Społeczeństwo

Loteria Włochy 2013: 5 milionów euro wygranych

Szczęśliwym zwycięzcą losu, który wygrał 5 milionów euro we włoskiej loterii 2013, był mieszkaniec włoskiej prowincji Lecco w regionie Lombardia.

W ten sposób Madame Luck nagrodziła region Lombardii, w którym od 2002 r. Nie odnotowano większych zwycięstw. Ten rok okazał się bardzo szczęśliwy dla jednego z mieszkańców prowincji Rho, która znajduje się niedaleko Mediolanu: wtedy trafił w dziesiątkę i zgarnął 5 milionów euro.

Wczoraj organizatorzy loterii wreszcie przeprowadzili długo oczekiwany losowanie nagród. Aby utrzymać intrygę i zwiększyć napięcie wśród Włochów, którzy wcześniej kupili bilet i teraz chętnie przylgnęli do ekranów telewizyjnych, gwiazdy włoskiej telewizji zostały zaproszone do studia, które bawiło publiczność do momentu odzyskania szczęśliwej kombinacji z ubiegłego roku.

 

Tak więc wyniki losowania ujawniły zwycięzców najpopularniejszej loterii w kraju: 5 milionów euro trafiło do prowincji Lecco, 2 miliony euro do prowincji Casoria, 1,5 miliona euro do Turynu. Bilety z mniejszymi kwotami kupiono w Aquilla, Lucca i Palermo. Po ogłoszeniu wyników organizatorzy loterii natychmiast zaczęli szukać szczęściarza, który wzbogacił się o 5 milionów. W rezultacie stwierdzono, że szczęśliwy bilet został zakupiony w Lecco w kiosku tytoniowym Valsecchi przy Via Cairoli, który znajduje się w samym sercu miasta.

Nawiasem mówiąc, w grudniu ubiegłego roku kanadyjski emeryt trafił na pierwsze strony gazet, który miał szczęście wygrać główną wygraną w jednej z loterii i wygrać 40 milionów dolarów. 65-letni Tom Crist, który kupił zwycięski los w lokalnej loterii Western Canada, zaskoczył wszystkich i wszystkich, gdy stało się jasne, na co emeryt wygrał.

Szlachetny człowiek przekazał wszystkie pieniądze, które dosłownie spadły na niego z nieba, na cele charytatywne, tłumacząc swój czyn faktem, że po prostu nie potrzebuje tak dużej kwoty.

Krist powiedział, że w swoim życiu udało mu się zdobyć wystarczającą ilość funduszy na beztroską starość. Kilka lat temu Tom miał małżonka, który zmarł na raka, więc emeryt przekazał część pieniędzy wygranych na centrum onkologiczne.

Jak informowały kanadyjskie media, Krist dowiedział się, że został milionerem, kiedy grał w golfa z przyjaciółmi. Szczęśliwemu nie spieszyło się jednak z dobrą nowiną ze wszystkimi, którzy go otaczali. Ani przyjaciele, ani rodzina Krista nie wiedzieli, że wygrał na loterii za prawie 40 milionów dolarów. Emeryt wytłumaczył to faktem, że po prostu nie mógł sobie wyobrazić, co zrobić z tak ogromną sumą pieniędzy. Później, kiedy znalazł dla nich pożytek, mówił o wszystkich członkach swojej rodziny, a oni bezwarunkowo go wspierali.

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej