Sycylia

Najlepsze plaże Sycylii

Chociaż najlepsze plaże Sycylii (Sycylia) znajdują się na południu i południowym wschodzie wyspy, wakacje na plaży o różnym stopniu komfortu są możliwe na prawie całym wybrzeżu. Są obszary przybrzeżne, w których trudno jest dostać się do wody, istnieje wiele nie wyposażonych plaż, ale ogólnie istnieje wiele możliwości znalezienia plaży swoich marzeń.

Planowanie wakacji na Sycylii jest lepsze na początku lub na końcu sezonu turystycznego: morze w tym czasie jest zimniejsze, ale turystów jest znacznie mniej niż w lipcu i sierpniu.

Na Sycylii są zarówno płatne plaże - głównie w miastach, jak i plaże, za które nie trzeba płacić; tutaj musisz podać niewielką ilość tylko za leżak lub parasol od słońca, jeśli nie własny. Istnieje wiele dzikich plaż, które nie są wyposażone nawet w minimalne udogodnienia, ale nie są tak zatłoczone jak miejskie.

Zapoznanie się z sycylijskimi plażami jest logiczne ze stolicy wyspy Palermo (Palermo). To tutaj przylatują samoloty i pociągi z innych miast we Włoszech. Ponadto wody Morza Tyrreńskiego, na brzegu którego stoi Palermo, jako pierwsze zaczynają się rozgrzewać wczesnym latem, co oznacza, że ​​sezon pływacki można tu otworzyć wcześniej.

  • Wskazówka: podróżować na odległe plaże, a właśnie na Sycylii najbardziej wygodnie jest wynajmowany samochód.
  • Przeczytaj także artykuły o najlepszych plażach we Włoszech, Sardynii i plażach w pobliżu Rzymu

Między Palermo a Mesyną

Poruszając się wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii, zwanego Tyrreńskim i omijając Palermo, można dotrzeć do Mesyny, najbardziej wysuniętego na wschód punktu wyspy i wąskiej Cieśniny Mesyńskiej (Stretto di Messina), która oddziela Sycylię od kontynentu. W ten sposób zobaczysz wspaniałe plaże.

San vito lo capo

Plaża w pobliżu San Vito lo Capo, położona na zachód od Palermo, jest uważana za prawie najlepszą na Sycylii. Jest idealny: spodziewasz się, że zobaczysz go wcześniej na egzotycznej wyspie, a nie w Starym Świecie. Droga z Palermo zajmuje około godziny.

Plaża jest dobra dla wszystkich - zarówno pod względem wielkości (jej długość wynosi ponad 3 km), jak i białego miękkiego piasku oraz lazurowego koloru wody i pięknych widoków na zatokę, w której się znajduje. Jego jedyną wadą jest niewiarygodna liczba wczasowiczów, nawet w tych miesiącach, kiedy morze jest spokojne lub już chłodne.

  • Dobry hotel miejski: Allbergo Auralba.

Mondello

Położona na zachód od Palermo plaża Mondello przyciąga czystym białym piaskiem. Został tu celowo przywieziony; sto lat temu wybrzeże było bardzo podmokłe. Morze jest płytkie i idealne dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się wiele pięknych willi i malowniczy park. Od centrum Palermo - 13 km.

Jednym z najlepszych hoteli w mieście jest Splendid Hotel La Torre.

  • Radzę przeczytać nasz przewodnik po wakacjach z dzieckiem na morzu we Włoszech.

Campofelice di Rocella

Ścieżka na wschód prowadzi przez plaże Campofelice di Roccella (Campofelice di Roccella). Jest mało piasku, plaża jest w większości żwirowa, a dno morza u wybrzeży gwałtownie się odrywa. Nie ma tu nic wspólnego z dziećmi - to niebezpieczne. Jest tu tylko jedna wyposażona plaża, reszta jest dzika.

Ale jeśli nie przeszkadza ci brak parasoli i leżaków, możesz zostać. W pobliżu można wynająć pensjonat lub hotel apartamentowy, taki jak Costa Mediterranea lub Case Vacanze Paradise Beach.

Nieco dalej, na znanym przylądku morskim, znajduje się plaża Capo (Capo Playa), którą wybrali windsurferzy.

Cefalu

Za przylądkiem zaczyna się dość nierówna linia brzegowa plaż Cefalu. Palermo jest 70 km stąd. Ta plaża ma 15 km czystego piasku i czystej wody. Głębokość jest płytka, więc woda dobrze się rozgrzewa. Jest to również dobra opcja dla rodzin z dziećmi: ciepłe, miękkie stopy, gdzie można dużo biegać. Opcje zakwaterowania z prywatną plażą - hotele Blu Bay, Calanica Resort.

Młode pary lub miłośnicy hałaśliwego społeczeństwa powinny pójść nieco dalej - 12 km od Cefalálu, miejscowości Finale di Pollina. Plaża tutaj nie jest szeroka, ale widoki na morze są luksusowe. Pod koniec sezonu samo miasto staje się centrum nieskrępowanej zabawy, imprez i ciągłych fajerwerków. Świetny pobyt: Marco Polo Casa Vacanze.

Z Mesyny na południe

Na wschodnim wybrzeżu Sycylii, obmywanym przez Morze Jońskie, znajduje się wiele dobrych plaż. Długość plaż należących do Messyny wynosi ponad 200 km. W drodze do innego dużego miasta na wyspie, Katanii, przejdziesz przez Taorminę, gdzie znajdują się wspaniałe, ale nie tanie kurorty.

Wyspy Liparyjskie

Nieco na zachód od Mesyny, kilka kilometrów od wybrzeża Sycylii, znajdują się Wyspy Liparyjskie (Isole Eolie) lub Wyspy Liparyjskie. Niewiele osób zna tę nazwę, ale o wulkanie Stromboli, położonym na wyspie o tej samej nazwie, wielu prawdopodobnie słyszało. Archipelag jest niezwykle piękny i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze plaże znajdują się na wyspie Lipari, na przykład plaża Canneto. Istnieje wiele pensjonatów, w których można zatrzymać się na kilka dni. Jednym z nich jest rezydencja Mistral.

Taormina

LuNajlepsze plaże w okolicy Taorminy to Giardini Naxos i Letojanni.: idealnie prosta linia brzegowa ciągnąca się przez dziesiątki kilometrów, woda morska w kolorze nieba, szerokie plaże, wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, i żywe życie nocne. Plaża miejska jest niewielka i zawsze zatłoczona. Możesz na nią wsiąść za pomocą kolejki linowej lub windy lub wejść po schodach, co jest dość męczące.

Dobre hotele z prywatnymi plażami: Atahotel Capotaormina, Park Hotel Silemi i inne.

Lido Mazzaro

Inna znana plaża Taormina, Lido Mazzaro (Spiaggia Lido Mazzaro), do niedawna była niedostępna dla zwykłych śmiertelników. Został wybrany przez gwiazdy Hollywood, niezbyt chętnie przebywający w tłumie wczasowiczów. Teraz każdy może przyjść do przytulnej zatoki. Lepiej wybrać czas na wizytę, gdy zmniejsza się przepływ turystów - liczba turystów chcących dostać się na tę plażę jest bardzo duża. Belmond Villa Sant'Andrea oferuje komfortowe zakwaterowanie.

Katania

Z plaż w Katanii warto zwrócić uwagę na La Playa. Jest to cel czysto turystyczny, jest wiele hoteli, kompleksów spa, wszystkie plaże są dobrze wyposażone, ale za korzystanie z nich trzeba zapłacić. Nie oczekuj krystalicznie czystej wody - jest to centrum miasta. Turyści zatrzymujący się w Zeus Residence, NH Catania Parco degli Aragonesi i inni mogą bezpłatnie korzystać z plaż.

Jeśli nie jesteś obciążony małymi dziećmi i chcesz uciec od zgiełku i zgniotu, podążaj za przykładem lokalnych mieszkańców i dokonaj wyboru na korzyść plaży Li Cuti. Zaskoczy Cię nie tylko swoim rozmiarem i względną pustką, ale także widokiem: wybrzeże tutaj jest czarne i usiane dużymi kamykami i kawałkami zamarzniętej lawy wulkanicznej. Zachowaj ostrożność podczas wchodzenia do wody - możesz się poślizgnąć lub zranić.

Południowo-wschodnia Sycylia

Po tętniącej życiem Katanii, położonej na południe od Syrakuz (Siracusa), zaskoczyć względną ciszą i spokojem. Turyści „plażowicze” nie mają tu nic do roboty, praktycznie nie ma miejsc do kąpieli, najbliższa plaża znajduje się 10 km od miasta. Jak na ironię, Syrakuzy to jedyne miejsce na wyspie, gdzie można pływać nawet w maju.

Fontane Bianche

Kurort Fontane Bianche słynie z niesamowitego piasku swojej plaży - ma śnieżnobiały kolor, który zwykle występuje na tropikalnych wyspach. Jeśli nie zarezerwowałeś pokoju w hotelu (White Bay), jest mało prawdopodobne, aby znaleźć miejsce nad wodą; plaża jest bardzo mała i pełna sezonu w sezonie.

Kalamoske

Na szczególną uwagę zasługuje plaża Kalamoske (Spiaggia Calamosche). Znajduje się na terytorium rezerwatu i trudno się do niego dostać, szczególnie jeśli jesteś w podeszłym wieku lub masz ograniczoną sprawność ruchową z dziećmi lub w twoim towarzystwie. Parking znajduje się z dala od plaży, droga jest zwykłą polną drogą, w palącym słońcu trzeba przejść ponad kilometr. Ale tutaj jest krystalicznie czysta woda i można podziwiać dzikie ptaki.

Lido di Noto

Plaża Lido di Noto (Lido di Noto) jest jedną z najlepszych w pobliżu Noto, położoną między Syrakuzami a najbardziej wysuniętym na południe punktem Sycylii. Jest to idealne miejsce do wypoczynku z dziećmi ze względu na drobny piasek, czyste morze i niewiele osób. Nie musisz płacić za wstęp na plażę, możesz wypożyczyć parasol i leżak. Jest tu kilka hoteli, ale można wynająć mały, przytulny dom przy plaży: Villa Agape, Appartamento Don Nino i inne.

Wybrzeże Morza Śródziemnego

Po przeprowadzce na śródziemnomorskie wybrzeże Sycylii znajdziesz się w jednym z najlepszych miejsc na wyspie na wakacje na plaży.

Carratois

Plaża Carratois to zaciszne i nieznane miejsce dla turystów w pobliżu południowego krańca wyspy. Ale we Włoszech jest bardzo popularny, szczególnie wśród wyższych warstw społeczeństwa. Możesz się tu dostać tylko samochodem, a nawet wtedy musisz wiedzieć, gdzie iść z parkingu. Przybywają do Carratois nie tylko po to, by cieszyć się morzem: lokalna biała glina ma właściwości lecznicze.

Ragusa

W pobliżu Ragusa można znaleźć plaże na każdy gust - z wydmami, z brzegami porośniętymi bujną roślinnością, z wygodnym i łagodnym wejściem do morza lub ze stromymi klifami zbliżającymi się do wody. Najpopularniejsze plaże znajdują się w okolicy Marina di Ragusa. Plaża tutaj jest bezpłatna, ale dobrze wyposażona, jest wiele restauracji, jest parking dla jachtów, autobus jedzie do Ragusa. Świetna opcja na życie w Ragusa - Hotel L'Onda.

Agrigento

Położone prawie dokładnie na środku południowo-zachodniego wybrzeża wyspy Agrigento (Agrigento) z powodzeniem walczy z Taorminą o tytuł najlepszego kurortu.

Jest wiele wspaniałych plaż; Prowincja jest jednym z dwudziestu najczęściej odwiedzanych przez turystów. Dwie najbardziej niezwykłe lokalne plaże to te położone po obu stronach Scala dei Turchi, śnieżnobiałego klifu, który schodzi do wody łagodnymi schodami jak schody zbudowane przez gigantów. W Agrigento możesz zatrzymać się w Villa Rossana.

Marsala i Trapani

W zachodniej części wyspy znajdują się miasta Marsala i Trapani. Historia wakacji na Sycylii będzie niekompletna bez opisu lokalnych plaż.

Marsala

Miasto Marsala znane jest przede wszystkim z wina. Degustacja to główny cel większości przybywających tu turystów. Jeśli chodzi o plaże, również tutaj są, ale nie nadają się do pływania i opalania: w tej części wyspy często występują silne wiatry. Z tego powodu plaże Marsali są bardzo popularne wśród windsurferów i kitesurferów. Jedną z najlepszych opcji życia jest Villa Profumo Di Mare.

Wyspy Egadzkie

Plaże w Trapani są skaliste i nie są najczystsze na Sycylii. Ale tuż przed miastem znajdują się Wyspy Egadzkie (Isole Egadi), do których można dotrzeć promem z Trapani, a także z Marsali. Trwają w odstępach 30-60 minut, bilet w jedną stronę kosztuje 15-20 euro. Harmonogram i bilety: www.directferries.ru.

Warto wybrać się na Wyspy Egadzkie po czystą wodę, piękne krajobrazy, spokój i samotność. Najlepsze plaże, z grotami, zatokami i niesamowitym pięknem morza - na wyspie Favignana (Favignana). Lepiej jest wynająć małą willę. Do najlepszych hoteli należą Hotel Il Portico lub I Pretti Resort. Lepiej zarezerwować na kilka miesięcy przed podróżą - pokoje są bardzo poszukiwane!

Obejrzyj wideo: Najpiękniejsze plaże Sycylii. (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sycylia, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej