Ciekawe o Włoszech

Jak się dowiedzieć, że stałeś się prawdziwym Włochem

Jeśli mieszkasz daleko od swojego ojczystego kraju, prędzej czy później zaczniesz zauważać nowe nawyki właściwe dla lokalnej populacji. A jakie znaki wskazują, że stopniowo stajesz się prawdziwym rezydentem Włoch?

 1. Ty komunikować się z lokalnym barmanem na temat „ciebie”a on służy ci pierwszy. W drodze do zostania prawdziwym Włochem zapoznałeś się z kulturą kawy, a także przedstawiłeś się w pobliskim barze.
 2. Kiedy się spotkacie pocałujcie wszystkich. Włoskie pozdrowienia dla obcokrajowców mogą wydawać się przesadne, ale jeśli nie pocałujesz przyjaciela w policzek, po prostu nie będziesz tutaj zrozumiany.
 3. Już przechodzisz przez ulicę nie rozglądaj się. Kiedy po raz pierwszy przybyłeś do Włoch, byłeś bardzo oburzony brakiem dbałości o bezpieczeństwo na drodze i długo czekałeś na zakończenie niekończącego się strumienia samochodów. Ale teraz prawdopodobnie już myślisz, że jest to w porządku rzeczy.
 4. Ty często powiedz, że życie jest pięknelub coś takiego. Włosi uwielbiają przesadzać, a jak może być źle dla mieszkańców kraju wina i słońca? Tutaj na standardowe pytanie „jak się masz?” Nie usłyszysz fajnego „mniej więcej” lub czegoś gorszego. A jeśli zauważysz nawyk wykrzykiwania „cudownie!” Lub „pięknie!” Kilka razy dziennie, upewnij się: jesteś już po włoskiej stronie jedną nogą.
 5. Ty stale podnoś głos. Kiedy po raz pierwszy przybyłeś do Włoch, prawie się uciekłeś, gdy przechodzący ludzie prawie krzyczeli, jak najlepiej, o swoich sprawach i problemach. Teraz rozumiesz, że nie można cicho rozmawiać w zatłoczonym miejscu lub gdy chcesz przyciągnąć uwagę przyjaciela idącego po drugiej stronie ulicy.
 6. Ty mówić aktywnie gestykulując po włosku. Lokalny arsenał gestów stale staje się przedmiotem żartów wśród cudzoziemców. I nic dziwnego: mieszkańcy innego kraju będą mogli mówić tak ekspresyjnie? Jeśli podczas komunikacji machasz rękami, a także doprawiasz wszystko wyrazem twarzy, nie wahaj się: jesteś już w trakcie procesu asymilacji.
 7. Ty przestałem oglądać harmonogram autobusy i godziny pracy lokalnych instytucji. Po prostu wiesz, że jest to całkowicie bezużyteczne.

  We Włoszech nikt i nic nie działa zgodnie z harmonogramem. I nigdy nie wiadomo, co stanie się jutro: strajk transportowy lub przedłużająca się fiesta właściciela piekarni. Pozostaje tylko przestrzegać prawa „viene quando viene” („kiedy będzie”).

 8. Ty regularnie używać wykrzyknika w mowie „Beh”, „boh” lub „mah”. Jeśli uważasz, że są jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie zadane przez twojego przyjaciela i odzwierciedlają twoje emocje o nim tak dobrze, jak to możliwe, witaj w randze włoskiego.
 9. Stajesz się prawdziwy „gastronomiczny snob”. Nie męczy Cię winy w nieregularnym kształcie pasty lub wyborze sosu. Jeśli nieświadomie przestrzegasz niepisanych zasad kuchni włoskiej, możesz śmiało powiedzieć, że jesteś prawie tubylcem.
 10. Uważasz się ekspert od wina. Od dawna robisz odważny krok i już nie zamawiasz domowego wina w restauracji. Teraz wiesz, która jest odpowiednia do wybranego przez Ciebie dania, i lepiej niż jakikolwiek sommelier możesz określić, w którym regionie i z której odmiany winogron jest twoje wino. Teraz nawet prawdziwi Włosi mogą ci zazdrościć.

Obejrzyj wideo: Bitwa na smaki: David vs Matteo. nowy program Kuchni+ (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej