Język włoski

Każdy może nauczyć się włoskiego: rozmowa z nauczycielem

Prawie rok wkrótce moje pragnienie nauki języka włoskiego doprowadziło mnie do Viki, nauczyciela języka na Skype. Ta znajomość skłoniła pomysł napisania recenzji na jej temat na BlogoItaliano, a później Vika wielokrotnie powtarzała, że ​​uczniowie wykorzystali tę recenzję, aby się z nią skontaktować. Z wieloma z nich stawiła pierwsze kroki w nauce języka włoskiego, a wraz z niektórymi - jak ja - zaprzyjaźniła się. Podsumowując wyniki roku, postanowiłem jeszcze raz zwrócić się do Viki, aby porozmawiać z nią o języku włoskim.

Vika, minęło prawie rok, odkąd się poznaliśmy, i napisałem o tobie artykuł na BlogoItaliano. Co zmieniło się w ciągu roku w twoim życiu?

Wiele się zmieniło. Najważniejszym wydarzeniem są narodziny syna. I pod tym względem zmienił się obraz i rytm mojego życia. Przestałem uczyć kursów, tymczasowo zawiesiłem wyjazdy za granicę, ale zacząłem zwracać większą uwagę na doskonalenie języka i naukę ze studentami przez Skype.

Równolegle nadal zajmuję się sprawami mojego biura podróży, ale teraz na mojego partnera spoczywa większa odpowiedzialność.

Nie masz już dość korepetycji?

Nie, oczywiście. Wręcz przeciwnie, to moja ulubiona rozrywka: nauka i nauczanie języka włoskiego to nie tylko moja praca, ale także moje hobby. Dlatego angażowanie się w ludzi, którzy dzielą się tym hobby, sprawia mi szczerą przyjemność.

Wiem, że dzięki BlogoItaliano ludzie, którzy chcą nauczyć się włoskiego, również się z Tobą kontaktują. Jaki poziom zwycięża?

Rzeczywiście, ostatnio częściej kontaktuję się z BlogoItaliano. Najwyraźniej kryzys zmusza ludzi do dalszego rozwoju i do inwestowania w siebie. To naprawdę dobry czas, aby poświęcić się doskonaleniu umiejętności i uczeniu się czegoś nowego.

Jeśli chodzi o poziom biegłości w języku włoskim, jest on inny i trudno go ocenić „pod jednym grzebieniem”. Większość zaczyna uczyć się języka od zera, ale przychodzą studenci, którzy mają już dobrą wiedzę - jest to poziom zaawansowany, który odpowiada w przybliżeniu nowym standardom B1-B2.

Victoria - nauczyciel języka włoskiego na Skype

Jakie są cele dla tych, którzy chcą nauczyć się włoskiego? Jak zamierzają to zastosować?

Nie ma jednej motywacji, każda ma swoją. Ogólnie rzecz biorąc, znaczna część studentów chce uczyć się włoskiego w podróży. Większość z nich odwiedziła już Włochy, zakochała się w kraju i kulturze i chce włączyć ich do swojego życia. Mają bardzo silną motywację, dlatego w przypadku tej kategorii uczniów nauka języków rozwija się bardzo intensywnie. Z reguły szybko uczą się czytać po włosku i za kilka miesięcy potrafią mówić całkiem dobrze.

Są chwile, kiedy aspiracja uczyć się włoskiego podyktowane perspektywą awansu, chęcią zdobycia wyższego wykształcenia we Włoszech, znalezienia pracy, komunikowania się z krewnymi i bliskimi, a czasem nawet ślubu.

Jak trudno jest uczyć się włoskiego od podstaw? Osobiście język wydawał mi się prosty.

Jeśli myślisz w skojarzeniach, słownictwo można dość szybko uzupełnić. Ale bez znajomości zasad gramatyki będzie to trudne nawet z bogatym słownictwem: czasy, koniugacje czasowników, artykułów, przyimków - wszystko to musi być znane, aby zbudować kompetentną mowę.

Różnorodność słownictwa włoskiego wiąże się również z pewnymi trudnościami. W tym sensie, że to samo słowo może mieć kilka opcji tłumaczenia, zarówno samo w sobie, jak iw połączeniu z innymi słowami.

Jeśli chodzi o umiejętność porozumiewania się, najważniejsze jest tutaj praktyka komunikacji, i to samo dotyczy nauki dowolnego języka - nie tylko włoskiego. Dlatego ze swojej strony bardzo szybko staram się przełączyć się wyłącznie na język włoski ze studentami, aby przyzwyczaili się do mowy, jej brzmienia i budowy.

Oczywiście nauka nowego języka nie jest łatwym przedsięwzięciem, ale jeśli chcesz nauczyć się włoskiego, to przy pewnej wytrwałości i chęci spędzenia na tym czasu nie ma nic niemożliwego.

Ile czasu zajmuje nauka języka włoskiego na poziomie konwersacyjnym?

Ci, którzy mają już doświadczenie w nauce języków europejskich, oczywiście nauczą się włoskiego szybciej, ale ci, dla których jest to pierwszy język, napotkają podobne trudności.

Jak pokazuje praktyka, w obecności pewnego rodzaju bazy uczniowie zaczynają mówić na poziomie podstawowym w ciągu miesiąca po rozpoczęciu zajęć.

Po kilku miesiącach czują się już całkiem pewni siebie i mogą spokojnie wypowiadać się na wiele tematów krajowych. Chociaż, jak powiedziałem wcześniej, umiejętność szybkiego mówienia bardzo zależy od motywacji ucznia i regularnych prac domowych.

Co jest najtrudniejsze dla twoich studentów w języku włoskim?

Najtrudniejsze są przyimki dla studentów. W języku włoskim mają duży ładunek gramatyczny, ponieważ oprócz funkcji samych przyimków kontrolują także czasowniki i przypadki. Liczne wyjątki i specjalne przypadki użycia również powodują zamieszanie w zarządzaniu czasownikami.

Pamiętam, że kiedy zaczynaliśmy uczyć się włoskiego, lekcje przez Skype wciąż były ciekawostką. Co zmieniło się w tym roku?

Przez Skype jest znacznie więcej zaproszeń na lekcje, a trend ten nasila się. Myślę, że wynika to z faktu, że świat przyspiesza: rozwiązania oszczędzające czas stają się coraz bardziej dominujące.

Teraz - wraz z nadejściem kryzysu - pojawiło się jeszcze więcej odwołań: najwyraźniej ludzie nie tylko próbują zainwestować więcej w siebie, ale zdają sobie również sprawę, że lekcje Skype w większości przypadków są tańsze niż osobiste spotkania z korepetytorem.

Wreszcie, istnieje więcej narzędzi do takich klas: w prawie każdym domu, oprócz 1-2 laptopów, jest też tablet, a nawet dwa.

Wiem, że oprócz nauki języka włoskiego nadal próbujesz rozwinąć biuro podróży. Jakie masz plany na przyszłość? Czy jesteś bliżej branży turystycznej, czy nadal jesteś językiem?

Podróż do Włoch skłoniła mnie do otwarcia biura podróży. Sam bardzo lubię podróżować i chciałem pomóc tym innym ludziom. Biznes poszedł dobrze, znaleźliśmy naszą niszę i rozwijamy się, nawet pomimo kryzysu.

Lubię turystykę. To interesujący, choć kłopotliwy biznes, ale prawdziwą pasją jest język. Myślę, że w moim życiu jest jeszcze wystarczająco dużo miejsca dla obu klas, ale jeśli kiedykolwiek będziesz musiał dokonać wyboru, będzie to sprzyjać językowi.

Więcej o zajęciach z Viką pisałem w artykule BlogoItaliano pomoże ci nauczyć się włoskiego online. A jeśli planujesz uczyć się włoskiego, mogę polecić ją jako dobrą, utalentowaną i cierpliwą nauczycielkę. Możesz wyjaśnić wszystkie szczegóły dotyczące zajęć w samej Vicki, pisząc do niej pocztą chroniony przez e-mail lub poprzez formularz zwrotny poniżej. Vika regularnie sprawdza pocztę i dlatego nie musi długo czekać na odpowiedź.

Mail na Wiki:* Klikając przycisk „Wyślij wiadomość”, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wyrażam zgodę na politykę prywatności

Obejrzyj wideo: NAJŚMIESZNIEJSZE SŁOWA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Język włoski, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej