Niemcy

Karta Drezno

Aby zobaczyć więcej w stolicy Saksonii i dobrze się bawić, ale także zaoszczędzić pieniądze, skorzystaj z wielu zalet mapy Drezna. Uzyskaj więcej zniżek i bezpłatny wstęp do wielu muzeów.

Drezno Pascal POGGI

Turyści, którzy wolą niezależne podróżowanie po Dreźnie, powinni kupić Kartę Drezno. Mapa miasta pozwala bezpłatnie podróżować transportem publicznym w stolicy Saksonii przez 1–3 dni. Możesz także podróżować po mieście z mapą regionalną.

Na karcie Drezno można bezpłatnie jeździć pociągami, tramwajami, autobusami i promami; swobodnie odwiedzać wiele muzeów; otrzymuj znaczne zniżki na wycieczki, przedstawienia teatralne i koncerty. Zniżka dotyczy nawet restauracji i zakupów. Ponad 130 obiektów Drezna objętych jest kartą Drezna.

Dresden City Card i Dresden Regio Card dają turystom możliwość oszczędzania. Kartę należy zamówić z wyprzedzeniem - 10 dni przed podróżą, a nawet wcześniej. Karta Drezno dostarczona listem poleconym.

Punkty sprzedaży Dresden Card w Dreźnie

  • w centrach informacji turystycznej: w pobliżu kościoła Frauenkirche (Neumarkt 2) i głównego dworca kolejowego Hauptbahnhof (Wiener Platz 4);
  • w większości hoteli;
  • w galeriach państwowych.

Karta Drezno, fot. Wystawa.com

Jakie są zalety korzystania z karty Dresden?

Karta miasta Drezno

Dresden City Card jest wykorzystywana jako bilet na wskazane daty i następnego dnia do 4 rano Dotyczy wszystkich środków transportu publicznego (z wyjątkiem kolei linowych). Działa w strefie taryfowej Drezna i tramwajem na trasie 4 do przystanku Vainböla. Karta daje Ci prawo do licznych rabatów od partnerów.

Z karty Dresden City Card Family (Family Card) mogą korzystać 2 osoby dorosłe i nie więcej niż 4 dzieci w wieku poniżej 14 lat.

1 dzień2 dni3 dni
Dresden City Card Single (1 osoba) €12 €17 €25
Dresden City Card Family (Family) €15 €25 €33

Dresden City Card + Dresden Museums Card 2 Days

Mapa miasta Drezno + mapa Muzeum Drezna na 2 dni jest ważna przez 2 dni, a następnego dnia do 4 rano

  • jako bilet komunikacji miejskiej (z wyjątkiem kolejek linowych) w strefie taryfowej Drezna, a także na linii tramwajowej 4 do Vainbёhl;
  • na mapie można bezpłatnie odwiedzić 14 muzeów Państwowej Kolekcji Sztuki w Dreźnie, z wyjątkiem ekspozycji Historyczne zielone łuki i Muzeum sztuki dekoracyjnej;
  • daje liczne rabaty.

Dresden City Card + Dresden Museums Card 2 Days Single (dla 1 osoby) - 37 €;
Dresden City Card + Dresden Museums Card 2 Days Family (family) - 66 €.

Aktualne informacje (w języku rosyjskim) na stronie internetowej www.dresden.de/ru/.

Karta Regio w Dreźnie

Dresden-Region-Card uprawnia do bezpłatnych przejazdów we wskazanych terminach i następnego dnia - do 4 rano Dotyczy wszystkich rodzajów transportu w Dreźnie i regionie, z wyjątkiem specjalnych. Obowiązuje w obszarze zasięgu Związku Transportowego Górnej Łaby - VVO. Zapewnia różne zniżki na zwiedzanie atrakcji.

Z karty Dresden Regio Family (karta rodzinna) mogą korzystać 2 osoby dorosłe i nie więcej niż 4 dzieci w wieku poniżej 14 lat.

1 dzień2 dni3 dni
Dresden Regio Card Single (1 osoba) €20 €35 €45
Dresden Regio Card Family (Family) €30 €47 €65

Dresden Regio Card + Dresden Museums Card 2 Days

Mapa regionalna Drezna + Mapa muzeów Drezna 2 dni jest ważna przez 2 dni, a następnego dnia do godziny 4 rano:

  • jako bilet na wszystkie środki transportu w Dreźnie i regionie (w obszarze zasięgu Związku Transportu Górnej Łaby - VVO), z wyjątkiem specjalnych;
  • na mapie można bezpłatnie odwiedzić 14 muzeów Państwowej Kolekcji Sztuki w Dreźnie, z wyjątkiem ekspozycji Historyczne zielone łuki i Muzeum sztuki dekoracyjnej;
  • daje liczne rabaty.

Dresden Regio Card + Dresden Museums Card 2 Days Single (1 osoba) - 55 €;
Dresden Regio Card + Dresden Museums Card 2 Days Family (family) - 88 €.

Aktualne informacje (w języku rosyjskim) na stronie internetowej www.dresden.de/ru/.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: WTF? +=. . - Drezno i TRAMWAJ TOWAROWY! (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej