Jak się tam dostać

Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu

Odległość z Mediolanu do Rzymu wynosi około 600 km, a droga zajmie Ci od 3 do 10 godzin. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na dostanie się z Mediolanu do Rzymu jest szybki pociąg Italotreno. W tym artykule rozważymy wszystkie opcje dla każdego portfela.

Pociągiem

Istnieją 2 firmy szybkich pociągów we Włoszech: ItaloTreno.it (szczegółowe instrukcje tutaj) i Trenitalia.com (instrukcje tutaj). Każdy ma bezpośrednie pociągi, które dostarczą cię z Mediolanu do Rzymu bez zatrzymywania się w zaledwie 3 godziny, pozostaje poradzić sobie z cenami.

Italotreno

Italotreno ma najtańszą opcję za 19,90 euro w kabinie Smart. Musisz zarezerwować taki bilet na co najmniej 1-2 miesiące, nie podlega on zwrotowi. Zwykle cena wynosi około 33–47 euro.

Trenitalia

W Trenitalii za 19,90 € znajdziesz pociąg regionalny, który zajmuje ponad 6 godzin i przyjeżdża na dworzec Tiburtina, a nie Roma Termini. Zwykła cena za wcześniejszą rezerwację w regionie 40-50 euro.

Myśląc o zakupie za kilka tygodni, prawdopodobnie natkniesz się na wyższe ceny. Jak widać, koszt biletu na pociąg regionalny (ten, który jedzie 6,5 godziny!) Zaczyna się od 49,90 euro, a wygodna i szybka opcja non-stop kosztuje 79,90 euro.

Autobusem

Jeśli nie masz czasu na kupowanie opłacalnych biletów kolejowych i masz ograniczony budżet, możesz wybrać autobusy. Ze względu na mój wzrost 190 cm jestem sceptyczny wobec wszelkich podróży, które nie odbywają się autobusami, nie wspominając już o podróży z Mediolanu do Rzymu, która zajmie około 8-9 godzin. Jedyną opcją, na którą zgodziłbym się, jest podróż autobusem Flixbus, który oprócz ceny jest również bardzo wygodny, są gniazda, serwis do kawy / herbaty, a nawet telewizory w zagłówkach.

Spędzanie całego dnia we Włoszech, nawet w komfortowym klimatyzowanym autobusie, jest jednak kontrowersyjnym pomysłem, ale jeśli łatwo zasypiasz w autobusach lub bawisz się, szaleni studenci, wybierz nocne przejście. Wyjechaliśmy z Mediolanu o 21:45 i już o 06:00 rano zobaczysz wschód słońca w Rzymie na filiżankę cappuccino, romans i jednocześnie oszczędzając na hotelu. Uwaga: z lotniska Malpensa (Aeroporto di Milano-Malpensa) jest także bezpośredni autobus do Rzymu.

Samolotem

Podróż samolotem z Mediolanu do Rzymu zajmie Ci około 4-6 godzin, biorąc pod uwagę drogę do jednego z lotnisk w Mediolanie (Bergamo, Malpensa, Linate), czas odprawy, odbiór bagażu i czekanie na lot, a także drogę z lotniska Rzym Fiumicino. Pod względem kosztów i czasu jest to najdroższa opcja, ale jeśli wolisz samoloty, skorzystaj z poniższego formularza wyszukiwania.

Samochodem

Podróż samochodem z Mediolanu do Rzymu jest logiczna w połączeniu z odwiedzaniem dużych i małych autentycznych miasteczek po drodze, to znaczy przedłużałbym tę podróż o co najmniej 4-5 dni.

Zaplanuj jako punkt odniesienia:

  1. Wynajmij samochód na jednym z lotnisk w Mediolanie;
  2. Zadzwoń na 1 dzień w Parmie;
  3. 1 dzień spędzić w Bolonii;
  4. Co najmniej 2 dni spędzić we Florencji, zobacz wskazówki;
  5. A piątego dnia, aby pojechać do Rzymu, tam oddać samochód, na przykład na lotnisku Fiumicino, ponieważ tam jest taniej.

Idealnie oczywiście z Florencji, aby wybrać się na tygodniową wycieczkę do Toskanii i spędzić co najmniej 3 dni w Rzymie odwiedzając minimalny zestaw wycieczek.

Kto już podróżował z Mediolanu do Rzymu, podziel się wskazówkami w recenzjach / komentarzach pod artykułem. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania.

Obejrzyj wideo: VLOG : ZASZALAŁAM NA ZAKUPACH W RZYMIE! . Andziaks (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej