Miasta Włoch

Stacja kolejowa Verona Porta Nuova

Stacja Verona Porta Nuova to główny dworzec kolejowy w mieście i jeden z 10 największych dworców we Włoszech. Każdego roku obsługuje około 28 milionów pasażerów, a pociągi odjeżdżają niemal co minutę od wczesnego rana do późnego wieczora. W tym artykule dowiesz się, co stanowi główny dworzec w Weronie i jak dostać się ze stacji do centrum miasta lub lotniska.

Dworzec Główny w Weronie

Budynek stacji Verona składa się z 4 pięter, a kompleks ma wszystko, co może być potrzebne do komfortowego pobytu pasażerów: kawiarnie, sklepy, punkt pierwszej pomocy, bankomaty, a nawet wynajem samochodów.

Jeśli przyjedziesz do Werony na 1 dzień i nie chcesz biegać po mieście z walizką, możesz zostawić torbę w przechowalni bagażu. Znajduje się na pierwszym piętrze stacji po lewej stronie od wejścia.

Stacja Verona Port Nuova rocznie obsługuje ponad 25 milionów pasażerów

Cena przechowywania - 6 euro za pierwsze 5 godzin. Każda kolejna godzina będzie kosztować 1 lub 0,5 euro, w zależności od pory dnia: odpowiednio od 8 do 12 i od 12 do 22.

Również na parterze znajdują się kasy biletowe i automaty do sprzedaży biletów kolejowych, ale lepiej nadają się do pociągów regionalnych (Regionale), a bilety na szybkie trasy należy kupić z wyprzedzeniem przez Internet.

Codziennie przez stację w Weronie przejeżdża około 300 pociągów

Faktem jest, że we Włoszech cena biletów na szybkie pociągi często zależy od czasu pozostałego do wylotu.

Ponadto często zdarzają się przypadki na popularnych trasach w sezonie, kiedy w ogóle nie ma biletów na następny pociąg, ponieważ wszystko zostało kupione z wyprzedzeniem.

Możesz sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów z Werony i kupić bilety online na stronie Omio.ru dawnego GoEuro. Tutaj możesz również uzyskać zniżkę, której nawet same firmy kolejowe nie zapewniają.

Kompostownik na dworcu we Włoszech

BlogoItaliano napisał o tym więcej w artykule Jak uzyskać 10 euro zniżki na pociągi we Włoszech w 5 minut.

Jeśli bilet nie zawiera godziny odjazdu i numeru miejsca w samochodzie, należy go skompostować przed wejściem do pociągu. Takie kompostowniki na stacji Verona można znaleźć na każdej platformie. Zwykle są żółte lub zielone.

Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››

Jak dostać się do Port Nuova z lotniska w Weronie

Odległość od lotniska w Weronie do dworca kolejowego wynosi około 12 km, a między nimi w ciągu dnia co 20 minut kursuje specjalny autobus.

Czas podróży to 15 minut, cena biletu to 6 euro (2019). W ciągu 75 minut od kompostowania możesz jeździć tym samym biletem w transporcie publicznym.

Bilety można kupić w automatach w hali przylotów na lotnisku, bezpośrednio na pokładzie z kierowcą lub na stronie internetowej ATV.

Drugą opcją jest wezwanie taksówki. Możesz złapać samochód bezpośrednio na terminalu lub zamówić go przez Internet po przylocie samolotu.

W drugim przypadku cena będzie mniej więcej taka sama, ale spotkają się ze znakiem w strefie przylotów, pomogą z rzeczami, a także nie przyjmą niczego z góry, jeśli lot będzie opóźniony.

Ponadto przy zamówieniu taksówki przez Internet koszt jest obliczany automatycznie i nie zmienia się później. Pozwala to uniknąć oszukiwania przez lokalnych kierowców.

Na tej stronie można znaleźć aktualne ceny taksówek i zarezerwować samochód na lot do Werony.

Jak się dostać z dworca Port Nuova do centrum miasta

Stacja Verona znajduje się nieco od centrum miasta, ale jest dogodnie połączona z regularnymi liniami autobusowymi. Miasto jest jednak zwarte i jeśli wolisz spacer, zajmie to 15–25 minut.

Również w transporcie wszystko jest proste. Przystanek znajduje się tuż przy placu stacji, a autobusy nr 72 i 73, jadące do centrum miasta, odjeżdżają co 5-10 minut.

Podróż autobusem z dworca w Weronie do centrum trwa około 10 minut. Bilet kosztuje 1,3 euro i umożliwia wykonywanie przelewów w ciągu 90 minut.

Autobusem ze stacji Porta Nuova do centrum można dojechać w 10 minut

Bilety można kupić bezpośrednio na przystanku autobusowym w automatach ATV lub w biurach, a także w samym autobusie. W drugim przypadku cena wyniesie już 2 euro, a taki bilet jest ważny tylko do końca obecnej podróży.

Szczegółowe informacje na temat sieci transportu publicznego i tras w Weronie są dostępne na stronie internetowej przewoźnika ATV (Azienda Trasporti Verona) lub we wniosku o smartfon Verona Bus.

Z Werony do innych miast we Włoszech

Stacja Port Nuova jest dogodną bazą wypadową do planowania podróży do wielu miast w północnych Włoszech. Najpopularniejszymi celami podróży są Wenecja, Mediolan i Florencja:

Szczególna uwaga ze stacji Porta Nuova również zasługuje na trasę do jeziora Garda. Możesz dotrzeć do jeziora w zaledwie 15-20 minut, a Blogoitaliano opisał wszystkie szczegóły trasy w tym artykule.

Obejrzyj wideo: E z pociągiem Regionale Veloce za stacji Verona Porta Nouva (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej