Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rzymu do Wenecji

Odległość z Rzymu do Wenecji wynosi 528 kilometrów, najwygodniej jest dojechać pociągami dużych prędkości, ale możesz zwiększyć przyjemność i jechać autobusem lub samochodem. W zależności od wybranej metody transportu czas podróży od 3 godzin 35 minut do 7 godzin.

Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim opcjom:

Pociągiem

Kategorycznie polecam pociąg wszystkim naszym czytelnikom, jako najbardziej wygodny sposób na dotarcie do Wenecji lub innego dużego miasta we Włoszech.

Italotreno

Podróż szybkim pociągiem ItaloTreno z Rzymu do Wenecji zajmie Ci tylko 3 godziny 45 minut. W Rzymie pociągi odjeżdżają od 06:15 rano ze stacji Roma Termini i Roma Tiburtina. Na dworzec główny Santa Lucia w Wenecji można dotrzeć już od godziny 10:00.

Bilety w jedną stronę kosztują od 27,90 EUR do 89,89 EUR. Jeśli kupisz w ostatniej chwili, mogą pozostać tylko najdroższe opcje, a planując podróż z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, możesz znaleźć bardzo wygodne i opłacalne bilety. Na przykład za bilet w pierwszej klasie (Prima) można zapłacić tylko 18,90 euro.

Trenitalia

Pociągi dużych prędkości Trenitalia odjeżdżają do Wenecji ze stacji Roma Termini od godziny 05:35.

Przez kilka miesięcy możesz złapać tanią taryfę Super Economy kosztującą tylko 19,90 euro.

Wenecja jest bardzo popularnym celem podróży. Latem zdarza się, że nawet najdroższe bilety nie są dostępne.

  • Podsumowanie: zaplanuj wakacje z wyprzedzeniem, a będziesz zadowolony bez nadpłat.

Nocne pociągi

Dla odważnych podróżników istnieje możliwość dojazdu do Wenecji pociągiem nocnym, aby zaoszczędzić na hotelu. Najtańszy bilet w drugiej klasie samochodu siedzącego kosztuje tylko 12,90 euro. Coupe męskie lub żeńskie będzie kosztować około 60 euro, a osobne coupe będzie kosztować ponad 100 euro. Mam nadzieję, że ten harmonogram będzie dla kogoś przydatny, ale nadal staram się rozważać inne sposoby.

Możesz porównać koszty, kupić bilety na wszystkie pociągi i autobusy we Włoszech za pośrednictwem oficjalnej rosyjskojęzycznej strony partnera Omio.ru

Autobusem

Warto rozważyć podróż autobusem z Rzymu do Wenecji, jeśli masz bardzo ograniczony budżet i dużo wolnego czasu. Czas podróży wyniesie co najmniej 7 godzin, a do Wenecji dotrzesz na stację w rejonie Mestre. Bilety kosztują od 19,90 do 29,90 euro.

Jeśli wsiądziesz do autobusu do Rzymu z Rzymu, wybrałbym transfer nocny z wylotem z Rzymu o 22:50 i przylotem do Mestre o 05:30 rano - abyś nie stracił cennego dnia na drodze i oszczędził na hotelu. Zajmując się biletami przez kilka miesięcy, nadal możesz zaoszczędzić około 5 euro.

Samochodem

Podróż samochodem z Rzymu do Wenecji jest rozważana tylko wtedy, gdy planujesz przedłużyć tę podróż o co najmniej tydzień. Możesz układać ciekawe trasy z nastawieniem gastronomicznym, zatrzymywać się w Toskanii, Umbrii, Emilii-Romanii. Odwiedź produkcję wina, parmezanu, prosciutto, octu balsamicznego i pyszne restauracje.

Biorąc pod uwagę wydatkowane siły, koszt wynajmu samochodu, paliwa i dróg płatnych, przejazd 6 godzin do Wenecji bez postojów jest niepraktyczną opcją.

Wycieczki

Opuszczamy komercyjne wycieczki w autobusach dla 40 osób dla touroperatorów, a tutaj rozważymy tylko opcję dla indywidualnych niezależnych podróżników. W Wenecji wskazane jest, aby spędzić co najmniej 2-3 dni w całości - na spacer o świcie, zwiedzanie wysp Murano i Burano.

Teoretycznie możesz nawet obejrzeć wszystko w ciągu jednego dnia. Otrzymasz następujący plan:

Wyjeżdżamy z Rzymu rano szybkim pociągiem ItaloTreno lub Trenitalia, przyjeżdżamy do Wenecji o 09:20 lub o 10:00. Przewodnik spotyka cię na stacji i zanurza cię w całym programie Wenecji w ciągu jednego dnia. Biorąc pod uwagę bilety transportowe i indywidualne usługi przewodnika, taka wycieczka będzie kosztować około 550-700 euro na firmę dla maksymalnie 4 osób.

Ostatnie pociągi ItaloTreno odjeżdżają z Wenecji o 18:00 i 19:00.

A pociąg Trenitalia może odjechać o 18:25 lub 19:25 wieczorem.

Jestem pewien, że instrukcja ta przyda się i bez problemu dotrzesz do Wenecji z Rzymu. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: WENECJA w 24h (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej