Restauracje w Rzymie

Gdzie pić piwo rzemieślnicze w Rzymie? Moje ulubione bary

Włochy słyną z win, ale prawie wszyscy nasi turyści są bardzo zaskoczeni, gdy dowiadują się, że w kraju produkuje się ponad 8 tysięcy odmian piwa rzemieślniczego.

Rzemiosło, czyli browar rzemieślniczy, powstaje wtedy, gdy piwo powstaje nie na skalę przemysłową, ale w małych partiach. Ten ruch powstał w Stanach Zjednoczonych około 40 lat temu, a ostatnia dekada aktywnie podbija Europę.

Na przykład według strony włoskiego stowarzyszenia piwowarów www.microbirrifici.org na 2019 r. Zarejestrowanych jest 1635 prywatnych browarów, które produkują 8561 rodzajów piwa. Imponujące?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​coraz więcej młodych Włochów to ci, którzy w wieku do 40-45 lat wolą kieliszek wysokiej jakości rzemiosła niż wino. Starsze pokolenie jest bardziej konserwatywne i wciąż waha się.

W każdym razie „włoskie piwo” Peroni i Birra Moreti, znane na całym świecie, pozostawimy miejscowym pijakom, a dziś czytamy o moich ulubionych barach piwnych w Rzymie:

Johnny's Off License Campo de 'Fiori

Moi przyjaciele i ja niedawno odkryliśmy sklep z piwem Johnny's Off License, dosłownie w maju 2019 r. I od razu umieszczam go na pierwszym miejscu w rankingu za ogromny wybór - ponad 100 piw, ceny, komfort i przyjazną atmosferę. To jest dosłownie minutę spacerem od Campo de 'Fiori. Formą lokalu jest sklep, z możliwością picia wewnątrz.

Koszt butelki lub jednostki może zaczynać się od 4 euro, średnio 5-6 euro, ale są wyjątkowe, drogie przedmioty za 20-30 euro. Gospodarz Enrico jest bardzo przyjazny, mówi po angielsku i włosku. Możesz bezpiecznie przekazać pozdrowienia od Artura, spędziłem już tam trzy doskonałe wieczory i powinien był mnie pamiętać.

 • Adres: Via dei Balestrari, 9
 • Otwórz: około 12:00 do 22:00, piątek i sobota do 23:00
 • Oficjalna strona: www.offlicense.it

Ma Che Siete Venuti A Fà

Ma Che Siete Venuti A Fà - w miękkiej formie nazwa tłumaczy „co przypiąłeś X”. Miejsce kultu, jeden z pierwszych barów Kraft Trastevere otwartych ponad 20 lat temu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak spędzane są lokalne wieczory, oto jesteś. Zwykle wszyscy stoją, siedzą na ulicy przy barze w okularach, rozmawiają, ale możesz też usiąść w jednej z trzech sal. Są telewizory, można oglądać mecz piłki nożnej z fanami. Wybór piwa jest niewielki, około 10 odmian, ale jakość jest na najwyższym poziomie.

 • Adres:Via Benedetta, 25
 • Otwórz: około obiadu do 02:00
 • Oficjalna strona: www.football-pub.com

Stacja Luppolo

Luppolo Station to idealny bar, gdy nie masz ochoty się rozproszyć i musisz porozmawiać z przyjaciółmi w miłej atmosferze. Działa do 2 nocy, serwuje bardzo dobre hamburgery i przekąski, przyjazny barman i kelnerzy. Zawsze możesz skonsultować się, nawet w języku migowym, jeśli nie znasz włoskiego, piwo łączy. Jedynym minusem dla większości turystów jest to, że bar znajduje się daleko od centrum i na obrzeżach Trastevere, ale w pobliżu stacji Roma Trastevere i 8. przystanku tramwajowego, dojście z Piazza Venezia zajmuje około 15 minut.

Radzę spróbować burgera Campagniolo za 13 euro.

 • Oficjalna strona: www.luppolostation.com
 • Instagram: @luppolo_station
 • Otwórz: od 12:00 do 02:00.

Bir & Fud

W Bir & Fud, oprócz ponad 30 odmian piwa z beczki rzemieślniczej, możesz zjeść pyszne. Chociaż nie jest to wyspecjalizowana pizzeria, pizza jest tutaj doskonała. Spróbuj Margherita Doppia za 12 euro - jest to klasyczna pizza Margarita z podwójną porcją sera Mozzarella di Buffalo, a następnie napisz w komentarzach, jak wypada w porównaniu z tobą na przykład z pizzą w Dar Poeta.
Polecam siedzieć przy barze - dzięki czemu obsługa będzie znacznie szybsza i bardziej zanurzona w atmosferze tego miejsca.
 • Adres:Via Benedetta, 23 - naprzeciwko Ma Che Siete
 • Otwórz: około obiadu do 02:00
 • Oficjalna strona: birandfud.it

Otwórz baladyn

Każdy Rzymianin zna legendarny bar Open Baladin. Ogromny wybór piwa, jedzenia i usług są przeciętne, ale zdecydowanie warto wybrać się na kieliszek lub dwa.

 • Oficjalna strona: www.openbaladinroma.it
 • Adres: Via degli Specchi, 6
 • Otwórz: od 12:00 do 2 nocy usługa kończy się o 01:15.
Jeśli chcesz poznać bardziej smaczne miejsca, ciekawe fakty, zanurzyć się w atmosferze Wiecznego Miasta, zapraszam na nasze oryginalne wycieczki po dzielnicy Trastevere.

Obejrzyj wideo: Krolowa Lodu i Lodołamacz z Browaru Społdzielczego (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje w Rzymie, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej