Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rimini do Bolonii na własną rękę

Odległość z Rimini do Bolonii wynosi 117 kilometrów. Podróż pociągiem jest tańsza i szybsza, ale możesz też rozważyć opcję dłuższej niezależnej podróży wynajętym samochodem. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim opcjom.

Pociągiem

Z Rimini do Bolonii kursują tylko pociągi regionalne i szybkie. Niestety ich główny konkurent Italotreno nie jest reprezentowany w tym kierunku. Rozważ szczegółowo funkcje i koszty podróży.

Wysoka prędkość

Najszybszym, ale także droższym sposobem jest podróż do Bolonii z Rimini pociągiem dużych prędkości. Czas podróży od 52 minut do 1 godziny 9 minut, ceny biletów od 21 do 26,50 euro w jedną stronę. Interwał ruchu w ciągu dnia wynosi około raz na godzinę, rano nieco rzadziej.

Pociągi przyjeżdżają na dworzec centralny w Bolonii i od razu można wybrać się na wycieczkę po głównych atrakcjach.

Regionalne

Najtańszym sposobem dotarcia do Bolonii z Rimini jest podróż pociągiem regionalnym w cenie od 9,85 do 11,10 euro. Pociągi regionalne kursują kilka razy na godzinę zgodnie z poniższym rozkładem:

Głównym minusem jest czas podróży od półtorej do dwóch godzin.

Możesz wrócić do Rimini z Bolonii w ten sam sposób, rozkład jazdy pociągów pokazano na poniższym zdjęciu:

Przydadzą się instrukcje:

Bezpośredni autobus na lotnisko w Bolonii

Lotnisko w Bolonii (Aeroporto Guglielmo Marconi di Bologna) z Dworca Głównego w Rimini, w odstępie 2 godzin, kursuje bezpośredni autobus za 20 euro. Czas podróży to 1 godzina 30 minut.

Bilet można kupić z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie przewoźnika shuttleriminibologna.it.

Samochodem

Podróż samochodem do Bolonii z Rimini zajmie około 1,5 godziny. Oprócz kosztów paliwa, około 12 euro, należy pamiętać, że autostrada A14 jest płatna - 8,20 za segment w jednym kierunku. Najbliższe centrum parkingowe Piazza dell Otto Agosto znajduje się w pobliżu dworca. Koszt to 2,6 euro za godzinę.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dotrzeć do Bolonii i zapoznać się z jej zabytkami. Jeśli potrzebujesz porady na ten temat, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Bolonia. miasto portyk i studentów (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej