Włochy dla wszystkich

Co spróbować we Włoszech z jedzenia: 7 pomysłów na wakacje. Część II

Kontynuując post Co dziś spróbować we Włoszech z jedzenia, BlogoItaliano skupi się na trzech najbardziej znanych, być może, specjałach kuchni włoskiej. I chociaż nie planujemy „odkryć Ameryki” za pomocą tego postu, możemy przypomnieć sobie korzyści, bez których podróży do Włoch nie można uznać za zakończoną.

Nr 3 Prosciutto

Pamiętam prosciutto, nie można nie żałować wegetarian, pozbawionych przyjemności skosztowania tego przysmaku. I chociaż lista włoskich potraw i produktów wieprzowych jest bardzo długa, prosciutto jest chyba najbardziej znanym z nich. Region Emilia-Romagna jest najbardziej znany ze swojego prosciutto i bardzo skrupulatnie okolic miasta Parma.

Więc prosciutto jest włoska szynkaprzetarta solą, która jest produkowana z szynki. Najsłynniejsza z odmian - Parma - słynie również z tego, że do jej produkcji nie używa się żadnych innych składników oprócz soli morskiej. Proces przygotowania „właściwego” szynki zaczyna się od hodowli świń i karmienia ich specjalnym menu, które może się znacznie różnić w zależności od producenta. Suche solenie i suszenie przez długi czas - tajemnice suchości i niesamowity aromat tego szynki. Na stole prosciutto podaje się najczęściej w bardzo cienkich plasterkach.

Parma we wrześniu - najlepsze miejsce i czas dla miłośników włoskiej szynki

Najlepszym czasem i miejscem dla miłośników szynki jest Parma we wrześniu, kiedy w mieście odbywa się coroczny festiwal prosciutto. Podczas festiwalu wielu producentów organizuje wycieczki po swoich warsztatach, ujawniając zwiedzającym tajniki jego przygotowania i umożliwiając wypróbowanie produktu końcowego w całej jego różnorodności.

Nr 2 Gelato

Nawet jeśli uważasz, że lody są zbyt szkodliwe i wysokokaloryczne dla twojej figury, Włochy są krajem, w którym możesz pozwolić sobie na „grzech”, a jeśli raz popadniesz w grzech, raczej nie oprzesz się przechodzeniu przez kolorowe żelatyny do dekoracji okien.

Tradycja lody włoskie wielu badaczy nadal widzi starożytnych Rzymian, ale w postaci, którą znamy teraz, gelato pojawiło się w XVI wieku we Florencji. Chociaż Florencja wydaje się być miastem, które dało światu lody, nie powinieneś dać się ponieść idei, że to tutaj jest najlepsza. Znakomite lody we Włoszech można znaleźć wszędzie. Zawierający mniej powietrza niż fabryczny odpowiednik, słodszy i mniej zimny, pozwala subtelnie poczuć gamę smaku. Te ostatnie są niesamowite, ponieważ w kraju produkuje się ponad 500 rodzajów lody. Ogólnie rzecz biorąc, grzech i grzech ...

Według legendy gelato pojawiło się w XVI wieku we Florencji

Pizza nr 1

Być może najsłynniejszy artykuł o włoskim eksporcie kulinarnym, pizza bardzo powszechne na wszystkich Apeninach. Jeśli jednak wspomnimy o tym osobno, to najbardziej znana pizza przygotowywana jest w Neapolu.

W Neapolu, słynącym z wynalezienia pizzy, bardzo poważnie podchodzą do swoich pomysłów. W mieście, a także w całym regionie Kampanii, można zobaczyć pizzerie z dumą prezentujące znak „vera pizza napoletana”, który w rzeczywistości jest znakiem jakości lokalnej pizzy.

Neapolitańska pizza podawana na stole w jednym kawałku

Tradycyjny Pizza neapolitańska podawane na stole w jednym kawałku i należy je jeść nożem i widelcem. Opinie o tym, czy oddzielić skórkę, czy zjeść całą pizzę, są podzielane nawet wśród samych Neapolitańczyków. Jeśli chodzi o nóż i widelec, tradycja jest bardziej „surowa”: dotknięcie pizzy rękami jest uważane za niewłaściwe. Jednym z powodów używania sztućców jest na powierzchni: włoska pizza jest zazwyczaj bardziej „mokra” niż jej odpowiedniki poza Apeniną. Stało się tak, ponieważ lokalna mozzarella, stosowana jako jeden z głównych składników, zawiera więcej wody niż zagraniczne odpowiedniki.

Regionalne różnice w przygotowywaniu pizzy i stosowanych składnikach występują w całych Włoszech, jednak aby uzyskać najbardziej kolorowe wrażenia, warto wybrać się do Neapolu.

Zdjęcia roboppy, mischiru, josh liba i lightmatter

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować
Nauka

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować

Były kapitan statku Costa Concordia, który został zniszczony u wybrzeży włoskiej wyspy Giglio, prawdopodobnie z jego winy, prowadzi wykład na Uniwersytecie Rzymskim na temat „rozwiązywania problemów”. Jest mało prawdopodobne, aby kapitan statku wycieczkowego Costa Concordia był spokojny i spokojny, kiedy jego statek dosłownie zatonął u wybrzeży wyspy Giglio w grudniu 2012 roku.
Czytaj Więcej
Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie
Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią.
Czytaj Więcej
Kim byli mieszkańcy Pompejów?
Nauka

Kim byli mieszkańcy Pompejów?

Po 1900 latach ofiary wybuchu wulkanu we włoskim mieście Pompei (Pompei) „pojawiły się” wśród ogółu społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilku lat włoscy archeolodzy starannie zeskanowali i szczegółowo odnowili szczątki 86 osób, które zginęły podczas erupcji Vesuvio w 79 rne.
Czytaj Więcej
Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog
Nauka

Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog

Ostatni Oscar Innowacji w Berlinie przeszedł materiał opracowany przez włoskich naukowców i umożliwiający oczyszczenie miejskiego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych. Według twórców 1000 m2 takiego cementu odpowiada 80 drzewom zimozielonym 17 czerwca 2014 r. Berlin zamieni się w stolicę innowacji. Niemieckie miasto będzie gospodarzem nagrody European Inventor Award Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), czyli innymi słowy Akademii Innowacji Technologicznych.
Czytaj Więcej