Włochy

Fajerwerki w Rzymie 29 czerwca 2016 r. Na cześć świętych Piotra i Pawła

29 czerwca Rzym obchodził święto patronów miasta, świętych Piotra i Pawła. Uroczystości zakończyła słynna „Girandola” na wzgórzu Pinchio, gdzie ogniste fajerwerki tańczyły przy akompaniamencie klasycznych melodii.

Ja, za radą mojej przyjaciółki i koleżanki przewodniczki Iriny Krawczenko, wspiąłem się na wzgórze Gianicolo (Yanikul) - jedną z najlepszych platform widokowych w Rzymie. Irina natomiast obserwowała salut na Piazza del Popolo. Oto, co powiedziała mi Irina:

„Od 2008 r. Miasto wznowiło projekt Michała Anioła, kiedy z tarasów zamku Angel uruchomiono kolorowe wykonanie pirotechniki i muzyki. Teraz święto zostało przeniesione do Pinchio (Villa Borghese) na cześć architekta Virginio Vespignani, który zorganizował tu pokaz pirotechniczny w 1870 roku. ”

W tym roku salut dotyczył muzyki okresu włoskiego romantyzmu (XIX wiek).

Obejrzyj wideo: Skutki wichury w Krośnie Odrzańskim - r. - (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej