Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rimini do Bolonii na własną rękę

Odległość z Rimini do Bolonii wynosi 117 kilometrów. Podróż pociągiem jest tańsza i szybsza, ale możesz też rozważyć opcję dłuższej niezależnej podróży wynajętym samochodem. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim opcjom.

Pociągiem

Z Rimini do Bolonii kursują tylko pociągi regionalne i szybkie. Niestety ich główny konkurent Italotreno nie jest reprezentowany w tym kierunku. Rozważ szczegółowo funkcje i koszty podróży.

Wysoka prędkość

Najszybszym, ale także droższym sposobem jest podróż do Bolonii z Rimini pociągiem dużych prędkości. Czas podróży od 52 minut do 1 godziny 9 minut, ceny biletów od 21 do 26,50 euro w jedną stronę. Interwał ruchu w ciągu dnia wynosi około raz na godzinę, rano nieco rzadziej.

Pociągi przyjeżdżają na dworzec centralny w Bolonii i od razu można wybrać się na wycieczkę po głównych atrakcjach.

Regionalne

Najtańszym sposobem dotarcia do Bolonii z Rimini jest podróż pociągiem regionalnym w cenie od 9,85 do 11,10 euro. Pociągi regionalne kursują kilka razy na godzinę zgodnie z poniższym rozkładem:

Głównym minusem jest czas podróży od półtorej do dwóch godzin.

Możesz wrócić do Rimini z Bolonii w ten sam sposób, rozkład jazdy pociągów pokazano na poniższym zdjęciu:

Przydadzą się instrukcje:

Bezpośredni autobus na lotnisko w Bolonii

Lotnisko w Bolonii (Aeroporto Guglielmo Marconi di Bologna) z Dworca Głównego w Rimini, w odstępie 2 godzin, kursuje bezpośredni autobus za 20 euro. Czas podróży to 1 godzina 30 minut.

Bilet można kupić z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie przewoźnika shuttleriminibologna.it.

Samochodem

Podróż samochodem do Bolonii z Rimini zajmie około 1,5 godziny. Oprócz kosztów paliwa, około 12 euro, należy pamiętać, że autostrada A14 jest płatna - 8,20 za segment w jednym kierunku. Najbliższe centrum parkingowe Piazza dell Otto Agosto znajduje się w pobliżu dworca. Koszt to 2,6 euro za godzinę.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dotrzeć do Bolonii i zapoznać się z jej zabytkami. Jeśli potrzebujesz porady na ten temat, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Bolonia. miasto portyk i studentów (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej