Jak się tam dostać

Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu

Odległość z Mediolanu do Rzymu wynosi około 600 km, a droga zajmie Ci od 3 do 10 godzin. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na dostanie się z Mediolanu do Rzymu jest szybki pociąg Italotreno. W tym artykule rozważymy wszystkie opcje dla każdego portfela.

Pociągiem

Istnieją 2 firmy szybkich pociągów we Włoszech: ItaloTreno.it (szczegółowe instrukcje tutaj) i Trenitalia.com (instrukcje tutaj). Każdy ma bezpośrednie pociągi, które dostarczą cię z Mediolanu do Rzymu bez zatrzymywania się w zaledwie 3 godziny, pozostaje poradzić sobie z cenami.

Italotreno

Italotreno ma najtańszą opcję za 19,90 euro w kabinie Smart. Musisz zarezerwować taki bilet na co najmniej 1-2 miesiące, nie podlega on zwrotowi. Zwykle cena wynosi około 33–47 euro.

Trenitalia

W Trenitalii za 19,90 € znajdziesz pociąg regionalny, który zajmuje ponad 6 godzin i przyjeżdża na dworzec Tiburtina, a nie Roma Termini. Zwykła cena za wcześniejszą rezerwację w regionie 40-50 euro.

Myśląc o zakupie za kilka tygodni, prawdopodobnie natkniesz się na wyższe ceny. Jak widać, koszt biletu na pociąg regionalny (ten, który jedzie 6,5 godziny!) Zaczyna się od 49,90 euro, a wygodna i szybka opcja non-stop kosztuje 79,90 euro.

Autobusem

Jeśli nie masz czasu na kupowanie opłacalnych biletów kolejowych i masz ograniczony budżet, możesz wybrać autobusy. Ze względu na mój wzrost 190 cm jestem sceptyczny wobec wszelkich podróży, które nie odbywają się autobusami, nie wspominając już o podróży z Mediolanu do Rzymu, która zajmie około 8-9 godzin. Jedyną opcją, na którą zgodziłbym się, jest podróż autobusem Flixbus, który oprócz ceny jest również bardzo wygodny, są gniazda, serwis do kawy / herbaty, a nawet telewizory w zagłówkach.

Spędzanie całego dnia we Włoszech, nawet w komfortowym klimatyzowanym autobusie, jest jednak kontrowersyjnym pomysłem, ale jeśli łatwo zasypiasz w autobusach lub bawisz się, szaleni studenci, wybierz nocne przejście. Wyjechaliśmy z Mediolanu o 21:45 i już o 06:00 rano zobaczysz wschód słońca w Rzymie na filiżankę cappuccino, romans i jednocześnie oszczędzając na hotelu. Uwaga: z lotniska Malpensa (Aeroporto di Milano-Malpensa) jest także bezpośredni autobus do Rzymu.

Samolotem

Podróż samolotem z Mediolanu do Rzymu zajmie Ci około 4-6 godzin, biorąc pod uwagę drogę do jednego z lotnisk w Mediolanie (Bergamo, Malpensa, Linate), czas odprawy, odbiór bagażu i czekanie na lot, a także drogę z lotniska Rzym Fiumicino. Pod względem kosztów i czasu jest to najdroższa opcja, ale jeśli wolisz samoloty, skorzystaj z poniższego formularza wyszukiwania.

Samochodem

Podróż samochodem z Mediolanu do Rzymu jest logiczna w połączeniu z odwiedzaniem dużych i małych autentycznych miasteczek po drodze, to znaczy przedłużałbym tę podróż o co najmniej 4-5 dni.

Zaplanuj jako punkt odniesienia:

  1. Wynajmij samochód na jednym z lotnisk w Mediolanie;
  2. Zadzwoń na 1 dzień w Parmie;
  3. 1 dzień spędzić w Bolonii;
  4. Co najmniej 2 dni spędzić we Florencji, zobacz wskazówki;
  5. A piątego dnia, aby pojechać do Rzymu, tam oddać samochód, na przykład na lotnisku Fiumicino, ponieważ tam jest taniej.

Idealnie oczywiście z Florencji, aby wybrać się na tygodniową wycieczkę do Toskanii i spędzić co najmniej 3 dni w Rzymie odwiedzając minimalny zestaw wycieczek.

Kto już podróżował z Mediolanu do Rzymu, podziel się wskazówkami w recenzjach / komentarzach pod artykułem. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania.

Obejrzyj wideo: VLOG : ZASZALAŁAM NA ZAKUPACH W RZYMIE! . Andziaks (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej