Niemcy

Pomnik Augusta Mocnego

Złoty Jeździec jest pomnikiem jeździeckim elektora Saksonii, polskiego króla Augusta Mocnego. Władca jest przedstawiony w przebraniu Cezara i rzymskiej zbroi na potężnym ogierze lipickim.

Złoty jeździec (Goldener Reiter), fot. Peter Schär

Pomnik Złotego Jeźdźca znajduje się na Neustädter Markt w Dreźnie. Pomnik przedstawia Augusta Mocnego na koniu w rzymskiej zbroi. Zamontowany na nim koń i August są skierowani w stronę polskiego królestwa.

Pomnik Augusta Mocnego na placu, fot. Manfred Lentz

Początkowo pomnik został pozłocony przez ogień, ale podczas renowacji w 1956 r. Rzemieślnicy zastosowali inną metodę - złocenie z liścia. Rzeźba Augusta Mocnego została wykonana z miedzi przez słynnego rzemieślnika Ludwiga. Wiedemann Później na szczycie posągu umieszczono złoty amalgamat. Odkrycie Złotego Jeźdźca miało miejsce w 1736 r.

Po wojnie w 1953 r. Pomnik odrestaurował rzeźbiarz Fleming Walter

Piękne zdjęcie Złotego Jeźdźca, zdjęcie BeHappyCompany

Jak się tam dostać

Jedź tramwajem 4, 8, 9 do przystanku Neustädter Markt.

Obejrzyj wideo: Urodziny Króla Stanisława Augusta (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej