Włochy dla wszystkich

Co spróbować we Włoszech z jedzenia: 7 pomysłów na wakacje. Część II

Kontynuując post Co dziś spróbować we Włoszech z jedzenia, BlogoItaliano skupi się na trzech najbardziej znanych, być może, specjałach kuchni włoskiej. I chociaż nie planujemy „odkryć Ameryki” za pomocą tego postu, możemy przypomnieć sobie korzyści, bez których podróży do Włoch nie można uznać za zakończoną.

Nr 3 Prosciutto

Pamiętam prosciutto, nie można nie żałować wegetarian, pozbawionych przyjemności skosztowania tego przysmaku. I chociaż lista włoskich potraw i produktów wieprzowych jest bardzo długa, prosciutto jest chyba najbardziej znanym z nich. Region Emilia-Romagna jest najbardziej znany ze swojego prosciutto i bardzo skrupulatnie okolic miasta Parma.

Więc prosciutto jest włoska szynkaprzetarta solą, która jest produkowana z szynki. Najsłynniejsza z odmian - Parma - słynie również z tego, że do jej produkcji nie używa się żadnych innych składników oprócz soli morskiej. Proces przygotowania „właściwego” szynki zaczyna się od hodowli świń i karmienia ich specjalnym menu, które może się znacznie różnić w zależności od producenta. Suche solenie i suszenie przez długi czas - tajemnice suchości i niesamowity aromat tego szynki. Na stole prosciutto podaje się najczęściej w bardzo cienkich plasterkach.

Parma we wrześniu - najlepsze miejsce i czas dla miłośników włoskiej szynki

Najlepszym czasem i miejscem dla miłośników szynki jest Parma we wrześniu, kiedy w mieście odbywa się coroczny festiwal prosciutto. Podczas festiwalu wielu producentów organizuje wycieczki po swoich warsztatach, ujawniając zwiedzającym tajniki jego przygotowania i umożliwiając wypróbowanie produktu końcowego w całej jego różnorodności.

Nr 2 Gelato

Nawet jeśli uważasz, że lody są zbyt szkodliwe i wysokokaloryczne dla twojej figury, Włochy są krajem, w którym możesz pozwolić sobie na „grzech”, a jeśli raz popadniesz w grzech, raczej nie oprzesz się przechodzeniu przez kolorowe żelatyny do dekoracji okien.

Tradycja lody włoskie wielu badaczy nadal widzi starożytnych Rzymian, ale w postaci, którą znamy teraz, gelato pojawiło się w XVI wieku we Florencji. Chociaż Florencja wydaje się być miastem, które dało światu lody, nie powinieneś dać się ponieść idei, że to tutaj jest najlepsza. Znakomite lody we Włoszech można znaleźć wszędzie. Zawierający mniej powietrza niż fabryczny odpowiednik, słodszy i mniej zimny, pozwala subtelnie poczuć gamę smaku. Te ostatnie są niesamowite, ponieważ w kraju produkuje się ponad 500 rodzajów lody. Ogólnie rzecz biorąc, grzech i grzech ...

Według legendy gelato pojawiło się w XVI wieku we Florencji

Pizza nr 1

Być może najsłynniejszy artykuł o włoskim eksporcie kulinarnym, pizza bardzo powszechne na wszystkich Apeninach. Jeśli jednak wspomnimy o tym osobno, to najbardziej znana pizza przygotowywana jest w Neapolu.

W Neapolu, słynącym z wynalezienia pizzy, bardzo poważnie podchodzą do swoich pomysłów. W mieście, a także w całym regionie Kampanii, można zobaczyć pizzerie z dumą prezentujące znak „vera pizza napoletana”, który w rzeczywistości jest znakiem jakości lokalnej pizzy.

Neapolitańska pizza podawana na stole w jednym kawałku

Tradycyjny Pizza neapolitańska podawane na stole w jednym kawałku i należy je jeść nożem i widelcem. Opinie o tym, czy oddzielić skórkę, czy zjeść całą pizzę, są podzielane nawet wśród samych Neapolitańczyków. Jeśli chodzi o nóż i widelec, tradycja jest bardziej „surowa”: dotknięcie pizzy rękami jest uważane za niewłaściwe. Jednym z powodów używania sztućców jest na powierzchni: włoska pizza jest zazwyczaj bardziej „mokra” niż jej odpowiedniki poza Apeniną. Stało się tak, ponieważ lokalna mozzarella, stosowana jako jeden z głównych składników, zawiera więcej wody niż zagraniczne odpowiedniki.

Regionalne różnice w przygotowywaniu pizzy i stosowanych składnikach występują w całych Włoszech, jednak aby uzyskać najbardziej kolorowe wrażenia, warto wybrać się do Neapolu.

Zdjęcia roboppy, mischiru, josh liba i lightmatter

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej