Sycylia

Lotniska na Sycylii

Zagraniczni turyści mogą udać się w podróż morską na Sycylię, ale zwykle wolą szybszy lot - powietrze. Na którym międzynarodowym lotnisku Sycylii warto szukać biletów, aby spędzić wakacje tak interesująco, jak to możliwe? Zróbmy to dobrze.

Informacje ogólne

W sumie na Sycylii jest 5 lotnisk: trzy na głównej wyspie i dwa na najbliższych - Lampedusa i Pantelleria. Biorąc pod uwagę, że bezpośrednie loty międzynarodowe Moskwa-Sycylia są rzadkością, a większość turystów lata na Sycylię ze zmianą w Rzymie, Wenecji lub Mediolanie, informacje o wszystkich lotniskach na Sycylii będą przydatne.

Każde lotnisko ma dwie nazwy: oficjalną i komercyjną (komercyjną). Na biletach można znaleźć jedno i drugie.

Zalecamy przeczytanie:

 • jak dostać się na Sycylię lotem bezpośrednim
 • Jak dostać się z lotnisk w Mediolanie
 • Lotnisko Fiumicino w Rzymie
 • Lotnisko Ciampino w Rzymie

Port lotniczy Fontanarossa w Katanii

 • Kod CTA. Przepływ pasażerów wynosi do 8 milionów osób rocznie. Drugi we Włoszech w odniesieniu do rocznego ruchu pasażerskiego, trzeci w południowych Włoszech (Mezzogiorno). Lot Katania-Rzym jest najbardziej poszukiwany w kraju i czwarty pod względem popularności w Europie.

Historia

Lotnisko Fontanarossa (Aeroporto di Catania-Fontanarossa) zostało otwarte dla pasażerów cywilnych w maju 1924 r. Aktywnie pracował w latach 40. (podczas wojny). W maju 1947 r. Odbył się pierwszy lot międzynarodowy z firmy znanej dziś jako Alitalia.

Porzucono jednak przepływ pasażerów od lat 60. stale rosnący. W latach 80., ze względu na obietnicę, lotnisko zostało odbudowane. W 2007 r. Wybudowano nowy terminal 150 km od starego (przestał działać wieczorem 7 maja 2007 r.), Nazwany na cześć utalentowanego geofizyka i członka wypraw polarnych, Philippe'a Eredii. Nowy został nazwany na cześć XIX-wiecznego kompozytora Vincenzo Belliniego, również rodem z Katanii.

Loty

Oprócz lotów krajowych obsługuje loty międzynarodowe. Loty przez lotnisko są organizowane przez 45 linii lotniczych, o różnych rozmiarach (od Austrian Airlines Austrian do włoskiej Meridiana), pod względem wielkości (od Maltese Air Malta, obsługujący jeden kierunek do EasyJet, który jest znany we wszystkich większych miastach europejskich). Bezpośrednie loty z Moskwy tylko w sezonie turystycznym (koniec kwietnia - połowa września).

Znajdź lot na Sycylię, korzystając z poniższego formularza

Funkcje

 • Lotnisko podlega czasami ograniczeniom operacyjnym i czasowemu zamknięciu ze względu na chmury pyłu wulkanicznego, co utrudnia kontrolowanie samochodów w powietrzu.
 • Pojemność lotniska przeznaczona jest dla 8 milionów pasażerów. W listopadzie 2016 r. Obrót pasażerów wyniósł 7,3 mln pasażerów.

Autobusy

 • Z lotniska do miasta (przystanek na Piazza Giovanni XXIII / Jana XXIII Square, na dworcu kolejowym) - autobus „Alibus” nr 457, kursuje od 5:00 do 24:00, okres ruchu wynosi 20 minut. Zaplanuj tutaj. Bilety w kasie na starym terminalu.
 • Do Etny można dostać się tylko przez A.S.T. Biegną też do Rauguza. Warto również zwrócić uwagę na napis A.S.T, jeśli interesują Cię wycieczki i droga na prom i katamaran (na Maltę) w Pozzallo.
 • Autobusy międzymiastowe do pobliskich i odległych miast (Rzym). Usiądź na placu Jana XXIII. Sprawdź harmonogram i zamów tutaj.
 • Autobusy Interbus do Syrakuz i Taorminy kursują z Piazza Armerina.

Wynajem taksówek i samochodów

Możesz wziąć samochód na miejscu, na starych i nowych terminalach, ale istnieje ryzyko, że zatrudnisz nieuczciwego taksówkarza, który ze względu na owinięcie licznika wybierze rondo. Zamawianie online (tutaj) eliminuje takie ryzyko, ponieważ koszt podróży jest obliczany natychmiast.

Polecamy usługę auto.italy4.me (filtr plus rezerwacja) w celu zamówienia samochodu do wynajęcia

Co robić w Katanii

Ci, których przyciągnął wulkan Etna (autobusem i pół godziny od miasta) oraz zabytki architektury. Zdjęcie Etny z lądującego samolotu to klasyk. Istnieje dogodna trasa z lotniska do Taorminy, historycznego i kulturalnego centrum elitarnego kurortu, który nie koliduje ze starożytną architekturą, aby mieć najlepsze plaże na całej Sycylii i rozwiniętą architekturę turystyczną.

 • Przyda ci się: jak wybrać hotel w Taorminie

W pobliżu Taorminy, pół godziny jazdy od hotelu znajduje się Savoka (tutaj w 1971 roku nakręcono film „Ojciec chrzestny”). Syrakuzy (Siracusa), jedna z pierwszych osad Hellenów, oddalona jest o godzinę jazdy pociągiem lub autobusem. Miasta Ragusa, Modica, położone w dolinie Val di Noto (po włosku: Val di Noto) i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdują się około dwóch godzin od Katanii.

Kontakty i przydatne linki

 • Adres: 95121 Catania
 • Telefon na lotnisko: + 39-095-723-91-11
 • Oficjalna strona: www.aeroporto.catania.it

Lotnisko Palermo Falcone Borsellino

Kod to PMO. Drugie miejsce pod względem rotacji pasażerów (prawie 5 milionów pasażerów rocznie) w regionie administracyjnym Sycylii. Położony w jego północnej części. Obsługuje loty większości głównych europejskich firm lotniczych oraz wielu tanich linii lotniczych, takich jak Windjet lub Fly. Jest to punkt centralny dla linii lotniczych takich jak Alitalia, Ryanair, Volotea.

Historia i tytuł

Nazwany na cześć dwóch sędziów - Giovanni Falcone i Paolo Borsellino, dwóch sędziów, którzy zostali zabici na rozkaz mafii w 1992 roku. Pogrzeb był transmitowany w telewizji, odwiedzili je tysiące ludzi. Na ich pamiątkę po prawej stronie jednego z głównych wejść do hali odlotów można zobaczyć pomnik stworzony przez rzeźbiarza Tommaso Geraci. Do 1992 r. Lotnisko nosiło nazwę miejscowości, w której się znajduje - Punta Raisi.

Transport

Lotnisko znajduje się 35 km od stolicy i zamyka w nocy, ale komunikacja z Palermo jest bardzo dobrze ustalona, ​​możesz wybrać:

 • Autobus: z przystanku na dworcu kolejowym, co pół godziny od 6:30 do 0:00, cena - 6 €
 • Pociąg Trinacria Express: kursuje co godzinę, cena wynosi około 6 €
 • Taxi: będzie kosztować około 30 €. Zamów przelew online jest tutaj lub tutaj.
 • Wynajem samochodu

Co zobaczyć w Palermo

Turystów przyciąga Palermo lub miasto światowego dziedzictwa o długości 128 km. z Palermo - Agrigento. Lub tych, którzy zamierzają się zrelaksować w dowolnym kurorcie w północnej części Sycylii: Terrasini (Terrasini), Mondello (Mondello), Cefalù (Cefalù).

Adres i przydatne linki

 • Adres: 90045 Punta Raisi - Cinisi - Palermo.
 • Telefon na lotnisko: + 39-091-702-01-11
 • Oficjalna strona: www.palermo-airport.com

Lotnisko Vincenzo Florio w Trapani

Kod to TPS. Trzeci pod względem ruchu. Ruch pasażerski - 400 tysięcy pasażerów cywilnych rocznie. Jest klasyfikowany jako wojskowy (ma korzystne położenie strategiczne), otwarty dla cywilnego ruchu lotniczego. Jeden terminal i jeden pas startowy.

Historia i tytuł

Oficjalna nazwa to Aeroporto di Trapani-Birgi, od nazwy pobliskiej rzeki Birgi. To jest popularne imię. Lotnisko wojskowe nosi nazwę Livio Bassi, pilotowy bohater II wojny światowej, cywil - Vincenzo Florio, wszechstronny przedsiębiorca, który wdrożył wiele lokalnych inicjatyw (w tym ożywienie wina Marsala).

Gdy cywilne lotnisko zaczęło działać na początku lat 60., pierwsze loty były wykonywane przez Alitalię w Palermo, Tunezji i Pantellerii. W latach 90. był bezczynny, wykonując tylko loty na wyspę Pantelleria, ale od 2003 r. Zostały utworzone nowe trasy do największych lotnisk we Włoszech (Linate, Fiumicino, Marco Polo, Malpensa).

Od 2006 r. Międzynarodowa irlandzka linia lotnicza Ryanair rozpoczęła współpracę z lotniskiem, zaczęły działać trasy do Paryża, Oslo, Dublina, Frankfurtu itp. W maju 2010 r. Firma rozpoczęła loty do Genui, Karlsruhe, Ibiza, Liverpoolu i wielu innych.

Funkcje

 • Czasami może być zamknięty dla ludności cywilnej, jak to miało miejsce w 2011 r. W związku z wojną domową w Libii.

Transport

Z Trapani na lotnisko - 15 km.

 1. Taxi - 40 €. Lepiej jest zamawiać przez Internet, włoscy taksówkarze lubią jeździć łatwowiernymi turystami w celu uzupełnienia licznika, a zwłaszcza sycylijskimi.
 2. Autobus AST kursuje od 5.30 do 23.30. Interwał ruchu od 14 do 40 minut. Tutaj możesz zobaczyć harmonogram (transfer).
 3. Kolej Podróż od 5 do 10 €, do prawie wszystkich miast na wyspie (Pozzalo, Syrakuzy, Palermo itp.). Harmonogram i bilety tutaj.
 4. Samochód Tutaj możesz wyznaczyć trasę dojazdu.

Co zobaczyć w Trapani

Ci, którzy są zainteresowani zabytkami architektury, których bogactwo Trapani i sąsiednie miasto Erice, są bogate, legendarne żagle, plaże: od Trapani niedaleko San Vito Lo Capo, najlepszego kurortu w tej okolicy.

 • W Trapani nasz przyjaciel Mario mieszka w willach, w których zatrzymujemy się kilka razy w roku.

Kontakty i przydatne linki

 • Adres: 91020 Birgi, Trapani
 • Telefon: + 39-09-23-610-111
 • Oficjalna strona: www.aeroportotrapani.com

Lotnisko Lampedusa

Kod to LMP. Obciążony głównie w sezonie turystycznym.

Wyspa Lampedusa (Lampedusa) to niewielka (20,2 km kw.) Wyspa o długości 205 km. z Sycylii. Przez długi czas był schronieniem piratów barbarzyńskich (bliżej kontynentu afrykańskiego niż 113 km do Sycylii). Geograficznie archipelag pelagiczny, którego Lampedusa jest główną wyspą, należy do Afryki, ale z powodu przynależności administracyjnej jest częścią Sycylii (prowincja Agrigento)

Loty

Lotnisko obsługuje:

 • sezonowe lokalne loty: do Katanii, Palermo (linie lotnicze Alitalia),
 • loty krajowe: do Bergamo (międzynarodowe lotnisko Il Caravaggio, obsługujące Mediolan i Bergamo, piąty największy ruch w kraju), Turyn (lotnisko Turyn), Wenecja (Marco Polo), Werona (lotnisko Villafranca). Oprócz lotów na lotniska Linate i Malpensa w Mediolanie, Fiumicino w Rzymie.
 • Linie lotnicze: Alitalia, Blu-express, Meridiana, Volotea, Vueling.

Funkcje

 1. Kilka odosobnionych wysp ma międzynarodowe lotnisko i rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Lampedusa wygląda pozytywnie na ich tle.
 2. Planując podróż, należy pamiętać, że ze względu na swoje położenie wyspa stała się punktem tranzytowym dla odpływu emigrantów z Afryki. Ostatni duży napływ (32 tys. Osób, mimo że populacja wyspy wynosi około 6 tys. Osób) - w 2013 r.

Jak zdobyć, kontakty

Możesz poruszać się po wyspie na:

 1. Samochody Wynajem samochodów na Lampedusie - tutaj.
 2. Skutery, quady.
 3. Rowery
 4. Autobusy

Z Rzymu na Lampeduzę - 1,5 godziny samolotem.

Co robić na Lampedusie

Lampedusa warto polecieć do tych, którzy chcą odwiedzić jedyne miasto o tej samej nazwie na wyspie ze swoją starożytną architekturą, cieszyć się nurkowaniem, ekoturystyką, jak relaksujące wakacje na plaży, piękną przyrodę, żeglarstwo, preferują łagodny klimat subtropikalny bez nagłych zmian temperatury.

Kontakty i przydatne linki

 • Adres: Contrada Cala Francese, 92010 Lampedusa ELinosa Agrigento.
 • Numer telefonu: +39-092-297-07-31
 • Oficjalna strona: www.aeroportodilampedusa.com

Lotnisko Pantelleria

Kod PNL. Ruch pasażerski - około 150 tysięcy osób. Jest to wojskowy, ale otwarty dla cywilnych lotów pasażerskich. Położone w północno-zachodniej części wyspy Pantelleria (Pantelleria), w tej samej gminie. Obsługuje tylko loty krajowe.

Historia i tytuł

Nazwa handlowa to Cap. Pil. Italo D'Amico. Włoski pilot Italo D'Amico wyróżnił się podczas II wojny światowej i otrzymał złoty medal. Lotnisko zostało zbudowane w połowie lat 30. XX wieku, choć w tym czasie był to hangar wykuty w skale. W 1943 r. Został prawie całkowicie zniszczony, później odbudowany, w sierpniu 2012 r. Oddano do użytku nowy terminal pasażerski.

Jak się tam dostać

 • Z centralnej części Pantellerii na lotnisko - 5 km.
 • Taxi - tel. 338–611–68–25
 • Autobusy kursują od 8,35 do 17,25
 • Samochód na wycieczki po wyspie powinien być kompaktowy i zwrotny, a jedyna autostrada na wyspie jest dość wąska i leży w trudnym terenie.
 • Wyszukaj samochód (od sześciu dostawców samochodów): tutaj
 • Z Pantellerii do Trapani jest prom.

Po co latać do Pantellerii

Osoby zainteresowane lotem do Pantellerii to: nurkowanie, wakacje na morzu, wędkarstwo, wino i turystyka wiejska, wycieczki trekkingowe, park Montagna Grande, archeologia, źródła termalne jeziora Specchio di Venere, lokalna kuchnia i kolor.

Kontakty i przydatne linki

 • Adres: C.da Margana, 91017 Pantelleria Trapani.
 • Telefon: + 39-09-23-911-398
 • Oficjalna strona internetowa: www.aeroportodipantelleria.it

Obejrzyj wideo: Lądowanie na lotnisku w Catanii - Sycylia (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Sycylia, Następny Artykuł

Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Umberto Tozzi
Sławni Włosi i Włosi

Umberto Tozzi

Umberto Antonio Tozzi to popularny włoski kompozytor, piosenkarz pop i aktor. Mając doskonałe umiejętności wokalne od wczesnego dzieciństwa, zasłynął kompozytorem w wieku 22 lat. Dziś, uznany za najbardziej poszukiwanego włoskiego artystę poza ojczyzną, od momentu wydania swoich albumów Tozzi sprzedał około 45 milionów.
Czytaj Więcej
Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych
Sławni Włosi i Włosi

Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych

Nazwisko wybitnego włoskiego naukowca Galileo Galilei (Galileo Galilei) jest dobrze znane nawet osobom, które są dalekie od fizyki, matematyki i astronomii. Jego podstawowe dzieła i wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój myśli naukowej XVI - XVII wieku i kolejnych epok. Biografia Galileo Galilei był przekonanym racjonalistą, który wierzył, że wszystkie zjawiska i prawa natury mają swoje własne wyjaśnienia i podlegają ludzkiemu umysłowi.
Czytaj Więcej
Adriano Celentano
Sławni Włosi i Włosi

Adriano Celentano

Kreatywna kariera światowej sławy włoskiego Adriano Celentano jest bogata i różnorodna. U utalentowanego idola kobiet charyzmatyczny wygląd łączy się z wyrazistym charakterem. Niski, ochrypły głos piosenkarza uzupełnia zdolność aktora do nadania unikalnej charakterystyki każdej odgrywanej roli.
Czytaj Więcej