Nauka

Włoscy naukowcy odkryli prawdziwe miejsce narodzin człowieka

Uniwersytet Rzymski ustanowił prawdziwe miejsce narodzin Homo sapiens. Homo sapiens urodził się nie w Afryce Wschodniej 200 tysięcy lat temu, jak wcześniej zakładano, ale w zachodniej części kontynentu afrykańskiego.

W czasopiśmie z badań genomu ludzkiego eksperci genetyczni Fulvio Cruciani i Rosaria Scozzani otworzyli nowe horyzonty w dziedzinie badań, które wcześniej uważano za gruntownie zbadane. Uzyskane nowe dane zmuszają nas do ponownego przemyślenia faktów, które, jak się wydaje, już dawno zostały zidentyfikowane.

Według ostatnich badań włoskich naukowców Półwyspu Arabskiego nie można nazwać ojczyzną rozsądnej osoby, ale nadal pozostaje siedliskiem pierwszych ludzi: to tutaj żyli przez 100 tysięcy lat, a nie 60 tysięcy, jak wcześniej sądzili naukowcy.

Inny autor ostatnich badań, Beniamino Trombetta (Beniamino Trombetta) twierdzi, że wydarzenie, które dało początek całej ludzkości, miało miejsce poza Afryką. Naukowcy ponownie uzyskali takie dane, dokładnie badając chromosom Y z ludzkiego DNA. Nowe badanie było możliwe dzięki nowym technologiom sekwencjonowania, które umożliwiają identyfikację męskich chromosomów. W ten sposób zidentyfikowano 2368 wariantów męskich chromosomów zlokalizowanych w zachodniej części świata, z czego 80 procent zainstalowano po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że podczas wykopalisk w Etiopii naukowcy odkryli, że pierwszy inteligentny człowiek pojawił się bezpośrednio w Afryce. Dowodem na to są szczątki znalezione w kraju, w tym czaszki osoby dorosłej, kobiety i dziecka.

Warto zauważyć, że późniejsze badania sugerują, że odległe przodki ludzi mogły podróżować na duże odległości już około półtora tysiąca lat temu. Takich wniosków dokonali rosyjscy naukowcy, którzy odkryli wszystkie niezbędne dowody na wyspie Sokotra na Oceanie Indyjskim. Wszystkie dowody, które udało się zdobyć rosyjskim naukowcom, dowodzą, że przedmioty pozostawione na tym terytorium są wynikiem działań tak zwanego rodzaju homo habilisto poprzedzało homo sapiens.

Łańcuch ewolucji człowieka jest następujący: początkowo bezpośrednio pojawił się homo habilis (człowiek wykwalifikowany), następnie homo ergaster (człowiek pracujący), homo erectus (człowiek wyprostowany), a dopiero potem homo poprzednik (człowiek poprzednik), przedostatni etap transformacji stworzeń w wyższe.

Nawiasem mówiąc, nauka nie przestaje nas zadziwiać najnowszymi odkryciami i wnioskami. W 2011 r. Historycy z uniwersytetu w Cambridge opublikowali najnowsze badania, według których homo sapiens były bezpośrednią przyczyną wyginięcia neandertalczyków.

Według ekspertów to rozsądna osoba zastąpiła tę drugą. Ich liczba była po prostu przytłaczająca, więc pierwotni mieszkańcy kontynentu nie byli w stanie odpowiednio wytrzymać początku konkurencji.

Tak więc racjonalny człowiek w arsenale myśliwskim miał bardziej wyrafinowane narzędzia łowieckie, takie jak zaawansowane włócznie, a także nowe metody przechowywania, które nie pozostawiły żadnej szansy dla pierwszych ludzi.

Obejrzyj wideo: 8 sygnałów, że twój organizm domaga się witaminy D (Grudzień 2019).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Nauka, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej