Biznes i ekonomia

Włosi są liderami w zdobywaniu technologii

Światowi producenci urządzeń multimedialnych i sprzętu gospodarstwa domowego powinni poważnie zastanowić się nad dodatkowymi dostawami swoich towarów do Włoch: mieszkańcy tego kraju są gotowi kupić najnowsze wiadomości rynkowe, bez względu na to, ile mają pieniędzy.

Ostatnie badania wykazały, że Włosi wydają więcej na zakup sprzętu niż inne narodowości europejskie. Pomimo trudnych czasów, które nadeszły w kraju wina i słońca, mieszkańcy Włoch nie oszczędzali na zakupach sprzętu AGD, a także smartfonów i tabletów. W ciągu zaledwie trzech miesięcy 2014 roku Włosi wydali średnio około 559 euro na zakup telewizorów, telefonów, pralek i innych urządzeń gospodarstwa domowego. Dla porównania: Hiszpanie przeznaczyli 360 euro na takie potrzeby, mieszkańcy Niemiec - 323 euro, Brytyjczycy - 274 euro, a Francuzi - 223 euro. Dane te są cytowane przez organizację Ipsos Mori (www.ipsos-mori.com), która zbadała pozyskanie 5 milionów ludzi z pięciu krajów UE.

Naukowcy odkryli również, że we Włoszech jest średnio 16 urządzeń technicznych na rodzinę, podczas gdy w innych krajach liczba ta wynosi 18. Warto zauważyć, że Włosi używają urządzeń multimedialnych przez około 7,8 godziny. Czterech na pięciu ankietowanych mieszkańców Włoch przyznało, że „króla” ich domów można nazwać telewizorem, mimo że większość energii elektrycznej przeznacza się na pranie i gotowanie.

Między innymi, według Ipsos Mori, ostatnio Włosi poważnie zaczęli angażować się w fotografię. Około 35 procent respondentów w słonecznym kraju jest szczęśliwymi posiadaczami aparatów fotograficznych (w porównaniu z 26 procentami w innych krajach), mimo że wszystkie nowoczesne smartfony mają wbudowane aparaty fotograficzne.

Połowa respondentów we Włoszech przyznała, że ​​ma tablety używane głównie do surfowania po Internecie (91 procent), aplikacji (79 procent), zakupów online (70 procent), słuchania muzyki i oglądania filmów (58 procent). Naukowcy odkryli również, że Włosi coraz częściej sprawdzają stan swojego konta w Internecie i dokonują płatności za pośrednictwem sieci WWW (odpowiednio 70 procent i 68 procent) i aktywnie korzystają z sieci społecznościowych (71 procent) i komunikatorów internetowych (72 procent).

Na początku tego roku włoska krajowa agencja statystyczna ISTAT poinformowała, że ​​około 25 milionów osób w wieku od 18 do 84 lat korzysta z Internetu w tym kraju. Jednocześnie ISTAT zauważył, że najczęściej internauci wolą korzystać z sieci z urządzeń mobilnych i tabletów. Stwierdzono, że 52 procent włoskich użytkowników Internetu to młodzi ludzie w wieku od 18 do 34 lat. Tylko w ciągu jednego dnia 7,4 miliona Włochów korzysta z telefonu komórkowego, a 5,3 miliona z komputera. Są tacy, którzy korzystają z kilku urządzeń (7,2 miliona).

Obejrzyj wideo: Kto ma kwity na Mielewskiego i kim jest tajemniczy Gruby Misiu"? Odwiedziliśmy obóz Polaków (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy
Liguria

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy

Corniglia to najmniejsze miasto w Parku Narodowym Cinque Terre. Różni się od reszty miast Pyatiemelye tym, że nie znajduje się na samym brzegu Morza Liguryjskiego, ale na wysokości około 100 metrów nad jego poziomem. Dlatego nie będzie można dostać się do niego drogą morską - tylko lądowymi środkami transportu.
Czytaj Więcej
Portovenere - raj we Włoszech
Liguria

Portovenere - raj we Włoszech

Porto Venere to małe miasteczko we Włoszech, obok Parku Narodowego Cinque Terre. Imię, które dosłownie znaczy „Port Wenus” (lub „Schronienie Wenus”), otrzymał na cześć rzymskiej bogini miłości, której świątynię wzniesiono tutaj w starożytności. Miasto łączy trzy małe wioski: Portovenere, Fezzano i Le Grazie - oraz trzy wyspy: Tino (Tino), Tinetto (Tinetto) i Palmaria (Palmaria).
Czytaj Więcej
Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów
Liguria

Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów

Monterosso (Monterosso al Mare, Monterosso al Mare) - największe miasto włoskiego Parku Narodowego Cinque Terre (Cinque Terre). Oto największa piaszczysta plaża w „Pięciu Ziemiach”, gigantyczny posąg Neptuna, symbol Monterosso - wieża Aurora, dzieląca miasto na stare i nowoczesne dzielnice oraz wiele innych ciekawych zabytków.
Czytaj Więcej
Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy
Liguria

Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy

Manarola jest najstarszym z pięciu małych miast Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje również miasta Riomaggiore, Vernazza, Corniglia i Monterosso. Jasne, kolorowe budynki Manaroli przyciągają uwagę turystów, a między nowoczesnymi budynkami na ulicach miasta zachowały się starożytne budowle architektoniczne, których wiek miał ponad pięćset lat.
Czytaj Więcej