Turystyka

Włochy to trzecie najpopularniejsze miejsce turystyczne w Europie

W ubiegłym roku Włochy „zdobyły brąz” w konkursie na tytuł najbardziej ukochanego i najczęściej wybieranego przez turystów kraju docelowego. Oprócz pięknych Włoch, trzy najpopularniejsze kraje tworzące UE to odpowiednio słoneczna i gorąca Hiszpania, a także romantyczna Francja.

Według autorów badania rynku usług turystycznych, w 2013 r. Wielu Włochów zdecydowało się spędzić wakacje w swojej ojczyźnie, a mieszkańcy Grecji, Chorwacji i Bułgarii poszli za ich przykładem. Przeciwnie, ludność Belgii i Luksemburga stara się opuścić swoje kraje i udać się do cieplejszych miejsc.

 

Ankieta przeprowadzona przez Confturismo i Confcommercio we współpracy z Uniwersytetem Ca Foscari w Wenecji (Università Ca 'Foscari Venezia) wykazała, że ​​mniej niż połowa wszystkich funduszy wydanych na turystów w UE pozostaje we Włoszech, podczas gdy reszta pieniędzy wzbogaca budżet innych krajów . Według ekspertów, z 5,7 mld euro otrzymanych ze sprzedaży usług turystycznych obcokrajowcom, tylko 2,7 mld euro (równowartość 47,1 proc.) Trafia do skarbu Włoch, a pozostałe 3 mld (52,9 proc.) Trafia do skarbu państwa inne kraje. Zgodnie z wynikami badania prawie 40 procent całkowitej kwoty pakietu wycieczkowego to koszt usług firm zajmujących się transportem międzynarodowym. Co więcej, 12,9 procent całkowitej kwoty stanowi narzut na usługi zagranicznych touroperatorów.

Dzięki prostym kombinacjom (40 + 12,9) uzyskuje się kwotę środków przekazywanych za granicę. Średnio w 2013 r. Pakiet usług włoskiego touroperatora kosztował obcokrajowców około 1500 euro.

Według naukowców spośród wszystkich regionów słonecznych Włoch najbardziej popularne wśród turystów są Toskania, Wenecja Euganejska, Kampania, Sycylia oraz Sycylia i Kalabria.

Analitycy sugerują, że jeśli Włochy będą miały wystarczającą siłę, możliwości i zasoby, aby przywrócić utracone zaufanie cudzoziemców, w 2016 r. Turystyka będzie stanowić co najmniej 11 procent całkowitego PKB, a także stanie się źródłem nowych miejsc pracy (około 900 tys.). Jak dotąd najbardziej obiecujące dla rozwoju są południowe regiony kraju.

Ogólnie rzecz biorąc, w ubiegłym roku napływ turystów do krajów UE ustanowił rekord: 2,6 miliarda obcokrajowcy spędzali tu noce, czyli o 1,6 procent więcej niż w 2012 roku.

Pomimo faktu, że Włochy nadal zajmują trzecie miejsce na liście najpopularniejszych krajów europejskich wśród podróżnych, to tutaj analitycy odnotowali największy spadek: w 2013 r. Kraj i słońce odwiedzało o 4,6 procent mniej turystów niż wcześniej.

W tym samym czasie ludzie dotarli do Grecji: wybrało ją 11,7 procent więcej obcokrajowców niż w poprzednim roku.

W ubiegłym roku kraje takie jak Malta (+ 7,8%), Łotwa (+ 7,3%), Wielka Brytania (+ 6,5%), Bułgaria (+ 6,2%), Słowacja (+ 5, 5%) i Węgier (+ 5,0%), a turyści zapomnieli o Włoszech, Cyprze (- 3,7%), Czechach (- 1,2%), Finlandii (- 0,7%) i Belgii (- 0,5%).

Biorąc pod uwagę zarówno mieszkańców Europy (około 45 procent), jak i przedstawicieli innych krajów, Malta i Cypr (odpowiednio 96% i 93%), Chorwacja (92%) i Grecja objęły prowadzenie w największej ilości czasu spędzonego na ich terytorium. (79%), Austria (71%) i Łotwa (70%). Jeśli weźmiemy pod uwagę czas spędzony w kraju wyłącznie przez przedstawicieli zagranicznych, tutaj pierwsze miejsce zasłużenie zajmują Wielka Brytania (+ 16,7%), Grecja (+ 13,2%) i Łotwa (9,4%).

Obejrzyj wideo: BRESCIA, WŁOCHY W JEDNYM MIEŚCIE (Grudzień 2019).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej