Planowanie podróży

Nowy Rok w Rzymie, Wenecji i innych miastach Włoch

Sylwester we Włoszech to świetny pomysł na rodzinne wakacje lub romantyczną podróż. Włosi są nie mniej, a może nawet trochę bardziej niż Rosjanie, uwielbiają wszystkie święta i świętują je wesoło i na wielką skalę, więc na pewno nie będziesz się nudzić podczas świąt noworocznych.

W przeddzień Nowego Roku Rzym, Wenecja i inne włoskie miasta i wioski zakładają świąteczne stroje - na ulicach i placach pojawiają się tradycyjne jodły, budynki i drzewa ozdobione są błyszczącymi latarniami i girlandami, a witryny sklepowe ze szkicami świątecznymi.

Tak jak w każdym innym kraju, Włochy mają swoje własne tradycje świętowania, na przykład uważa się, że jeśli pijesz piwo zamiast tradycyjnego szampana w pierwszych minutach nadchodzącego roku, szczęście będzie towarzyszyć przez cały rok, a jeśli liczba potraw na stole noworocznym będzie równa trzynastu - na pewno nie uciekniesz od szczęścia. Bardziej szczegółowo na temat obchodów Bożego Narodzenia i Nowego Roku we Włoszech, pisaliśmy tutaj.

Jest wielu ludzi, którzy chcą świętować Nowy Rok w Apeninach, więc powinieneś pomyśleć o zakupie wycieczki lub zorganizowaniu wycieczki samemu z wyprzedzeniem.

Nowy Rok w Rzymie

Świąteczne wydarzenia gromadzące wszystkich, którzy zdecydowali się świętować Nowy Rok w Rzymie, odbywają się na placach miejskich - w ostatnich latach Rzymianie bardzo modnie obchodzili Nowy Rok w domu ze swoimi rodzinami, a następnie przechadzali się po mieście, przechodząc od jednego placu do drugiego.

Rzymianie wolą świętować Nowy Rok w domu ze swoją rodziną

Centrum obchodów jest Piazza del Popolo - muzyka gra całą noc, a fajerwerki wznoszą się w powietrze. Rano nadchodzi czas dzieci - podczas gdy dorośli odpoczywają po burzliwej nocy, na placu występują dla nich artyści cyrkowi: klauni i akrobaci. Tutaj, w pobliżu kościoła Santa Maria del Popolo, na Boże Narodzenie, organizowana jest wystawa świątecznych żłobków przywiezionych ze wszystkich regionów Włoch.

Gwiazdy rocka i popu występują na Via dei Fori Imperiali, obok Koloseum, w Sylwestra, a na placu przed Pałacem Quirinale odbywa się koncert muzyki klasycznej, przerywany jedynie salwami i fajerwerkami.

Nowy Rok w Wenecji

Wenecjanie i goście miasta świętują Nowy Rok na Piazza San Marco - odbywa się tam wielki koncert i wspaniały pokaz pirotechniczny, a o północy organizowane są masowe pocałunki. Tradycja całowania pod brzęczącym zegarem powstała niedawno - po konkursie na najdłuższy pocałunek.

Koncert i pokaz pirotechniczny na Piazza San Marco

Możesz też spokojniej świętować Nowy Rok w Wenecji - rezerwując stolik w jednej z przytulnych restauracji lub kawiarni, gdzie otrzymasz specjalne menu świąteczne, a także doskonałe włoskie wina. Nawiasem mówiąc, pierwszego dnia nowego roku wiele miejskich kawiarni jest zamkniętych, ale nie pozostaniecie głodni - restauracje, hotele, pizzerie, a także chińskie restauracje działają bez dni wolnych.

Spacerując w pobliżu plaży Lido, nie zdziw się, widząc kąpiących się - miejscowi, przytłoczeni napojami w Sylwestra, walczą w tak nietypowy sposób z kacem, mimo że grudniowa pogoda we Włoszech nie sprzyja pływaniu na duże odległości.

Nowy Rok w Rimini

W Rimini, mieście imprezowym położonym na wybrzeżu Adriatyku, Nowy Rok obchodzony jest głośno i wesoło. Możesz iść do jednego z wielu klubów nocnych lub barów lub zapalić się rano na Piazza Fellini, gdzie w sylwestra organizowany jest wielki festiwal z muzyką, tańcem, wszelkiego rodzaju rozrywką i niezbędnymi fajerwerkami.

Neapolitańskie pokazy pirotechniczne są uważane za jedne z najlepszych we Włoszech.

Nowy Rok w Neapolu

Neapol, podobnie jak wiele miast we Włoszech, podczas świąt noworocznych zamienia się w duże miejsce koncertów - występy zespołów muzycznych, a także koncerty muzyki klasycznej, są wszędzie. Neapol słynie również z fajerwerków - pokazy pirotechniczne w Neapolu są uważane za jedno z najlepszych spektakularnych wydarzeń w kraju.

Przechodząc ulicami Neapolu w sylwestra, uważaj - stos ubrań lub mebel może spaść na twoją głowę, ponieważ w niektórych częściach miasta zwyczaj wyrzucania starych rzeczy z okien jest nadal zachowany. Jest jeszcze jedna interesująca tradycja, która została zachowana zarówno w samym mieście, jak i w okolicy: grupy dzieci chodzą od domu do domu i śpiewają piosenki noworoczne i świąteczne, z wdzięcznością właściciele muszą zapłacić piosenkarzom lub potraktować je słodyczami, aby nie opuścili domu w nadchodzącym roku powodzenia

Nowy Rok we Florencji

We Florencji koncerty noworoczne odbywają się zwykle na Placu Signoria i Placu Republiki, ale wspaniałe fajerwerki o północy najlepiej podziwiać z jednego z mostów na rzece Arno.

We Florencji koncerty noworoczne odbywają się na placach Signoria i Republic

Restauracje przygotowują specjalne potrawy noworoczne, ale ponieważ jest wiele osób, które chcą w Sylwestra, musisz wcześniej zarezerwować stolik. Cała noc zabawa nie kończy się w popularnych klubach nocnych i barach we Florencji.

Nowy Rok w Pizie

Wydarzenia rozrywkowe w Pizie zazwyczaj koncentrują się w centrum miasta - organizowane są tutaj tradycyjne koncerty i dyskoteki, a także niezbędne fajerwerki noworoczne. Koncert noworoczny odbywa się również w teatrze Verdi.

Koncerty noworoczne w Pizie koncentrują się w centrum miasta

Nowy Rok w Turynie

Mieszkańcy i goście z Turynu świętują Nowy Rok na Piazza San Carlo, gdzie odbywa się zabawna parada noworoczna, a także wielki koncert zakończony nie mniej wspaniałymi fajerwerkami.

Nowy Rok w Bolonii

W Bolonii Nowy Rok obchodzony jest w niecodzienny sposób - na głównym placu miejskim, Piazza Maggiore, strach na wróble starego człowieka symbolizujący miniony rok spłonął w sylwestra: uważa się, że wszystkie kłopoty i trudy starego roku spłoną wraz ze strachem na wróble, i mam nadzieję, że nadejdzie nadchodzący rok o wiele lepiej.

W sylwestra na Piazza Maggiore pali się strach na wróble starego człowieka

W latach przestępnych zamiast starca spalają starą kobietę. Ognisku towarzyszy koncert, dyskoteka i tradycyjne fajerwerki, bez których trudno sobie wyobrazić Nowy Rok we Włoszech.

Zdjęcia: Vito Parlato, Erik Peterson, neigesdantan, Simone Rabassini, Carrie Meathrell, Yulia Mysko, jonesjo87.

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej