Niemcy

Regensburg

W Europie Środkowej trudno jest znaleźć miasto, które zachowało swój starożytny wygląd lepiej niż Ratyzbona. Z każdym gościem szczerze dzieli się swoim bogactwem, odsłaniając wspaniałe retrospekcje z ponad dwóch tysięcy lat historii.

Regensburg (Regensburg) Niemcy

W Europie Środkowej trudno jest znaleźć miasto, które zachowało swój starożytny wygląd lepiej niż Ratyzbona. Z każdym gościem szczerze dzieli się swoim bogactwem, odsłaniając wspaniałe retrospekcje z ponad dwóch tysięcy lat historii. Miasto ma 1500 zabytków architektury, z których 984 jest chronionych przez UNESCO (całe Stare Miasto).

Regensburg jest stolicą regionu Górnego Palatynatu w Bawarii. Stoi u zbiegu Regen i Dunaju. Lokalizacja ta określa jej strategiczne znaczenie przez wiele stuleci. Miasto pochodzi z celtyckiej osady, która istniała na tym obszarze na długo przed początkiem naszej ery. Rzymianie, którzy dominowali na terytorium Regensburga przez prawie pięć wieków, zamienili to miejsce w prawdziwą fortecę, budując tutaj obóz Castra Regina. Budowa miała wiele wież i kilka bram, z których jedna - Porta Pretoria - przetrwała do dziś.

Atrakcje w Ratyzbonie

Valhalla - Galeria Sław Ludów Germańskich
Historyczna kiełbasa w Stone Bridge
Kamienny most nad Dunajem w Regensburgu
Klasztor St. Emmeram
Katedra w Ratyzbonie
Stary Ratusz w Ratyzbonie
Kościół św. Jakuba w Ratyzbonie

Regensburg (Regensburg) Niemcy

Od początku VI wieku Regensburg był rezydencją książąt bawarskich, aw 1207 r. Uzyskał status wolnego miasta cesarskiego, co oznaczało uznanie go za jedno z najbogatszych i najbardziej wpływowych centrów państwa. Jest najstarszym biskupstwem w Niemczech, które zostało założone w pierwszej połowie VIII wieku. Znaczenie miasta podkreśliła także decyzja o podjęciu go w 1663 roku Stały Reichstag Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Regensburg (Regensburg) Niemcy

Historyczny zapis Regensburga ma tysiące stron, z których wiele jest smutnych: wewnętrzna walka o władzę i konflikty z pobliskimi księstwami, konfrontacje religijne i pogromy żydowskie. Na początku XIX wieku miasto cesarskie zmieniło swój status, stając się stolicą Księstwa Regensburga utworzonego w 1803 r., Które pod koniec wojen napoleońskich zostało przyłączone do Królestwa Bawarii.

Regensburg (Regensburg) Niemcy

Majestatyczny wygląd architektoniczny starożytnej osady starannie zachowuje pamięć o wszystkich wydarzeniach. Historyczne centrum miasta prawie nie ucierpiało z powodu bombardowania podczas II wojny światowej. Średniowieczne wieże i domy handlowe w połączeniu z licznymi nowoczesnymi kawiarniami na świeżym powietrzu tworzą niesamowity efekt łączenia się epok, co można odczuć tylko w Ratyzbonie.

Regensburg (Regensburg) Niemcy

Zabytki

Historyczne centrum znajduje się nad brzegiem Dunaju, w okolicy Kamienny most - Architektoniczna wizytówka miasta. Budowa pochodzi z XII wieku i jest uznawana za arcydzieło światowego budownictwa mostów, odwagę rozwiązań technicznych daleko przed jej czasem.

Katedra w Ratyzbonie

Głównym zespołem architektonicznym starej dzielnicy jest Katedra w Ratyzbonielub Bazylika Świętego Piotra, krużganek i Kaplica Wszystkich Świętych. Budowa głównego kościoła diecezji Regensburg rozpoczęła się w 1275 roku i trwała kilka stuleci, a budowę wież ukończono dopiero w połowie XIX wieku. Bazylika Świętego Piotra jest wyjątkowym przykładem architektury gotyckiej, jakby tkanej z przewiewnej kamiennej koronki.

Stary Ratusz

Stary Ratusz, który został zbudowany w XIII-XIV wieku, ma cechy gotyckie i barokowe. Jego szczególna wartość historyczna polega na tym, że to właśnie w nim ogłoszono upadek Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W ratuszu znajdowało się „pomieszczenie reagowania”, w którym przestępcy byli poddawani egzekucjom. Dzisiaj w tym pokoju jest Muzeum Tortur.

Złota wieża

W panoramie miasta wyraźnie wyróżnia się Złota Wieża z XIII wieku o wysokości 50 mi ozdobiona herbem Ratyzbony. Ciekawy jest także wspaniały pałac książęcej dynastii Turn-i-Taxi, otoczony ogromnym malowniczym parkiem, kościół klasztorny św. Jana na placu Krauterermarkt, kościół św. Ulricha, zajazd karczmowy Tsum Goldenden Kreut na Heidplatz, znany od XV wieku.

Muzeum Regensburga - To 100 sal, w których prezentowanych jest wiele eksponatów odzwierciedlających historię stolicy Górnego Palatynatu od czasów Celtów do współczesności.

Muzeum Regensburga

Rozrywka

Życie kulturalne miasta jest tak bogate, jak jego architektura. Odbywają się tu przedstawienia baletowe i teatralne, wystawy, koncerty i festyny. W mieście można zrobić doskonałe zakupy: każda dzielnica ma ogromne centrum handlowe z szeroką gamą towarów.

Ratyzbona to miasto piwa i kiełbas. Ten honorowy tytuł potwierdzają 3 browary i niezliczone kiełbaski, którymi kieruje autorytatywnie Historyczny Wustkyuhe - instytucja istniejąca od 850 lat.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Regensburg Germany Vacation Travel Video Guide (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej