Włochy

Turysta Russo lub Dlaczego tak bardzo kochamy Włochy

„Dlaczego my, Rosjanie, kochamy Włochy tak bardzo i lekkomyślnie, często bez ich obecności? Dlaczego słowo„ Włochy ”sprawia, że ​​nasze serca są tak słodkie, a nasze twarze wyglądają marzycielsko? Dlaczego jest coś w rodzaju śródziemnomorskiej nocy Puszkina, gdzie pachnie laur i cytryna?

Ta miłość jest irracjonalna, przeczy wszelkim wyjaśnieniom. Ponadto, nawiasem mówiąc, każdy z nas ma Włochy, a także Puszkina.

Dla niektórych Włochy to nieturystyczne Rimini, Wenecja, Rzym, Neapol lub Mediolan ze specjalnymi trasami znanymi tylko im. Dla innych jest to życie Peisan wśród wzgórz Umbrii, toskańskich winnic lub gór południowej Kampanii, dla innych kolebka kultury europejskiej, to Leonardo da Vinci i Rafael, Dante Alighieri i Boccaccio, Villa Borghese i Pompeje. Ktoś to Celentano, Bella Chao, Mastroianni, Fellini, Vittorio de Sica i Sophia Loren, a niektórzy mają Tinto Brass, ale ostrożnie to ukrywają ... ”

Dokładnie o tym myślałem w chwili, gdy stewardessa o doskonałym uśmiechu poprosiła mnie o zapięcie się. Spadł samolot Stambuł-Neapol. Przez przezroczyste chmury można było już odróżnić czerwone dachy domów, pasy autostrady, szeroką Zatokę Neapolitańską, góry i nieregularne kwadraty pól. Poniżej lśnił pas startowy lotniska Capodichino. Byłem na początku mojej najbardziej oszałamiającej powieści w moim życiu. Powieść z Włochami.

Od niepamiętnych czasów włoski „but” przyciągał uwagę artystów, artystów, muzyków, śpiewaków, zapalonych podróżników swoją specjalną magią. To we Włoszech Rosjanom łatwiej oddychać, pisać szybciej, śpiewać i bawić się piękniej. I nic dziwnego. Włoskie piękności i niekończąca się naturalna harmonia, wchodząc w sojusz z naszą rosyjską mentalnością, dają początek prawdziwym arcydziełom, odkrywają niespotykane dotąd talenty i otwierają się w nas na zapierające dech w piersiach perspektywy! Co możemy o nas powiedzieć, proste!

Niektóre imiona wielkich są coś warte! Bunin, Gorki, Czajkowski, Turgieniew, Brodski, Gogol, Dostojewski, Repin, Surikow, Aiwazowski, Kiprenski ... Gdyby nie wycieczki do Włoch naszych utalentowanych rodaków, wiele uznanych rosyjskich arcydzieł nie ujrzałoby światła dziennego.

Co z kuchnią? Tak, moi drodzy czytelnicy, włoska kuchnia zasługuje na osobną, dokładną dyskusję, doprawioną przyprawami i sosami, w towarzystwie świeżych kulek mozzarelli, półprzezroczystych kawałków prosciutto, Kuatroformadji, duszonych karczochów, najdelikatniejszych nyokki na świecie, makaronu, mocnego aromatycznego espresso lub małej szklanki słodkiego . Ach, Włochy, Włochy!

Ale dla mnie osobiście Włochy to ludzie. Eleganckie starsze kobiety, które z jakiegoś powodu chodzą parami, pozostając przy każdym oknie sklepu. Chłopaki, z których każda sekunda wygląda jak młody starożytny bóg. Kobiety, które są młode, mają oczywiście pewien elegancki gen. Starcy w krawatach i jedwabne szale. I ci starzy ludzie muszą robić wszystko, czy to rearanżacje w szafce, czy rozwód właściciela lokalnej fabryki sera.

Włochy zamykają oczy i zaczynają chłonąć południowym słońcem wszystkimi zmysłami, zapachem świeżo parzonej kawy i dzwonkiem dzwonów w starej bazylice. Kiedy podziwiasz zdolność następnego przystojnego mężczyzny do jazdy na hulajnodze, zakładania nóg na nogi, ryczenia piosenki z mocą i mocą oraz urzeczenia nadjeżdżających dziewczyn, robiąc to wszystko w tym samym czasie. Kiedy nagle, siedząc w trattorii na obrzeżach miasta, widzisz w obliczu pizzaiolo profil rzymskiego cesarza.

I w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że jesteś lekkomyślnie zakochany, jak dziewczyna. Zakochany w nieświadomości, nie dostrzegający minusów, wychwalający zawodowców i marzący o tym, by zobaczyć obiekt miłości raz po raz, a najbardziej interesujące jest to, że Włochy odwzajemniają się! Zawsze!

Obejrzyj wideo: Gdzie nocować w Neapolu? Jakich ulic unikać ? Poradnik (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej