Regiony Włoch

Co robić i co zobaczyć w Neapolu: TOP-8 pomysłów z BlogoItaliano. Część I.

Neapol to miasto, z którym trudno jest jednoznacznie powiązać. Ktoś próbuje tego uniknąć, nikt nie wyobraża sobie życia bez Neapolu, ale to, czego nie można zabrać z miasta, to pewien urok, który różni się wyraźnie od osad w północnych Włoszech. Być może przyczyną tego jest niezwykła harmonia Zatoki Perskiej i Wezuwiusza, być może królewska przeszłość miasta i być może sami neapolitanie, którzy są znacznie prostsi niż mieszkańcy północnej części Apenina.

Neapol słynie nie tylko ze swoich historycznych miejsc, ale także jest kwitnącym centrum sztuki nowoczesnej. Dlatego ...

№8 Zaangażuj się w sztukę współczesną w MADRE

Jeśli masz dość patrzenia na stanowiska archeologiczne i chcesz czegoś bardziej nowoczesnego, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie znaleźć lepsze rozwiązanie niż Museo d'Arte Contemporanea Donna Reginaznany wśród neapolitanów jako Madre.

Muzeum zawiera bogatą kolekcję dzieł sztuki współczesnej zarówno mistrzów włoskich, jak i zagranicznych, a także regularne wystawy czasowe.

Museo d'Arte Contemporanea Donna Regina w Neapolu jest niesamowita

Madre To jest w odległości spaceru od zabytkowego centrum miasta, a wędrówkę można łatwo połączyć z wizytą w Narodowym Muzeum Archeologicznym, nadając kolory swoim wrażeniom.

Jeśli jesteś nocną sową i budzisz się późno, dobra wiadomość jest taka, że ​​MADRE jest otwarty do północy w soboty i niedziele. Ponadto tradycją muzeum jest bezpłatny wstęp w poniedziałki.

# 7 Weź dzień na wybrzeżu Amalfi, Sorrento lub wyspie

Nawet jeśli się zakochałeś Neapol, w pobliżu miasta są naprawdę wyjątkowe miejsca. Niż je opisać, lepiej wynająć samochód i sam ruszyć w drogę na wybrzeżu.

Amalfi jest uważany za jeden z najbardziej urokliwych zakątków Włoch

Twoje wysiłki zostaną nagrodzone, a według subiektywnej opinii autora tych linii droga wzdłuż wybrzeża na południe z Neapolu do Sorrento i Amalfi - jest najpiękniejszym i najbardziej ekscytującym we wszystkich południowych Włoszech.

Inną opcją są wyspy Ischia, Capri i Procida, do których można dotrzeć statkiem. Czasami, szczególnie w lecie, możesz mieć wrażenie, że na wyspach jest więcej turystów niż samych Włochów, ale żywe kolory, wspaniałe widoki i doskonała kuchnia morska sprawiają, że podróż jest opłacalna.

No. 6 Underground Naples

Jeśli pomyślałeś, że Neapol jest po prostu na powierzchni, nadszedł czas, aby rozszerzyć granice tego widoku. Neapol jest także znaczącą podziemną częścią, która jest tak bogata, że ​​pełne zwiedzanie zajmie znacznie więcej niż jeden dzień.

„Zejście na ziemię” miało miejsce w okresie grecko-rzymskim i zostało w dużej mierze wyjaśnione potrzebą uzyskania tufu, który był szeroko stosowany do budowy domów, willi, pałaców i rezydencji wiejskich.

Skala rozwoju tufu z czasem stała się tak powszechna, że ​​dziś pod miastem istnieje cały system podziemnej komunikacji, w tym starożytne tunele, jaskinie, cmentarze, a nawet zaopatrzenie w wodę.

Lochy w Neapolu wciąż zawierają wiele tajemnic

Jednym z najciekawszych elementów tego łańcucha atrakcji jest wykopaliska starożytnego rzymskiego rynku, znajdującego się pod kościołem San Lorenzo Maggiore.

W przeciwieństwie do Forum Romanum, gdzie naprawdę trzeba wysilić wyobraźnię, aby wyobrazić sobie dawną wspaniałość budynków tutaj położonych, wykopaliska starożytnego rzymskiego rynku, gabloty, ściany i sufity pozostały nietknięte.

To z kolei pomaga stworzyć pełniejsze wrażenie życia, które miało miejsce tutaj tysiące lat temu. Możesz zejść na starożytny rzymski rynek kościoły San Lorenzo Maggiore na Plaza San Gaetano.

Nr 5 Chrystus pod Całunem w kaplicy San Severo

W przewodnikach turystycznych na temat tego posągu często piszą, że wygląda na to, że ożywa, ale prawdopodobnie jest to już nadmiar. To, co naprawdę jest prawdą, to umiejętność rzeźbiarza, któremu udało się uczynić z marmuru dzieło o tak niesamowitej jakości i lekkości. Ale przede wszystkim.

Capella San Severo - słynny grób szlacheckiej rodziny Sangro, zbudowany w 1590 roku i przetrwał wiele znaczących ulepszeń w kolejnych wiekach. W XVIII wieku Raimondo de Sangro, siódmy książę San Severo, przeprowadził znaczną przebudowę kaplicy, nadając jej wygląd, który można dziś oglądać.

Będąc człowiekiem o szerokich poglądach i wiedzy, Raimondo de Sangro przyciągnął wielu wybitnych mistrzów do aranżacji kaplicy, jednak stało się prawdziwym klejnotem spotkania posąg Chrystusa pod całunem (znany również jako Chrystus pod całunem).

W wykonaniu nieznanego rzeźbiarza Giuseppe Sanmartino stała się koroną jego kariery. Statua to leżące ciało Zbawiciela, właśnie zdjęte z krzyża i przykryte całunem.

Płótno zakrywa Ciało Chrystusa, ale go nie ukrywa. Praca urzeka wyobraźnię odwiedzających i jest zdecydowanie atrakcją w Neapolu.

Kontynuacja artykułu Co robić i co zobaczyć w Neapolu. Część II

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej