Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.

Świadomie na samym początku o tym wspominaliśmy TOP lista wycieczek może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji twojego hotelu.

Funkcje lokalne

Sycylia - największa wyspa na Morzu Śródziemnym, aby dostać się z jednego wybrzeża na drugie - cała przygoda. Dlatego, zdaniem Svety, należy uznać ją za TOP listę wycieczek na północno-zachodnim wybrzeżu, z punktem wyjścia z Palermo. Z czasem znajdziemy również przewodnika na południowo-wschodnim wybrzeżu i poprosimy go o zrobienie podobnej listy.

Palermo, Sycylia

Jeszcze raz chcę podkreślić, że pełna lista wycieczek po Sycylii po rosyjsku jest znacznie szersza niż ta podana w artykule i omówimy tylko najciekawsze wycieczki. Sveta może samodzielnie wyjaśnić pełny program tras, bieżące ceny i możliwe terminy. Na wszelki wypadek umieściliśmy jej kontakty pod tym artykułem, ona odpowiada dość szybko.

Zwiedzanie Palermo

Historyczne centrum Palermo uważane jest za największe w Europie, więc nie uda się zobaczyć go jako części krótkiej jednodniowej wycieczki. 4-godzinna trasa i tak będzie bardzo zajęta, ale podróżny będzie musiał wybrać, na których kluczowych elementach się skoncentruje.

Pierwsza odmiana tej wycieczki obejmuje Świętą Górę Monte Pellegrino z jej niesamowitą historią i widokami, a następnie plaża w zatoce Palermo Mondello Bay jest jednym ze słynnych terenów rekreacyjnych szlachty europejskiej i, w rzeczywistości, spacerem po kluczowych miejscach historycznego centrum. Podczas niej zobaczymy słynny Teatr Massimo, Katedrę w Palermo, główny plac zabytkowego centrum miasta, Pałac Senatorów i inne główne atrakcje starożytnego Palermo.

Piazza Pretoria - jeden z głównych placów w Palermo

Druga trasa zaczyna się od obecnego rynku arabskiego, który ma ponad 1000 lat historii, następnie podąży hiszpańska dzielnica z oszałamiająco pięknymi barokowymi kościołami, a wreszcie przejdziemy do Monreale - ogromnego katolickiego kompleksu - perły Palermo.

Wreszcie trzecia trasa zwiedzania Palermo obejmuje Pałac Królewski z Kaplicą Palatynów i parkiem palmowym, słynnym w całej Europie, odwiedzającym wykopaliska z okresu starożytnego i pchli targ - prawdziwą Mekkę dla miłośników antyków i niezwykłych pamiątek.

Kaplica Palatynów w Palermo

Sycylijska mafia Cosa Nostra

Co za wycieczka na Sycylię bez wycieczki tematycznej poświęconej mafii. Poznajemy historię mafii, sięgając aż do XII wieku: jak i z jakimi celami się pojawiła i dlaczego zamieniła się w końcu w wielki syndykat gangsterski, którego wpływy rozprzestrzeniły się daleko poza Włochy.

Podczas wycieczki z pewnością odwiedzimy wiele miejsc z naszej historii, abyś miał osobisty pogląd na skalę organizacji i jej straszne dziedzictwo. To miejsce śmierci słynnego wojownika z mafią - sędziowie Paolo Borsellino wraz z 5 pilnującymi go policjantami i światowej sławy więzieniem Carcere dell'Ucciardone, w bunkrze, w którym w latach 90. odbyła się próba mafii, i oczywiście Pomnik Poległych z rąk mafii.

Czy to możliwe, kosztem wielu ofiar, w końcu zakończyć mafię na Sycylii? Na pewno się o tym dowiemy.

Katedra w Palermo

Mistyczna stolica Sycylii

Religijność Sycylijczyków i ich przywiązanie do tradycji jest dobrze znana. Ale ta moneta ma wadę. Wielu kolejnych zdobywców z ich wierzeniami, wierzeniami i tradycjami, opowieściami o czarownicach i bezwzględnej inkwizycji, tajnymi stowarzyszeniami, mumiami, nawiedzonymi domami i czarami. Razem nie ma na liście.

Idylliczne krajobrazy Sycylii kryją wiele tajemnic i pamiętają ogromną liczbę historii, z których krew cieknie, a przez ciało zaczynają płynąć zdradzieckie gęsia skórka. Niektórzy zaskakują okrucieństwem, inni mistycyzmem, a inni zmuszają ich do porzucenia łez czułości, podziwiając ludzką gotowość do poświęcenia się w imię idei lub miłości.

Ogromny katolicki kompleks Montrealski - perła Palermo

W ramach tej wycieczki spojrzymy na ulice Palermo, odwiedzimy jego niezwykłe muzea i miejsca, z którymi związana jest jak najwięcej opowieści mistycznych.

Wycieczka na rynek w Palermo

Wydawałoby się, że jest to wyjątkowy: rynek - to rynek. Gdziekolwiek, ale nie w Palermo. Oto jedna z głównych lokalnych atrakcji. Rzeczywiście, ma on ponad 1000 lat: powstał nawet pod rządami Arabów i wciąż żyje zgodnie ze swoimi niepisanymi prawami muzułmańskimi w centrum chrześcijańskiego miasta.

Zajmiemy się tym daleko, poznamy przepisy i tajemnice wielu potraw, nauczymy się wybierać oliwę z oliwek i poznasz cechy etykiety kuchni włoskiej. Ponadto na rynku znajduje się kilka niesamowitych barokowych kościołów, które również odwiedzimy. Wreszcie przejdziemy do alei słynnego hrabiego Cagliostro - on również pochodzi z Palermo.

Pod koniec wycieczki skonsolidujemy wiedzę zdobytą na temat kuchni sycylijskiej i etykiety w jednej z popularnych restauracji wśród przedstawicieli szlachty włoskiej.

Zatoka Mondello - jeden ze słynnych terenów rekreacyjnych szlachty europejskiej

Wycieczka do Palermo w nocy

O zachodzie słońca życie w Palermo budzi się do życia: restauracje i kluby nocne, puby i bary otwierają drzwi pod żółtym światłem nocnych lamp. Wieczorem siedzenie w domu nie jest sycylijskie, a przekonacie się o tym z własnego doświadczenia: miasto „brzęczy” co najmniej do 3 nocy.

Po smacznej i satysfakcjonującej kolacji wyruszymy w podróż do ciekawych i niezwykłych miejsc nocnego Palermo, odwiedzimy jej najpiękniejsze ulice, place i zabytki, poznamy tajemnicze i niezwykłe historie z nimi związane.

Cóż za nocny spacer bez niesamowicie pysznego sycylijskiego jedzenia na ulicy i lampki chłodnego wina w jednym z kolorowych lokalnych lokali.

Jak zarezerwować wycieczkę

Możesz dowiedzieć się więcej o wycieczkach na Sycylię, ich kosztach i wolnych terminach, pisząc do Sveta - przewodnika po Palermo - e-mailem chroniony przez e-mail lub poprzez formularz zwrotny na podstawie tego artykułu. Sveta codziennie sprawdza pocztę i stara się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Szczegółową osobistą recenzję Świata opartą na wynikach naszej znajomości z nią można znaleźć tutaj.

Planując wyjazd, zwłaszcza jeśli przypada na okres od maja do października, Sveta lepiej pisać z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wiele dat wycieczek można zarezerwować na kilka miesięcy.

Miłej podróży!

Mail do Sveta:* Klikając przycisk „Wyślij wiadomość do Sveta”, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wyrażam zgodę na politykę prywatności
Zdjęcia: domingo leiva, Luigi Strano, kristobalite, PROJean-Pierre Dalbéra, Mauro, PROHarvey Barrison.

Obejrzyj wideo: ETS 2: Italia - 10 najlepszych miejscTop 10 places #5 PLENG (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej