Włochy

Trasa dla dzieci w Rzymie. Co zainteresować małego turystę?

Młodzi turyści lubią podróżować do krajów i nieznanych miejsc, kiedy dorośli wiedzą dokładnie, na czym skupić się na zainteresowaniach dzieci. Możesz tak myśleć o swojej trasie przez Wieczne Miasto, że dzieci nie będą się męczyć. Gdzie mogę iść z moim dzieckiem do Rzymu?

Rzym dla dzieci, fot. Mazzaq-Mauro Mazzacurati

Młodzi turyści lubią podróżować do krajów i nieznanych miejsc, kiedy dorośli wiedzą dokładnie, na czym skupić się na zainteresowaniach dzieci. Możesz przemyśleć swoją trasę po Wiecznym Mieście, aby dzieci nie zmęczyły się, a każdy etap podróży będzie dla nich fascynujący. Gdzie mogę iść z moim dzieckiem do Rzymu?

Villa Borghese

W tym ogromnym parku publicznym na wzgórzu Pincho wielu turystów przyjeżdża z dziećmi. Aby zwiedzić każdy zakątek Villa Borghese, najlepiej udać się tam rano. W ciągu dnia zobaczysz wszystkie najciekawsze. Starsze dzieci mogą być zapraszane na piechotę ze stacji metra Spagna, Flaminia lub Piazza del Popolo. Z dziećmi lepiej jest wziąć taksówkę bezpośrednio do parku, aby nie zmęczyć się po drodze.

W teatrze lalek Il San Carlino

Park Villa Borghese jest stosunkowo fajny nawet w czasie upałów. Co możesz zrobić z dziećmi tutaj:

  • spróbuj pysznych lodów;
  • pływać łódką po jeziorze;
  • dzieciom spodoba się przejażdżka i spacer kolejką dziecięcą;
  • Idź na specjalny pokaz filmowy w najmniejszym kinie na świecie, Cinema Dei Piccoli na Viale della Pineta (więcej informacji na stronie www.cinemadeipiccoli.it);
  • w weekend zabierz dzieci na występ klasycznego włoskiego teatru lalkowego Il San Carlino na alei Viale dei Bambini (więcej informacji na stronie www.sancarlino.it).

Bioparco express, zdjęcie Shichiroku

Biopark

Villa Borghese ma biopark z ponad tysiącem zwierząt. Tutaj patrzysz na elegancką żyrafę i małe małpy; Zobaczysz słonia i zebrę, drapieżne koty i różne ptaki. Niektórzy przedstawiciele fauny mogą karmić. Młodzi przyrodnicy mogą podziwiać rzadkie rośliny, oglądać loty tropikalnych motyli.

Koszt wizyty w bioparku zależy od wzrostu i wieku. Dla dorosłych cena za wizytę wynosi 16 €; młodzież w wieku powyżej 10 lat i dzieci powyżej metra przechodzi za 13 €. Dzieci, których wysokość nie przekracza 100 cm, są bezpłatne. Villa Biopark ma stronę internetową, która zawiera szczegółowe informacje. Duzi i mali turyści mogą tu wypożyczyć rowery lub wygodnie jeździć małym samochodem elektrycznym.

Dom Rafaela

Dom Rafaela (Casina di Raffaello), fot. LuigiStrano

Dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat chętnie odwiedzają kompleks rozrywkowy Casina di Raffaello. W „domu Rafaela” dla młodych gości odbywają się gry, zajęcia kreatywne, wakacje, pikniki. Jest biblioteka i biblioteka zabawek, księgarnia, szafa i kawiarnia dla dzieci, przechowalnia bagażu dla wózków dziecięcych. Harmonogram wydarzeń i szczegóły pracy „Domu Rafaela” można znaleźć na stronie internetowej kompleksu www.casinadiraffaello.it.

Muzeum dziecięce Explora

Muzeum dziecięce Explora, zdjęcie Augmendy

Niedaleko Piazza del Popolo, przy Via Flaminia 82, znajduje się Muzeum Explora (Explora il Museo dei Bambini). To specjalne muzeum dla dzieci, w którym dzieci uczą się i rozwijają podczas gry. Młodzi goście Explory dowiedzą się wiele o naturze, kulturze i otaczającym ich świecie; zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, zrozumieć tajemnice nauki i samodzielnie dokonywać odkryć.

Na wystawach muzealnych możesz grać przedstawicieli różnych zawodów: być sprzedawcą, ogrodnikiem, strażakiem lub pracownikiem banku; odwiedź laboratorium kulinarne i naucz się umiejętności cukiernika, osobiście przygotowując ciasteczka.

Dorośli mogą czekać na dzieci w kawiarni, iść do sklepu, odwiedzić bibliotekę. Muzeum Explora przyjmuje dzieci w każdym wieku i dorosłych. Dzieci do roku są bezpłatne. Za dzieci w wieku poniżej 3 lat płacą 5 €. Bilety dla dzieci od 3 lat i dorosłych kosztują 8 €. Wizyta w muzeum odbywa się w systemie zmianowym, sesja trwa 1 godzinę 45 minut.; 4 zmiany są organizowane dziennie. Muzeum ma weekendy w poniedziałki, a także 25 grudnia, 1 stycznia i 13-14 sierpnia. Godziny otwarcia i program wydarzeń można sprawdzić na stronie Muzeum Explora: www.mdbr.it.

Muzea Watykańskie

Z dziećmi w Watykanie, fot. Trishhhh

Jeśli dziecko będzie w stanie przejść przez sale muzealne przez 2 godziny (5-12 lat), możesz bezpiecznie zabrać je do Muzeów Watykańskich. W klasycznych muzeach zainteresowane są również dzieci. Muzea Watykańskie to wyjątkowa kolekcja arcydzieł i artefaktów, wśród których znajdują się starożytne przedmioty sztuki i życia, mumie, rzeźby zwierząt. Aby nie tracić czasu w kolejce po bilety, lepiej wcześniej zarezerwować wycieczkę po Watykanie. Przy wejściu otrzymasz audioprzewodnika i specjalną kartę. Szczegółowe informacje na stronie internetowej mv.vatican.va.

Muzeum Zamkowe Sant Angelo

Zamek Świętego Anioła

Muzeum Narodowe zamku prezentuje kolekcję muzeum wojskowego, które wyświetla starą broń, zwłaszcza taką, która zabiera chłopców. Zamek Świętego Anioła znajduje się w Lungotevere Castello, nr 50. Wszystkie szczegóły na stronie castelsantangelo.beniculturali.it.

Muzeum Leonarda da Vinci

Muzeum Leonarda da Vinci przy Piazze del Popolo

Muzeum Leonarda da Vinci (Museo Leonardo da Vinci) będzie szczególnie interesujące dla dzieci w wieku szkolnym. W 3 salach wystawiał ponad 50 wynalazków wielkiego Leonarda. Wiele z nich można dotknąć, przetestować w działaniu, szczegółowo zbadać. Wśród eksponatów są samolot, spadochron, rower, strój nurka; prototypy samochodu, czołgu, karabinu maszynowego; katapulta, drewniane łożyska, urządzenie do podnoszenia ładunków, projektor itp. A tutaj można zobaczyć anatomiczne rysunki i reprodukcje obrazów Leonarda, różne rysunki, model Idealnego Miasta.

Adres: Piazza del Popolo, 12. Strona internetowa: www.museodavinci.it. Cena biletu: pełna - 13 €; preferencyjne - 11 €.

Drewniany sklep z zabawkami „Sklep Papa Carlo”

W sklepie Bartolucci

Historia Pinokio jest znana dzieciom z różnych krajów. Na via dei Pastini, w budynku nr 98-99, młodzi goście czekają na sklep stolarski Pope Carlo - wspaniały sklep Bartolucci. Rodzinna firma Bartolucci od 1936 roku zajmuje się obróbką drewna. W sklepie można zobaczyć i kupić niezwykłe zabawki, ręcznie rzeźbione, zobaczyć wspaniałe produkty wykonane z drewna, robić zdjęcia z postacią słynnego Pinokia. Wszystkie szczegóły dotyczące programów dla dzieci firmy są dostępne na stronie www.bartolucci.com.

Kino 5D „Time Lift”

Time Lift - kino 5D

Prawdziwy samochód, a raczej windę czasu, można zwiedzać przy Via dei Santi Apostoli, dom 20. Time Elevator Rome lub „Time Elevator” - kino 5D z trzema panoramicznymi ekranami, „latającymi” fotelami widzów na platformach mobilnych; z systemem dźwięku przestrzennego i tłumaczeniem audio.

W „Time Lift” widzowie pokazują filmy odzwierciedlające wydarzenia z historii Rzymu i przedstawiające jego głównych bohaterów, począwszy od Romulusa i Remusa. Zobaczysz Juliusza Cezara i Brutusa, cesarza Nerona i genialnego Michała Anioła. Dzieci będą pod wrażeniem efektów specjalnych, które symulują podmuchy wiatru, rozpryski fal i inne zjawiska, które tworzą pełne wrażenie „obecności” na scenie.

Sesje trwające 45 minut rozpoczynają się co godzinę; tłumaczenie audio jest dostępne w sześciu językach (w tym rosyjskim). Cena biletu do filmu „Time Elevator Rome” wynosi 12 €, dzieci 9 €. Czytaj więcej na www.time-elevator.it.

Al Sogno i Berte - popularne sklepy z zabawkami

Sklep Berte, zdjęcie Emily

Pamiętaj, aby odwiedzić dzieci na Piazza Navona, 107-111. Tutaj znajdziesz najlepsze zabawki w Rzymie. Berte, najstarszy rzymski sklep z zabawkami, sprzedaje drewniane lalki, lalki, wózki i pojazdy zabawkowe, domki dla lalek, miniaturowe naczynia (godziny otwarcia sklepu i asortyment można znaleźć tutaj).

Sklep Al Sogno

Dwupiętrowy sklep Al Sogno, znajdujący się po północnej stronie Piazza Navona 53, oferuje ręcznie robione lalki, figurki zwierząt, gry planszowe, żołnierzy - mini-kopie rzymskich wojowników (godziny otwarcia sklepu i asortyment można znaleźć tutaj).

Park wodny Zoomarine

Duży park wodny „Zoomarin” dla 5 tysięcy turystów znajduje się 30 km od stolicy, w miejscowości Torvayanika. Zoomarine Park zapewnia bezpłatny transfer ze stacji Termini; Możesz się tam dostać zwykłymi autobusami z metra Laurentina lub samochodem.

Park wodny Zoomarine może zrobić zdjęcie z prawdziwym delfinem

Park wodny pokazuje pokazy wyszkolonych zwierząt morskich, papug i ptaków drapieżnych; nurkowie demonstrują swoją sztukę. Dzieci i dorośli mogą jeździć konno, brać udział w „bitwach morskich”, odwiedzać kino 4D. Pełna informacja o programach rozrywkowych i edukacyjnych znajduje się na stronie parku wodnego; Rozkład autobusów do Torvayaniki znajduje się tutaj.

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 29 EUR; bilety dla preferencyjnych kategorii odwiedzających (do 10 lat i po 65 latach) można kupić za 21 €, a dzieci poniżej 1 metra są bezpłatne.

Baby Luna Park

Luna Park w Rzymie

Ten duży park Luna dla dzieci znajduje się w Rzymie, przy ulicy Grotta Perfetta 555. W parku dziecięcym znajduje się pociąg dla dzieci, trampolina i gokarty, a także wiele atrakcji. Park rozrywki jest daleko od stacji metra i lepiej jechać tam z dziećmi samochodem. Strona parku rozrywki dla dzieci www.babylunapark.it; strefa rekreacyjna jest otwarta codziennie - od 10 rano do 20:00, wstęp jest bezpłatny.

Villa Torlonia

Villa Torlonia, fot. Truus, Bob i Jan też!

Niedaleko Rzymu, na drodze Nomentan, znajduje się piękny zespół neoklasycystyczny otoczony parkiem. To Villa Torlonia, muzeum, w którym znajduje się imponująca kolekcja zabytkowych posągów, opracowana przez rodzinę Torlon. Wystawy w willi, a także starożytne żydowskie katakumby z początku naszej ery, będą interesujące dla młodych turystów powyżej 10 lat. Metrem do stacji Policlinico. Adres Villa Torlonia to Via Nomentana 70; Strona muzeum: museivillatorlonia.it.

Muzeum Narodowe Pigorini

Muzeum św

Muzeum czasów prehistorycznych i etnografii znajduje się na Piazza Guglielmo Marconi, nr 14. Oto artefakty archeologiczne znalezione podczas badań we Włoszech; artefakty należące do cywilizacji afrykańskich i latynoamerykańskich, ludów Alaski. W „prehistorycznej” części ekspozycji znajdują się znaleziska z neolitu.

Museo Nazionale Preistorico Etnografico „Luigi Pigorini” znajduje się na stacji metra EUR Fermi. Strona muzeum: pigorini.arti.beniculturali.it. Bilety kosztują 8 €.

Muzeum Zoologiczne

Prywatne muzeum zoologii w Rzymie (Museo Civico di Zoologia), fot. Romephotoblog

Muzeum Civico di Zoologia znajduje się w pobliżu Villa Borghese, przy Via Aldrovandi 18. Ekspozycja tego muzeum będzie interesująca zarówno dla młodych przyrodników, jak i dorosłych miłośników przyrody. Oto stale aktualizowana kolekcja pluszaków i szkieletów ssaków, ptaków, gadów; powstały wystawy owadów, motyli, płazów, mięczaków. Kolekcja muzeum ma zarówno szeroko rozpowszechnione, jak i rzadkie gatunki fauny. Bilety kosztują 7 €. Strona Muzeum Historii Naturalnej museodizoologia.it. Godziny otwarcia 9.00 - 19.00. Dzień wolny jest w poniedziałek.

Muzeum Pojazdów Policji Państwowej

Muzeum Państwowych Pojazdów Policyjnych (Museo delle auto della Polizia di Stato), zdjęcia Migawki z Ziemi

Ta interesująca wystawa umożliwi odwiedzającym podróżowanie w czasie, śledząc ewolucję radiowozów od odległej przeszłości do współczesności. Muzeum znajduje się przy Via dell'Arcadia 20, w pobliżu stacji metra Bazylika San Paolo. Bilet zwykły kosztuje 3 €; preferencyjne - 1,5 €. Museo delle auto della Polizia di Stato jest zamknięte w niedziele (www.poliziadistato.it).

Quarter Trastevere

Idź do starej dzielnicy Trastevere, wznieś się na wysokość. W południe usłyszysz, a nawet zobaczysz stałą salwę armatnią na wzgórzu Gianicolo, a tutaj możesz także zobaczyć tradycyjny pokaz kukiełek ulicznych - integralny element kultury rzymskiej.

Villa Pamphili

Villa Doria Pamphilj, fot. Fabry76

Niedaleko Trastevere, przy Via Aurelia Antica, znajduje się Villa Pamphili. Ten piękny zespół pałacowo-parkowy ze stawami, fontannami i pachnącymi drzewami cytrusowymi oferuje długie spacery.

Old Appian Way

Antique Appian Way, fot. Stijn Nieuwendijk

Wypożycz rowery i jedź z całą rodziną z Koloseum wzdłuż starożytnej rzymskiej brukowanej ścieżki Starej Drogi Appijskiej (Via Appia Antica). Pamiętaj, aby wziąć napoje i produkty piknikowe. Na tradycyjne rzymskie przysmaki udaj się do Campo dei Fiori. Zobacz trasę na Appian Way w Rzymie tutaj.

Tajemnicze trasy

Dzieci przyciągają tajemnice przeszłości, nieodkryte tajemnicze trasy, ciemne katakumby, labirynty i lochy pełne przygód. Istnieje wiele podobnych miejsc w Rzymie.

Słynna rzymska dziurka od klucza, fot. Claudia Crescenzi Photog

Tajne przejścia znajdują się w bazylice klasztoru Santi Quattro Coronati, w legendarnym Zamku Świętego Anioła. Na wzgórzu Awentyn czeka cię mały sekret - tam, na placu Rycerzy Maltańskich, w bramach rezydencji Zakonu znajduje się dziura - Buco della serratura. To słynna rzymska dziurka od klucza. Każdy, kto mija ogrodzenie z zamówieniem, bez wahania zajrzy do tej studni. Widz ma widok na kopułę Bazyliki Świętego Piotra otoczoną zielenią starych drzew.

Usta prawdy

Usta prawdy (Bocca della Verità Bocca della Verità)

Portyk Bazyliki Santa Maria in Cosmedin na Piazza Bocca della Verita ma okrągły talerz z medalionami z zabytkową maską Ercole Victora. Nazwij ją Usta Prawdy (Bocca della Verità Bocca della Verità). Mówią, że włożenie ręki w usta kamiennej maski może być tylko tym, kto nie wątpi w jego uczciwość i prawdomówność - nieuczciwi ludzie zostaną pochłonięci przez marmurowe bóstwo. Każde dziecko może zostać zaproszone do podjęcia tego „testu” jako narzędzia edukacyjnego.

Fontanna di Trevi

Przy fontannie, fot. Kiki99

Pamiętaj, aby przejść do Fontanny di Trevi przy fasadzie Palazzo Poli. Niech dzieci wykonają tradycyjny rytuał turystyczny: wrzuć monetę do wód Trevi. Fontanna znajduje się na Piazza di Trevi.

Policz koty

Na Tore Argentina Square możesz grać ze swoim dzieckiem w grę „Count the Cats”. Wielu ogoniastych „strażników” powoli spaceruje wśród starożytnych ruin Largo di Torre Argentina. Prawo starożytności chroni te zwierzęta w Rzymie - gdy tylko uratowały miasto przed zarazą, niszcząc w nim wszystkie szczury.

Obejrzyj mecz piłki nożnej

Jeśli twoja rodzina interesuje się piłką nożną - idź na stadion! Możesz obejrzeć mecz na stadionie Flaminio lub na stadionie Olympic Stadio.

Aby być na bieżąco z programem imprez dla dzieci w Rzymie, zapytaj o nie w każdym biurze turystycznym - aby nie przegapić najbardziej zabawnych wydarzeń. Obiekty, które będą interesujące dla dziecka, znajdują się w różnych miejscach stolicy Włoch. Zaplanuj trasę z wyprzedzeniem.

Gdzie iść z dziećmi w okolice Rzymu?

Rainbow Magicland

Rainbow Magicland, fot. FilippoTenore

Jeśli twój program podróży ma czas na zabawę, wybierz się na przedmieścia Valmonton. Istnieje „świat atrakcji” - duży park rozrywki Rainbow Magicland. Możesz wsiąść do pociągu z Roma Termini: w dni powszednie od 8:35 rano, w weekendy od 8:00. Nie spóźnij się na ostatni pociąg powrotny z Valmontone - odjeżdża o 18:44. Można do niego dotrzeć również drogą krajową autostradą Mediolan-Neapol. Przydatne informacje można znaleźć na stronie: rainbowmagicland.it.

Bilety do wesołego miasteczka kosztują 35 €; „Dzieci” (wysokość 100–140 cm) - 29 EUR, dzieci w wieku poniżej 10 lat (i poniżej 1 metra) są bezpłatne. Uwaga - bilet kolejowy uprawnia do zniżki na koszt biletu wstępu do parku (jest on równy cenie biletu kolejowego). Jeśli zarezerwowałeś bilety do wesołego miasteczka przez Internet, otrzymasz zniżkę w postaci kuponu - można go sprzedać w kawiarniach w parku.

„Monster Park” w miejscowości Bomarzo

Monster Garden (Parco dei Mostri) w Bomarzo

Sacred Forest or Monster Garden (Parco dei Mostri) to renesansowy park założony przez hrabiego Pierre Orsini. Wśród górskiego lasu znajdują się dziwne rzeźby wyrzeźbione z formacji skalnych. Gigantyczne kamienne postacie pokryte mchem wyglądają tajemniczo i niesamowicie. Jest chłodny nawet w upale, a każdy wydany przez ciebie dźwięk odbija się echem w całym parku (www.parcodeimostri.com).

Dla miłośników bajek: „Fantastico Mondo”

Park Fantastico Mondo (Fantastico Mondo del Fantastico)

Ten park nie na próżno nazywa się Il Fantastico Mondo del Fantastico. Wszystko w nim poświęcone jest światowi bajek. Znajduje się na obrzeżach stolicy - na terenie zamku Lunghezza (www.fantasticomondo.it).

Luneur

Park rozrywki LunEur, zdjęcie N i c o l a

Il Luneur a Roma to najstarszy park rozrywki we Włoszech. Ten duży park rozrywki, który niedawno przeszedł gruntowną przebudowę, znajduje się w pobliżu stacji metra EUR Fermi i Magliana (www.luneurpark.it).

Park rozrywki Piana delle Orme

Park rozrywki Piana delle Orme, fot. Stefano Oliver

Cudowne muzeum parkowe znajduje się w miejscowości Latina przy Via della Millara.Aby zobaczyć wszystkie jego znaczące eksponaty, będziesz potrzebować cały dzień. Czternaście pawilonów zawiera bogate zbiory samolotów, pojazdów opancerzonych, innych pojazdów wojskowych i broni; sprzęt kolejowy, tramwaje i autobusy; technika rolnicza, radia, inne artykuły.

Wystawy Piana delle Orme poświęcone są tradycjom wsi, historii II wojny światowej, ewolucji pojazdów, stosowanych narzędzi, a nawet zabawek. Są wystawy z reprodukcją działań wojennych, któremu towarzyszą efekty dźwiękowe. Strona parku rozrywki Museo.pianadelleorme.com.

Aquafelix Waterpark

Ten park znajduje się w regionie Lacjum, w miejscowości Civitavecchia. Strona internetowa AQUAFELIX: www.aquafelix.it.

Fontevivola

Park wodny Fontevivola znajduje się 45 km od Rzymu, w miejscowości Sutri. W parku wodnym znajdują się baseny i zjeżdżalnie dla dorosłych i uczniów; brodzik dla małych dzieci. Wyposażono strefę rozrywki sportowej, działają restauracje i bary, a także część piknikową. Jest dość zatłoczony, więc lepiej zarezerwować bilety. Adres internetowy parku wodnego Fontevivola: www.acquaparkfontevivola.it.

Kawiarnie, restauracje, lody rzymskie

Zdjęcie włoskich lodów Ruy Barbosa Pinto

Nie można sobie wyobrazić Rzymu bez słynnego lody. Gdzie jeszcze Twoje dzieci mogą spróbować tak wielu odmian i rodzajów najpopularniejszych włoskich smakołyków?

Najsmaczniejsze lody rzymskie serwowane są w rodzinnej kawiarni Ciampini na Piazza San Lorenzo przy Lucina 29. Kawiarnia Giolitti przy Uffici del Vicario lub San Crispino Via della Panetteria serwuje odmiany popularne od dziesięcioleci i inspirowane legendami. Kawiarnia Sant'Eustachio, która stoi na placu Sant'Eustachio, słynie z wyjątkowego espresso.

Makaron jest narodowym symbolem Włoch; makaron - produkt numer jeden kuchni włoskiej. Wszystko na temat makaronów, makaronów i wermiszelów powie Muzeum Narodowemu „delle Paste alimentari”, znajdującym się na placu Scanderberg, 117. Dzieci to pokochają!

Pizza to drugi symbol włoskiej kuchni. Musisz tylko spróbować pizzy bianca - prawdziwej rzymskiej „białej pizzy”. Sos pomidorowy nie jest zawarty w zestawie składników, jednak znaleziono niezmienione „tomatoro”.

Młodym turystom spodoba się także atmosfera autentycznej włoskiej piekarni. Idź do Campo dei Fiori 22 lub Ministerio della Pizza na Campani lub odwiedź da Baffetto (Governo Vecchio).

Najpopularniejszym produktem włoskiej gastronomii jest mozzarella. Ser najlepiej podawać w barze Obika, na rogu Firenze Square. Cała koncepcja tej instytucji jest „związana” z mozzarellą.

Jeśli chcesz pysznego, wyrafinowanego lunchu za jedyne 15 €, odwiedź kawiarnię Palazzo delle Esposizioni przy ulicy Milano. Działa na bazie bioklimatycznej szklarni. Szef kuchni restauracji Antonello Colonna przygotowuje kolacje na najwyższym poziomie z najświeższych składników.

W restauracji Alfredo alla Scrofa, która znajduje się przy Via della Scrofa w domu 104A, na Ciebie i Twoje dzieci czeka uroczysta atmosfera: śnieżnobiałe obrusy, portrety wielu znanych gwiazd. Przygotowywana jest tutaj legendarna fettuccine Alfredo - arcydzieło opracowane przez kierownika zakładu w 1914 roku.

Podróżowanie z dziećmi w Rzymie jest przyjemne i interesujące. Życzę twojej rodzinie udanych wakacji!

Najlepsze hotele w Rzymie dla rodzin z dziećmi:

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: wielkie oszustwo starożytnego Egiptu-napisy po PL kliknij CC (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej