Niemcy

GURME-TOUR - przegląd targów żywności w Berlinie

Berlin słynie z obfitości restauracji i restauracji. Każdy smakosz będzie mógł znaleźć instytucję „do spróbowania” - dosłownie. Nawet jeśli nie rozmawiają o kuchni niemieckiej z takimi pochwałami jak francuski lub włoski, to nie znaczy, że Niemcy nie lubią smacznego jedzenia ani nie umieją gotować. I kochają i wiedzą jak! Berlińczycy gorliwie obserwują.

Berlin słynie z obfitości restauracji i restauracji. Każdy smakosz będzie mógł znaleźć instytucję „do spróbowania” - dosłownie. Nawet jeśli nie rozmawiają o kuchni niemieckiej z takimi pochwałami jak francuski lub włoski, to nie znaczy, że Niemcy nie lubią smacznego jedzenia ani nie umieją gotować. I kochają i wiedzą jak! Berlińczycy gorliwie monitorują jakość produktów na stole. W każdą sobotę tradycyjnie chodzą na targi rolnicze.

Dla turystów lubiących lokalne przysmaki, kupujących świeże warzywa i po prostu spacerujących po targach - przedstawiamy przegląd berlińskich rynków żywności.

Powierzchnia Hackescher Markt Z zadowoleniem przyjmuje bogatą gamę produktów na rynku. Zasadniczo ten rynek odwiedzają turyści. Tutaj zawsze możesz znaleźć owoce i warzywa; kup oryginalne rękodzieło: ręcznie robioną biżuterię, markowe ubrania, torby z tkaniny. W Hackescher Markt możesz kupić płaskie ciasta z serem - gözleme, skosztować włoskiego makaronu i spróbować marcepanu. Wielu turystów kupuje jedzenie i udaje się nad brzeg Sprewy, gdzie urządzają piknik. Z brzegu można podziwiać widoki na Wyspę Muzeów i berlińską katedrę.

Rynek znajduje się w pobliżu S-Bahn Hackescher Markt. Działa w czwartki i soboty, od 10 do 18.

Miłośnicy zielonego jedzenia mogą odwiedzić rynek biologiczny. Znajduje się na Kollwitzplatz, w obszarze Berg Prenzlauer. Produkty rolne są sprowadzane na te targi dość późno. Sprzedawane są tylko świeże towary - owoce i warzywa zbierane rano. Na rynku zawsze można kupić kwiaty i biżuterię, ceramikę i kosmetyki naturalne. W oczekiwaniu na rozpoczęcie handlu zaleca się wypić szklankę doskonałego szampana i zjeść śniadanie z naleśnikami wypełnionymi czekoladą; spróbuj lokalnej domowej marmolady. Jeśli pójdziesz na rynek z dziećmi, nie będą się nudzić - wiele placów zabaw jest specjalnie dla nich zaprojektowanych. Zakończ rodzinną wycieczkę po artykuły spożywcze w jednej z lokalnych kawiarni.

Bio Market znajduje się obok U-Bahn Senefelderplatz (U2), zaledwie 10 minut spacerem. Pracuje w czwartek i sobotę od 12 do 18.

Na granicy dwóch dzielnic: Kreuzberg i Neukeln, na nabrzeżu Maybachufer - znajduje się kolejny interesujący rynek - „BiOriental”. Jest również nazywany: „Türkenmarkt” - rynek turecki. Handel skoncentrowany na środowisku jest połączony z kolorem prawdziwego orientalnego bazaru. Tutaj możesz kupić standardowy zestaw produktów i autentyczne „specjały” z Turcji - przyprawy, koronki i tkaniny. Eksperci radzą zdecydowanie spróbować słynnej tureckiej herbaty jabłkowej. Mogą także udzielać porad - pamiętaj o targach podczas robienia zakupów - bez tego rytuału prawdziwy rynek wschodni jest nie do pomyślenia. Lepiej jest podejść bliżej do zamknięcia - sprzedawcy aktywnie obniżają już i tak niskie ceny. Wieczorem za jedyne euro możesz kupić pudełko owoców. Po dokonaniu zakupów - nie spiesz się i idź na spacer promenadą!

Dostań się na rynek turecki z U-Bahn Schönleinstraße (U8) pieszo, w zaledwie 5 minut. Rynek trwa od 11 do 18, we wtorek i piątek.

Dla tych, którzy lubią oszczędzać, rynek żywności w okolicy wydaje się interesujący Friedrichshain, na Boxhagenerplatz - we wschodniej części niemieckiej stolicy. Te targi są uważane za najtańsze. Zestaw towarów tutaj jest tradycyjny: warzywa, owoce, drobne rzeczy do domu i różnorodne dekoracje. Istnieją również specjalne przysmaki: szwajcarska raclette, ogórki Spreewald. Tutaj możesz kupić jagody aronii, zwykłe dla nas, ale rzadkie w Niemczech, - aronia. Niedaleko od Boxy pchli targgdzie możesz kontynuować zakupy.

Rynek przy Boxhagenerplatz jest otwarty w środy (12-19) i soboty (9-14). To jest 5 minut od Samariterstraße (U5) lub U-Bahn Frankfurter Tor.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej