Włochy

Fajerwerki w Rzymie 29 czerwca 2016 r. Na cześć świętych Piotra i Pawła

29 czerwca Rzym obchodził święto patronów miasta, świętych Piotra i Pawła. Uroczystości zakończyła słynna „Girandola” na wzgórzu Pinchio, gdzie ogniste fajerwerki tańczyły przy akompaniamencie klasycznych melodii.

Ja, za radą mojej przyjaciółki i koleżanki przewodniczki Iriny Krawczenko, wspiąłem się na wzgórze Gianicolo (Yanikul) - jedną z najlepszych platform widokowych w Rzymie. Irina natomiast obserwowała salut na Piazza del Popolo. Oto, co powiedziała mi Irina:

„Od 2008 r. Miasto wznowiło projekt Michała Anioła, kiedy z tarasów zamku Angel uruchomiono kolorowe wykonanie pirotechniki i muzyki. Teraz święto zostało przeniesione do Pinchio (Villa Borghese) na cześć architekta Virginio Vespignani, który zorganizował tu pokaz pirotechniczny w 1870 roku. ”

W tym roku salut dotyczył muzyki okresu włoskiego romantyzmu (XIX wiek).

Obejrzyj wideo: Skutki wichury w Krośnie Odrzańskim - r. - (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Fiesole
Włochy

Fiesole

Wysoko nad Florencją, na wzgórzu oddzielającym doliny rzek Munnone i Arno, znajduje się miasto Fiesole. Warto odwiedzić, ponieważ ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na Florencję, a miasto ma coś do zobaczenia. Fiesole - niegdyś ulubione miejsce wypoczynku rodziny Medici, pozostawi w Twojej pamięci najprzyjemniejsze wspomnienia.
Czytaj Więcej
Panteon
Włochy

Panteon

Panteon jest jednym z obiektów, które uosabiają wielkość Rzymu. Wejście do niego jest bezpłatne, ale nie można się radować. Radzę odwiedzić. Przy wejściu do Panteonu w Rzymie dosłownie na każdym rogu można zapoznać się z historią. Unikalny rzymski pomnik - Panteon, poświęcona „Świątynia Wszystkich Bogów” - stał się wzorem dla niezrównanej myśli inżynieryjnej architektów starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Kościół Il Gesu
Włochy

Kościół Il Gesu

Kościół Najświętszego Imienia Jezus jest interesujący jako zabytek architektoniczny, historyczny i miejsce spoczynku św. Ignacy Loyola - założyciel Towarzystwa Jezusowego (zakon jezuitów). To jest główna świątynia jezuitów. Ile Gesu słynie z unikalnego malowania 3D na suficie. Kościół Il Gesu - Świątynia zakonu jezuitów w centrum Rzymu Kościół Najświętszego Imienia Jezus (Chiesa del Sacro Nome di Gesù-Il Gesu) zajmuje szczególne miejsce w historii architektury rzymskiej.
Czytaj Więcej