Niezwykłe hotele

Niezwykły hotel w prawdziwej grocie

Romantyczny zakątek w prawdziwej grocie z widokiem na Morze Adriatyckie. W regionie Apulia naturalna jaskinia została przekształcona w elegancki hotel i restaurację

Odwiedzający tę niezwykłą restaurację mogą podziwiać piękne widoki na krystaliczne wody Polignano a Mare (Polignano A Mare) w prowincji Bari. Największa grota w okolicy, Grota Palazzese z pewnością imponuje sama w sobie. Ale po tym, jak w samym sercu przedsiębiorczych mieszkańców utworzono restaurację, to miejsce stało się prawdziwym klejnotem regionu.

Grota Palazzese to największa i najsłynniejsza z osiemdziesięciu naturalnych jaskiń rwących skaliste wybrzeże w pobliżu turystycznej miejscowości Polignano, w której na stałe mieszka tylko 17 000 mieszkańców. Do groty można dostać się z drogi tylko wspinając się po stromych schodach, wybitych w skale.

W tym momencie morze umyło dwa duże naturalne otwory. Wewnątrz mamy ogromną półkolistą „halę” o średnicy około 30 metrów, w której urządzili tytułową restaurację. Idealnie wpasowuje się w atmosferę starożytnej wioski Puli z białymi domami, prostymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami na morze rozpościerającymi się ze stromych klifów.

Jednak właściciele restauracji nie jako pierwsi pomyśleli o wykorzystaniu naturalnej groty do własnych celów. W przeszłości pełnił rolę sali balowej, w której odbywały się przyjęcia godne Wersalu. Przynajmniej, jak twierdził neapolitański książę Leto w 1730 roku, jest właścicielem Polignano. Następnie pozwolił mieszkańcom sąsiedniej wioski korzystać z groty do organizowania ważnych wydarzeń. Od tego czasu jaskinia stała się miejscem spotkań wysokiego społeczeństwa regionu.

Po rewolucji francuskiej i zniesieniu feudalizmu grota została nieco opuszczona. Ale wciąż co roku latem od maja do września życie wraca do tego. Oprócz działającej restauracji, o której już wspominaliśmy, otworzyła się tutaj 4 * Hotel Grotta Palazzese. Klify przylegające do groty mają 20 pokoi z widokiem na Adriatyk i zabytkowe centrum Polignano. Restauracja z wapiennym łukiem znajduje się w samej grocie i „patrzy” również na Morze Adriatyckie. Wszystkie meble i przybory restauracyjne są wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, aby jak najbardziej „zamaskować” je w otoczeniu.

Jeśli chodzi o kategorię cenową hotelu, średnia cena pokoju dwuosobowego w sezonie letnim 2014 wynosi 140 € za noc. Kolacja w eleganckiej restauracji kosztuje około 100 € za osobę. Oczywiście ten hotel można polecić wszystkim romantykom i kochankom, na przykład na miesiąc miodowy lub niespodziankę dla ukochanej osoby.

Zobacz wszystkie hotele w Polignano a Mare

Sprawdź dostępność w Grotta Palazzese

Przepraszamy, ten hotel nie jest już powiązany z Booking.com.

Jak dostać się do Groty Palazzese?

Polignano a Mare znajduje się około 40 km od miasta Bari i 300 km od Neapolu na samym początku „pięty”.

  • Wynajętym lub własnym samochodem. Możesz wynająć samochód we Włoszech za 50-70 euro dziennie. Bezpieczniej i bardziej opłacalnie jest szukać odpowiedniej opcji za pomocą wyszukiwarki auto.italy4.me
  • Pociąg regionalny z Bari do miasta Monopoli zajmie Ci 23-33 minuty. Bilet kosztuje 3,1 euro, pociągi odjeżdżają co pół godziny. Możesz kupić bilet bezpośrednio na stacji Bari w kasie lub w automatach. Rozkład jazdy można sprawdzić na oficjalnej stronie włoskich kolei www.trenitalia.com, zalecamy również zapoznanie się z „Instrukcją niezależnego zakupu biletów kolejowych we Włoszech”. Z Monopoli do Polignano do Mare można dojechać taksówką za 10-15 euro.
  • Podróż pociągiem do stacji Monopoli z Rzymu (Roma) lub Neapolu (Napoli) z przesiadką w Bari zajmie około 5 godzin.
  • Samolotem na lotnisko Bari, bezpośredni lot z Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Barcelony lub Monako, a stamtąd wynajęcie samochodu do Polignano a Mare.

Obejrzyj wideo: Biedronka (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niezwykłe hotele, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej