Jak się tam dostać

Pociągi Włoch: jak kupić bilet online na pociąg regionalny

Jeśli planujesz podróżować po Włoszech pociągiem i chcesz kupić bilet z wyprzedzeniem bez pośredników - ten artykuł jest dla Ciebie. Chciałbym udostępnić instrukcje krok po kroku dotyczące zakupu biletu kolejowego we Włoszech we Włoszech.

Gdzie kupić

Bilety online na pociągi należy kupić tylko na oficjalnej stronie włoskiej kolei www.trenitalia.com, która nie tylko pozwala kupić bilet zdalnie i z wyprzedzeniem, ale także oferuje wszelkiego rodzaju promocje i rabaty.

UWAGA! Ze względu na ostatnie usterki związane z płatnością przez Trenitalia zdecydowanie zalecamy kupowanie biletów za pośrednictwem oficjalnej aplikacji OMIO.
  • Pociągi dużych prędkości ItaloTreno - polecam na wycieczki między dużymi miastami
  • Jak dostać się z Rzymu do Mediolanu
  • Jak dostać się z Rzymu do Florencji
  • Jak się dostać z lotniska Fiumicino
  • Stacja Termini w Rzymie

Proces wyboru i zakupu biletu krok po kroku

Ta strona jest dostępna w dwóch wersjach językowych: włoskiej i angielskiej. Strona główna w języku włoskim jest następująca.

Aby kupić bilet, interesuje nas czerwony formularz, czyli duży czerwony prostokąt z nagłówkami LE FRECCE (nazwa jednego z rodzajów szybkich pociągów) i TUTTI I TRENI (wszystkie pociągi). W zależności od wybranego kierunku wybierz jeden z tych nagłówków. Jeśli wybrano TUTTI I TRENI, kształt zmienia kolor na szary.

Możesz mieć pytanie: „Jak określić, która forma ma być używana: czerwona czy szara?” LE FRECCE obsługuje dalsze kierunki, a TUTTI I TRENI na dowolną odległość. Jeśli jednak w czerwonym formularzu podasz punkty odjazdu i przyjazdu, których pociąg tego typu nie obsługuje, witryna wyświetli następujący błąd

W tym formularzu interesują nas wszystkie pola, zacznijmy od ich tłumaczenia.

Andata (tam) i Andata e ritorno (tam iz powrotem), tutaj odpowiednio każdy decyduje, czy potrzebny jest bilet w jedną stronę czy w obie strony.

Da (z), czyli punkt wyjścia

A (wcześniej), tj. Punkt przybycia

Andata (data wyjazdu) wskazuje datę i Ora (czas)

Ritorno (data powrotu) ponownie wskazuje wymaganą datę i godzinę

Dorośli (dorośli) Ragazzi (dzieci) do 4 lat dziecko podróżuje bezpłatnie, od 4 do 14 lat w krajowych pociągach dużych prędkości ze zniżkami. W tym polu podaj liczbę podróżnych.

  • Ważne: w przypadku pociągów regionalnych zniżka 50% przysługuje tylko dzieciom w wieku od 4 do 11 lat, pasażerowie w wieku 12 lat pokrywają pełny koszt biletu.

Cerca (wyszukiwanie), ostatnie pole, które nas interesuje na tej stronie, po kliknięciu wyszukiwania strona przetwarza informacje i wydaje wszystkie możliwe pociągi w następującej formie

Partenza (wyjazd) Przyjazd (przyjazd) Durata (czas podróży) Treno (pociąg) Prezzi (cena)

Wybierz linię z pociągiem najbardziej odpowiednim dla Ciebie, klikając koniec linii w Seleziona (wybierz), strona otworzy następujący formularz

Wybierz klasę samochodu (pierwszą lub drugą) i typ biletu (podstawowy, ekonomiczny, super ekonomiczny), podświetlając niezbędne kółko. Również tutaj jest mono, aby wybrać miejsce w samochodzie.

Assegnazione autmatica posto (automatyczny przydział miejsc)

Scelta del posto (wybór miejsc)

Posto Vicino a (w pobliżu)

Po dokonaniu wszystkich wyborów kliknij Kontynuuj (kontynuuj)

Witryna przechodzi do strony wystawiania biletu

Wybierz Non Sono registrato (nie jestem zarejestrowany) i wypełnij poniższe pola.

Nazwa (nazwa)

Cognome (Nazwisko)

E-mail (aktualny adres e-mail, na który zostanie wysłany bilet)

Conferma Email (potwierdzenie e-mailem)

Telefono (telefon)

Następnie wybierz rodzaj płatności (karta lub paypal), podświetlając niezbędne kółko, zaznacz pole obok Accetto le Condizioni Generali di trasporto (Zgadzam się na warunki transportu) i kliknij Kontynuuj (kontynuuj)

Proces płatności za bilet

Na tej stronie wypełnij podaną kartę lub paypal i kliknij Avanti (dalej)

Titolare della carta (posiadacz karty Nome (imię) i Cognome (nazwisko)

Tipo carta (typ karty)

Numero della carta (numer karty)

Scadenza carta (Okres przydatności do spożycia)

W zależności od mapy, być może strona poprosi o sprawdzenie mapy, w moim przypadku wygląda to tak

Poczekaj kilka sekund na dokonanie płatności

W przypadku pomyślnej płatności pojawi się następująca strona

Naciśnij Ok i wybierz Invia sms (wyślij SMS) lub Stampa (wydrukuj)

Gratulujemy udanego, niezależnego i bez pośredników, zakupu elektronicznego biletu kolejowego! W razie potrzeby elektroniczny bilet zostanie wysłany pocztą i SMS-em. W rzeczywistości przewodnik będzie zainteresowany jedynie kodem twojego biletu, zwykle 5-6 cyfr.

Jak wygląda bilet

Bilet na pociąg regionalny Trenitalia, który przyjedzie na twoją pocztę, wygląda następująco:

W tym przykładzie bilet na wagon pierwszej klasy bez miejsca siedzącego. Radzę, jeśli to możliwe w pociągach regionalnych, zawsze jechać w pierwszej klasie - jest więcej szans na znalezienie pustego miejsca i teoretycznie w samochodzie powinno być ciszej, wygodniej.
Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania w komentarzach - to nic nie kosztuje.

Obejrzyj wideo: Krzysztof Mamiński prezes PKP: Stworzyliśmy pierwszy w UE wspólny bilet kolejowy (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej