Ciekawe o Włoszech

Jak się dowiedzieć, że stałeś się prawdziwym Włochem

Jeśli mieszkasz daleko od swojego ojczystego kraju, prędzej czy później zaczniesz zauważać nowe nawyki właściwe dla lokalnej populacji. A jakie znaki wskazują, że stopniowo stajesz się prawdziwym rezydentem Włoch?

 1. Ty komunikować się z lokalnym barmanem na temat „ciebie”a on służy ci pierwszy. W drodze do zostania prawdziwym Włochem zapoznałeś się z kulturą kawy, a także przedstawiłeś się w pobliskim barze.
 2. Kiedy się spotkacie pocałujcie wszystkich. Włoskie pozdrowienia dla obcokrajowców mogą wydawać się przesadne, ale jeśli nie pocałujesz przyjaciela w policzek, po prostu nie będziesz tutaj zrozumiany.
 3. Już przechodzisz przez ulicę nie rozglądaj się. Kiedy po raz pierwszy przybyłeś do Włoch, byłeś bardzo oburzony brakiem dbałości o bezpieczeństwo na drodze i długo czekałeś na zakończenie niekończącego się strumienia samochodów. Ale teraz prawdopodobnie już myślisz, że jest to w porządku rzeczy.
 4. Ty często powiedz, że życie jest pięknelub coś takiego. Włosi uwielbiają przesadzać, a jak może być źle dla mieszkańców kraju wina i słońca? Tutaj na standardowe pytanie „jak się masz?” Nie usłyszysz fajnego „mniej więcej” lub czegoś gorszego. A jeśli zauważysz nawyk wykrzykiwania „cudownie!” Lub „pięknie!” Kilka razy dziennie, upewnij się: jesteś już po włoskiej stronie jedną nogą.
 5. Ty stale podnoś głos. Kiedy po raz pierwszy przybyłeś do Włoch, prawie się uciekłeś, gdy przechodzący ludzie prawie krzyczeli, jak najlepiej, o swoich sprawach i problemach. Teraz rozumiesz, że nie można cicho rozmawiać w zatłoczonym miejscu lub gdy chcesz przyciągnąć uwagę przyjaciela idącego po drugiej stronie ulicy.
 6. Ty mówić aktywnie gestykulując po włosku. Lokalny arsenał gestów stale staje się przedmiotem żartów wśród cudzoziemców. I nic dziwnego: mieszkańcy innego kraju będą mogli mówić tak ekspresyjnie? Jeśli podczas komunikacji machasz rękami, a także doprawiasz wszystko wyrazem twarzy, nie wahaj się: jesteś już w trakcie procesu asymilacji.
 7. Ty przestałem oglądać harmonogram autobusy i godziny pracy lokalnych instytucji. Po prostu wiesz, że jest to całkowicie bezużyteczne.

  We Włoszech nikt i nic nie działa zgodnie z harmonogramem. I nigdy nie wiadomo, co stanie się jutro: strajk transportowy lub przedłużająca się fiesta właściciela piekarni. Pozostaje tylko przestrzegać prawa „viene quando viene” („kiedy będzie”).

 8. Ty regularnie używać wykrzyknika w mowie „Beh”, „boh” lub „mah”. Jeśli uważasz, że są jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie zadane przez twojego przyjaciela i odzwierciedlają twoje emocje o nim tak dobrze, jak to możliwe, witaj w randze włoskiego.
 9. Stajesz się prawdziwy „gastronomiczny snob”. Nie męczy Cię winy w nieregularnym kształcie pasty lub wyborze sosu. Jeśli nieświadomie przestrzegasz niepisanych zasad kuchni włoskiej, możesz śmiało powiedzieć, że jesteś prawie tubylcem.
 10. Uważasz się ekspert od wina. Od dawna robisz odważny krok i już nie zamawiasz domowego wina w restauracji. Teraz wiesz, która jest odpowiednia do wybranego przez Ciebie dania, i lepiej niż jakikolwiek sommelier możesz określić, w którym regionie i z której odmiany winogron jest twoje wino. Teraz nawet prawdziwi Włosi mogą ci zazdrościć.

Obejrzyj wideo: Bitwa na smaki: David vs Matteo. nowy program Kuchni+ (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej