Restauracja w Ligurii

Przegląd restauracji w Alassio Jacks Scampi

Włoska kuchnia jest znana na całym świecie, ale czy na pewno znasz całą prawdę na jej temat? Z ilu potraw składa się tradycyjny włoski obiad? A o której Włosi jedzą obiad? Czy restauracje są zawsze otwarte czy w określonych godzinach? A ile kosztuje dobry obiad? Z chęcią opowiem o tym wszystkim, a nawet więcej na przykładzie mojej fantastycznej kolacji wczoraj w restauracji Jacka Scampi w Alassio.

Uwierz mi, twój czas jest tego wart, ponieważ zdjęcia okazały się tak pyszne, że po kilku godzinach sam chcę wrócić do restauracji. A więc o smacznym w porządku, ale zacznijmy od tego, że restauracja Jacks Scampi znajduje się rzut kamieniem od morza w sercu Alassio - małego miasteczka na wybrzeżu Ligurii, które od kilku lat jest jednym z pierwszych miejsc popularnych wśród rosyjskich turystów w tym regionie .

Dane kontaktowe:

Piazza Partigiani, 3 Alassio (Sv)
Tel. 0182640497
www.ristorantejacksscampi.it

To miejsce niedawno stało się dla mnie odkryciem. Oczywiście, po pięciu latach życia w Alassio znam prawie każdą restaurację, ale zaledwie dwa miesiące temu dowiedziałem się, że istnieją wyjątki od zasad, a mianowicie, że ta restauracja jest otwarta przez cały dzień. Być może byłeś zaskoczony moją radością z powodu tak drobnego i przyziemnego motywu, ale przypominam, że jesteśmy we Włoszech i tutaj, pomimo chronicznych opóźnień wszystkich i wszystkich, restauracje działają wyłącznie zgodnie z harmonogramem.

Jeśli chcesz zjeść lunch, przygotuj się na czas od 12.00 do 14.00, z kolei obiad serwowany jest od 19.00 do 22.00 i nie minutę wcześniej.

Teraz rozumiesz moją radość, ponieważ nasz (mój na pewno) organizm decyduje zgodnie z zegarem, kiedy chce jeść, a ta restauracja jest jednym z niewielu gości, którzy są zawsze szczęśliwi. Ale moja radość na tym się nie kończy: jak zwykle spóźniliśmy się na obiad, ale nasze obawy były inne, ponieważ w telewizji było ostrzeżenie pogodowe iz tego powodu większość placówek w Alassio mogła zostać zamknięta, ale dla naszych przyjemnych zaskoczyć, tylko nie Jack Scampie.

Pozornie nietypowy, stworzony w tradycji włoskiego rodzinnego biznesu, Jack Scampi rozpieści cię swoją kuchnią i obsługą, a jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć czas na obiad.

A teraz nadeszła długo wyczekiwana chwila, za oknem szaleją burze, a my jesteśmy za wyborem najsmaczniejszych potraw z menu, a wszyscy kelnerzy są do naszej dyspozycji, ponieważ jesteśmy jedynymi klientami w takich porach i warunkach pogodowych.

I pierwszą rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę, jest to, że menu ma rosyjski, drobiazg, ale miły. W końcu jeździsz na wakacje dla przyjemnego doświadczenia, a nieporozumienie może zrujnować wszystko.

Menu składa się wyłącznie z tradycyjnych włoskich potraw, prezentowanych w następujących kategoriach:

Przekąski i pierwsze dania;

Pierwsze dania rybne i drugie mięso;

Drugie dania rybne i desery;

Przystawki i sałatki;

Napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Szczegółowo zapoznałem się z daniami z menu, zwróćmy uwagę na ceny: koszt wszystkich dań waha się od 4 do 15 € - to minimum dla każdej włoskiej restauracji.

Cóż, teraz o najsmaczniejszych. Zaledwie 2 minuty po przyjęciu naszego zamówienia przynieśli nam boskie bruschetta z pasatą ze świeżych pomidorów i sosem pesto, które stopiły się w naszych ustach w ciągu kilku sekund. Paradoks polega na tym, że nie ma ich w menu i dlatego nie mogliśmy ich zamówić. Okazało się, że ta uczta jest oznaką uwagi ze strony restauracji.

Wkrótce podano nam przekąski. Mieszane plastry ryb były niezwykle smaczne i tak pyszne, że próbowałem absolutnie wszystkiego.

Cóż, teraz daniem dnia, na który czekałem, jest zupa rybna. Jest to jedno z moich ulubionych, ale w tej restauracji jest po prostu nie do pochwały: 2 rodzaje świeżych ryb, krewetek, kałamarnic, ośmiornic, homarów - wszystko w przepysznym pysznym bulionie w nieprzyzwoicie dużej porcji.

Mój mąż, jako prawdziwy Włoch, zamówił sobie spaghetti z owocami morza alla marinara. Należy zauważyć, że to danie nie mniej mnie pociągnęło, ale byłem tak pełny, że nie mogłem go wypróbować.

Czas na deser, moja słabość. Z reguły wybór obu deserów (mojego i męża) zależy ode mnie, więc mam okazję wypróbować oba i wybrać to, co lubię najbardziej.

Myślę, że zrozumiałeś już ze zdjęć, że wciąż nie mogłem wybrać i sam musiałem opanować prawie wszystko, ale warto było, uwierz w doświadczenie słodyczy z doświadczeniem. Takie świeże i smaczne tiramisu słusznie trafiło do pierwszej piątki w mojej osobistej ocenie. To prawda, że ​​po raz pierwszy ten deser podano z lodami i śmietaną, ale to go nie zepsuło, chociaż krem ​​oczywiście nie jest dla wszystkich. Ku mojemu zdziwieniu po raz pierwszy w życiu spróbowałem ciasta Meringata i byłem zachwycony.

I za zakończenie kawy i likieru limoncello, a tutaj mieliśmy nową niespodziankę, o której wcześniej nie wiedziałem, ponieważ rzadko zamawiam napoje po obiedzie - słodkie danie i alkohol były na naszym stole jako uczta (znowu całkowicie za darmo).

Podsumowując, przynieśli nam fakturę za 60 €, to średnia kwota obiadu we dwoje we Włoszech, ale wierzcie mi, że nie wszystkie restauracje otrzymają tak ogromne porcje i dobrą jakość za te pieniądze.

Chcę też dodać, że Jack Bench to restauracja z tak gościnnymi chwilami, jak darmowe przekąski z lokalu, co jest bardzo miłe.

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracja w Ligurii, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej