Najbardziej we Włoszech

Najpiękniejsze miasta środkowych Włoch

Wszyscy znają Rzym lub Florencję, a przede wszystkim odwiedzając Włochy, turyści najczęściej wybierają się do jednego z tych miast. Niewątpliwie są piękne. Ale we Włoszech jest wiele mniej „razvarnyh” i pięknych miejsc, które jednak warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Reggio Emilia

Miejscowa ludność nazywa go po prostu Reggio. To właśnie w Reggio Emilia w regionie Emilia Romagna narodziła się włoska flaga: w „Salade l Tricolore” najpierw zatwierdzono trzy kolory flagi narodowej Włoch.

Turysta powinien odwiedzić liczne place miejskie, w tym główny plac katedralny (Piazza Duomo) i plac św. Prospera (Piazza San Prospero) z kościołem na jego cześć. Wśród innych atrakcji na szczególną uwagę zasługuje Teatr Miejski, w którym koncerty orkiestrowe odbywają się pod kierunkiem najwybitniejszych dyrygentów z całego świata.

Jak się tam dostać: W mieście znajdują się dworce autobusowe i kolejowe. Stacja kolejowa znajduje się na wschód od starego miasta. Pociągi z Mediolanu przyjeżdżają tutaj (około 1,5 godziny), Bolonii (40-50 minut), Piacenza (50 minut - 1 godzina), Modena (15 minut) i Parma (15 minut).

Znajdź hotel w Reggio Emilia

Ferrara

Za panowania Ercole I d'Este, jednego z najbardziej hojnych (oczywiście po rodzinie Medici) włoskich filantropów w sztuce przełomu XV i XVI wieku, Ferrara, obecnie położona w regionie Emilia Romagna stał się ważnym centrum kulturalnym kraju, szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie sztuk muzycznych i wizualnych. Najbardziej reprezentatywnym budynkiem starożytnego miasta jest obecnie Zamek Estense (Castello Estense) lub Zamek św. Michała. Nie zapominaj jednak o tym, że prawdziwe dzieła sztuki są rozproszone po całej Ferrarze: od Pałacu Diamentów, w którym mieści się Narodowa Galeria Sztuki, po romańską katedrę.

Jak się tam dostać: pociągi kursujące z Florencji do Bolonii i Wenecji przechodzą przez dworzec kolejowy. Odpowiednio podróż do Bolonii zajmuje około 30 minut, 2-3 godziny do Florencji, 1,5-2 godziny do Wenecji oraz 1 godzinę i 15 minut do Rawenny. Autobusy ACFT nr 1, 2 i 9 jeżdżą ze stacji do centrum Ferrary.

Znajdź hotel w Ferrara

Bolonia

W mieście Bolonia (Bolonia) działa jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie. Bolonia nazywana jest „miastem wież” z powodu dwudziestu średniowiecznych wież obronnych.

 • Polecamy artykuł: Zabytki Bolonii

A także „Bologna Red” ze względu na specjalny kolor wszystkich budynków i „Bologna Fat” dla wyjątkowo pysznej kuchni. Turyści powinni zdecydowanie odwiedzić budynek ratusza (Palazzo Comunale), w którym znajduje się kolekcja sztuki cywilnej (arte Civica) z obrazami od średniowiecza do XIX wieku. Na uwagę zasługuje także Museo Morandi Museum z pracami urodzonego tu Giorgio Morandiego; Rynek Główny (Piazza Maggiore) z Bazyliką San Petronio (jeden z największych kościołów na świecie) i Ratuszem.

Jak się tam dostać:

 • samolotem. Port lotniczy Guglielmo Marconi w Bolonii (Aeroporto Guglielmo Marconi di Bologna) znajduje się 6 km od centrum miasta. Codziennie od 6:00 do 24:00 na trasie „Lotnisko - centrum Bolonii - dworzec kolejowy” kursuje autobus. Całkowity czas podróży z lotniska na dworzec wynosi 20 minut.
 • pociągiem. Jest to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób, ponieważ w Bolonii (1,5 km na północ od centralnego placu Piazza Maggiore) znajduje się jeden z największych węzłów kolejowych w kraju. Stąd możesz dostać się bezpośrednio do dowolnego większego włoskiego miasta. Podróż do Florencji zajmie tylko 40 minut - 1 godzina, do Wenecji - 1,5 godziny, do Mediolanu, Turynu lub Rzymu trzeba będzie dostać co najmniej 2 godziny, a do Neapolu - co najmniej 4 godziny.

Znajdź hotel w Bolonii

Arezzo

Miasto Arezzo w Toskanii jest jednym z najważniejszych miast starożytnych Etrusków, w którym zachowało się wiele zabytków: jest to tylko piękny Plac Centralny (Piazza Grande) w kształcie trapezu z Pałacem Biskupim (Palazzo Vescovile) (odrestaurowana rezydencja biskupów) w połowie XIII wieku) i pałac Palazzo Cofani-Brizzolari. W Arezzo jest wiele różnych kościołów. Na przykład Katedra San Donato (Cattedraledi San Donato); Bazylika San Francesco (Basilica di San Francesco) w toskańsko-gotyckim stylu; Bazylika San Domenico (Basilica di San Domenico), której budowa rozpoczęła się w 1275 roku i zakończyła na początku XIV wieku. Ostatni kościół słynie z unikalnej nawy z krucyfiksem z 1265/1268 roku autorstwa słynnego florenckiego malarza Cimabue.

Jak się tam dostać:

 • samolotem. Najbliższe lotniska znajdują się we Florencji i Pizie.
 • pociągiem. Z Florencji do Arezzo można dojechać pociągiem w 30 minut, z Rzymu - w 2,5 godziny Stacja znajduje się w centrum miasta.
 • w autobusie. Autobusy międzymiastowe przybędą tu z niemal każdej miejscowości we Włoszech.

Znajdź hotel w Arezzo

Lucca

Słynna z pięknie zachowanych renesansowych murów miejskich, toskańska Lucca ma wszelkie prawo do dumy z domu Giacomo Pucciniego, urodził się tutaj wielki kompozytor, ponownie otwarty dla publiczności w 2011 roku.

Ani wspaniały Plac Amfiteatru (Piazza dell'Anfiteatro) z Bazyliką San Ferdinando (Bazylika San Frediano), ani piękna Katedra San Martino (Duomo di San Martino) nie zawiedzie turystów.

Jak się tam dostać:

 • pociągiem. Linia kolejowa Florencja - Piza - Viareggio przechodzi przez Lukkę. Dlatego najwygodniej jest jechać z Pisy (30 minut) i Florencji (1,5-2 godziny), przez Pistoia (45 minut) i Prato (1 godzinę).

Znajdź hotel w Lukce

Siena

W mieście Siena, założonym przez Etrusków, stoi niesamowita Katedra (Duomo), która jest jednym z najbardziej uderzających przykładów rzymsko-gotyckiej włoskiej architektury. Ciekawe, że miała to być największa katedra na świecie, ale po zakończeniu budowy ściany wschodniej skończyły się pieniądze i zamrożono projekt katedry. Wewnątrz katedry znajduje się wiele pięknych dzieł sztuki, w tym renesansowe freski Domenico Ghirlandaio, Donatello, Lorenzo Ghiberti i innych autorów z XV wieku.

Ponadto w Sienie znajduje się jeden z najsłynniejszych placów we Włoszech - Piazza del Campo (Piazza del Campo) w kształcie muszli. Fasada placu wychodzi na imponujący pałac Palazzo Pubblico z wieżą Torre del Mangia (nazwaną „wieżą żarłoku”). Dwa razy w roku (2 lipca i 16 sierpnia) na placu odbywa się prawdopodobnie najsłynniejszy włoski wyścig koni, Palio di Siena.

Jak się tam dostać:

 • samolotem. Lotnisko Ampugnano znajduje się w odległości 9 km od Sieny, która przyjmuje samoloty z Olbii, Wiednia i Monachium, skąd kursują szybkie promy na Piazza Gramsci. Wielu podróżnych lata samolotem do Florencji lub Pizy, a stamtąd autobusem lub pociągiem do Sieny. Również dwa razy dziennie autobusy odjeżdżają z Sieny na lotnisko w Bolonii (2,5 godziny).
 • pociągiem. Bezpośrednie pociągi jadą do Sieny z Florencji, a pociągi z Empoli regularnie odjeżdżają. Dworzec kolejowy w Sienie znajduje się 2 km od jego zabytkowego centrum - 5 minut autobusem. Autobusy nr 3, 8, 10, 17, 77 jadą z dworca kolejowego do centrum na Piazza del Sale, a autobusy wracają do nr 17. Ale jeśli nie jesteś bardzo obciążony bagażem, możesz przejść przez to Odległość pieszo w 30-40 minut.
 • w autobusie. Autobusy międzymiastowe we Włoszech są dość rozwinięte, więc możesz łatwo dostać się do Sieny autobusem z Florencji (1 godz. 20 min), Rzymu (3 godz.) Lub innych miast.

Znajdź hotel w Sienie

Urbino

W regionie Marche znajduje się małe miasteczko Urbino, w którym mieści się jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie. Ponadto miasto słynie z bogatego dziedzictwa renesansu, zwłaszcza z okresu 1444–1482, kiedy Urbino rządził książę Federigo da Montefeltro.

Najważniejszym budynkiem na wzgórzu jest pałac książęcy Palazzo Ducale. W połowie XV wieku został zbudowany przez florenckiego Maso di Bartolomeo (Masodi Bartolomeo) na zamówienie księcia Federico III da Montefeltro.

Jak się tam dostać:

 • w autobusie. W Urbino nie ma stacji kolejowej, więc możesz tu przyjechać tylko własnym samochodem lub autobusem z Pesaro (gdzie jest już połączenie kolejowe). Droga z Pesaro trwa około godziny; dziennie do 15 autobusów odjeżdża do Urbino.
 • samochodem W Urbino autostrada S423 z Pesaro i zjazd S73B z drogi SS3 do Rzymu. Należy pamiętać, że turyści nie mogą wsiadać do samochodów w obrębie murów miejskich, więc będziesz musiał zostawić samochód na pobliskim parkingu, a stamtąd już dojechać do centrum miasta autobusem lub taksówką.

Znajdź hotel w Urbino

Orvieto

Orvieto jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Europie, ponieważ znajduje się na płaskim szczycie dużego wzgórza tufu wulkanicznego w regionie Umbrii. Główną atrakcją miasta jest katedra (Duomo), podobna do katedry w Sienie z pasiastym wykończeniem fasady z białego trawertynu i czarnego bazaltu.

Ciekawe jest również to, że pod Orvieto znajduje się prawdziwy podziemny labirynt. Jaskinie i tunele są wyposażone pod miastem, aby ratować mieszkańców w przypadku oblężenia.

Jak się tam dostać:

 • pociągiem. Za godzinę można dostać się do Orvieto z Rzymu lub za półtorej do dwóch godzin z Florencji. Stacja kolejki linowej prowadzi bezpośrednio do miasta.

Znajdź hotel w Orvieto

Viterbo

Cechą charakterystyczną miasta Viterbo w regionie Lacjum jest jego historyczne centrum, otoczone prawie idealnie zachowanymi średniowiecznymi murami z XI i XII wieku. Główną atrakcją Viterbo jest piękny Pałac Papieży (Palazzodei Papi). Katedra św. Lorenza (Cattedraledi S. Lorenzo) z sarkofagiem papieża Giovanniego XXI (Giovanni XXI) jest kolejnym ważnym zabytkiem miasta.

Wśród innych godnych uwagi miejsc warto zwrócić uwagę na Ratusz (Palazzo Comunale) z początku lat 60. XIX wieku, Ratusz (PalazzodelPodestà) z 1264 r. I budynek Prefektury (PalazzodellaPrefettura), przebudowany w 1771 r., Na centralnym placu Popularnego głosowania (Piazza del Plebiscito).

Jak się tam dostać:

 • pociągiem. Co pół godziny pociągi odjeżdżają z Rzymu do Viterbo na półtorej godziny. Na stacjach kolejowych w Viterbo Porta Romana i Porta Fiorentina znajdują się biura informacyjne, w których można uzyskać informacje turystyczne na każdy temat, który Cię interesuje.

Znajdź hotel w Viterbo

Chieti

Chieti (Chieti) - jedno z najstarszych miast we Włoszech znajduje się w regionie Abruzji, zgodnie z legendą, Chieti zostało założone w 1181 rpne starożytny grecki bohater Achilles. Oprócz tego turyści będą zainteresowani gotycką katedrą, odbudowaną w 1069 r., A także Narodowym Muzeum Archeologicznym Abruzji „Villa Friegeri” (MuseoArcheologico Nazionaled'Abruzzo „Villa Frigerj”).

Jak się tam dostać:

 • samolotem. Bezpośredni autobus Prontobus jedzie z Rzymu Fiumincino do Chieti. To zajmuje 4 godziny.
 • pociągiem. Z Rzymu ze stacji Roma Tiburtina pociąg elektryczny do Chieti zajmie również około 4 godzin, a z Pescary podróż trwa zaledwie 15 minut.

Obejrzyj wideo: Niezwykly Swiat - Włochy - Florencja (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej