Niemcy

Brama Brandenburska w Poczdamie

Nie ma nic wspólnego między Bramą Brandenburską w Poczdamie i Berlinie, z wyjątkiem nazwy. Poczdam wygląda bardziej skromnie w porównaniu z Berlinem, ale mimo to - jest łukiem triumfalnym na cześć zwycięstwa w wojnie siedmioletniej.

Brama Brandenburska w Poczdamie, fot. Avda

Brama Brandenburska w Poczdamie (Brandenburger Tor w Poczdamie) została wzniesiona w 1770 roku na cześć zwycięstwa w wojnie siedmioletniej. Znajdują się one na końcu ulicy Brandenburskiej, w jej zachodniej części. Na ich miejscu istniały wcześniej skromne bramy, które stanowiły część muru twierdzy miasta.

Fryderyk Wielki zlecił zaprojektowanie bramy jednocześnie dwóm architektom - Karlowi von Gontardowi i Georgowi Christianowi Ungerowi. Dlatego fasady różnią się od siebie. Wewnętrzną fasadę, zwróconą do miasta, zaprojektował Gontard, a zewnętrzną - Unger. Brama Poczdamska jest o 18 lat starsza od słynnej Bramy Brandenburskiej w Berlinie.

Fasada bramy od strony miasta, fot. Michael_jeddah

Brama Brandenburska w Poczdamie przypomina Łuk Triumfalny Konstantyna w Rzymie. Wpływ starożytnej architektury rzymskiej jest zauważalny w podwójnych kolumnach typu korynckiego i w masywnym gzymsie.

Szczegóły, zdjęcie AsphaltOhneEnde.de

W 1848 r. Przy bramie pojawiły się boczne łuki dla pieszych. W 1900 r. Mur twierdzy w Poczdamie został zniszczony, a brama została zachowana jako niezależna konstrukcja.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Poczdam - Nowy Pałac - Neues Palais - Brama Brandenburska - Niemcy (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej