Biznes i ekonomia

Campari przejmuje kanadyjską wytwórnię whisky

Campari, włoska firma znana na całym świecie z aperitifu, ogłosiła zamiar przejęcia Forty Creek Distillery Ltd, kanadyjskiego lidera w produkcji whisky.

Ta umowa z pewnością zapewni Campariowi wejście na rynek zagraniczny, a także znacznie poszerzy asortyment. Według ekspertów włoska firma będzie musiała wydać aż 120 milionów euro, pomimo faktu, że Campari ma obecnie pewne trudności finansowe.

Dyrektor wykonawczy Campari, Bob Kunze-Concewist, powiedział w oficjalnym oświadczeniu: „Przejęcie FCD pozwoli nam budować specjalne zdolności na rynkach Ameryki Północnej, wzmocnić naszą pozycję w Kanadzie i przyspieszyć nasz rozwój na rynku amerykańskim.” Tymczasem założyciel Gorzelnia Forty Creek John Hall zauważył:

„Moje marzenie o dawaniu klientom whisky na całym świecie w końcu się spełniło”.

Włoska firma zauważyła również, że cena zakupu FCD, którego głównymi produktami są wódka, brandy, rum i likiery, a także Forty Creek Whisky, przekroczyła początkowe szacunki 14,5 razy. Do końca marca 2013 r. Kanadyjska firma zarobiła 34,2 mln USD, a jej zysk do końca tego roku obrotowego prawdopodobnie wzrośnie o 15,6 procent do 39,5 mln. Urzędnicy Campari również to ujawnili cena transakcyjna obejmuje gorzelnię, sprzęt produkcyjny, a także centrum firmy w Kanadzie.

  • Zalecamy przeczytanie: co pić Campari

Historia Fundacji Campari

Campari zostało założone w 1860 roku przez przedstawicieli rodziny Campari, którzy bezpośrednio zaangażowali się w wynalazek słynnego gorzkiego, a także wielu innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Później włoskiej firmie udało się zdobyć kilka innych marek, takich jak Cinsano, Aperol, Wild Turkey, Carolans i inni. Dzisiaj Campari jest całkowicie odnoszącym sukcesy producentem napojów, który jest popularny nie tylko w Europie, ale także w Rosji. Na przykład w ciągu ostatniego roku sprzedaż firmy w Federacji Rosyjskiej wzrosła o ponad 36 procent w porównaniu z 2012 rokiem.

Zatem całkowite przychody Campari w 2013 r. Wyniosły 1,5 mld euro, a wzrost organiczny osiągnął 1,7 procent.

Najpopularniejszym produktem włoskiej firmy jest oczywiście gorzka o tej samej nazwie, która została wynaleziona w pierwszym roku istnienia Campari. Jeden z właścicieli firmy, Gaspar Campari (Gaspar Campari) lubił eksperymentować, mieszając różne rodzaje alkoholu. To on zdołał stworzyć tę jasną szkarłatno-cytrusowo-ziołową nalewkę z gorzkim posmakiem, który dziś jest często składnikiem wielu koktajli.

W rzeczywistości producent tego niesamowitego napoju określa gorzki jako aperitif, który należy spożywać przed posiłkami, aby zwiększyć apetyt i poprawić trawienie, jednak wielu barmanów i ekspertów twierdzi, że Campari można przypisać wermutowi.

Dokładny przepis na gorzki jest utrzymywany w ścisłej tajemnicy przez producenta, jednak wiadomo, że skład likieru zawiera ponad 20 rodzajów ziół, owoców i przypraw, a gorzki smak zapewnia specjalny rodzaj pomarańczy.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej