Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów.

Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.

Pociągiem

Pociągi dużych prędkości z Florencji odjeżdżają ze stacji Santa Maria Novella, aw Weronie ze stacji Port Nuova (Verona Porta Nuova).

W miarę możliwości zalecam, aby zawsze korzystać z pociągów Italotreno, które odjeżdżają z Florencji do Werony 4 razy dziennie. Przy rezerwacji z wyprzedzeniem bilety w klasie ekonomicznej kosztują od 14,90 euro. Bardzo wygodnie jest opuścić Florencję, na przykład o 08:54 rano, a następnie przyjechać do Werony o 10:24.

W Weronie możesz spędzić bogaty i interesujący dzień, zamawiając indywidualne wycieczki.

Możesz wrócić z Werony do Florencji o 19:44, pozostawiając wieczorny pociąg o 18:17.

Podobnie możesz zaplanować podróż z Werony do Florencji. Wygodnie jest opuścić Weronę o 08:17 rano, aby o 09:44 byłeś już we Florencji, gdzie możesz spędzić co najmniej jeden idealny dzień, lub lepiej wszystkie trzy.

Jeśli przylecisz do Werony lotem bezpośrednim, znajdziesz przydatne instrukcje, jak dostać się z lotniska Villafranca do centrum miasta.

Możesz także dostać się z Florencji do Werony szybkimi pociągami Trenitalia, ale ich strona jest strasznie niewygodna, stale popełniana przez błędy, a większość cen jest wyższa.

Autobusem

Opcję, aby dostać się autobusem z Florencji do Werony, mogą doradzić tylko prawdziwi fani tego rodzaju podróży. Czas podróży wyniesie od 2 godzin 40 minut. Koszt dziennych biletów zaczyna się od 14 euro - z terminowym planowaniem wypoczynku kulturalnego za mniej więcej tę samą cenę można podróżować pociągiem.

Spośród wygodnych opcji we Włoszech radzę autobusom Flixbus, które odjeżdżają ze stacji Villa Constanza lub Piazzale Mintelungo.

Autobusy przyjeżdżają do Werony na parking przy stacji Port Nuova.

Samochodem

Podróż samochodem z Florencji do Werony ma sens, jeśli planujesz spędzić przynajmniej kilka dni w podróży i odwiedzić po drodze małe bajkowe miasteczka. Pomiędzy głównymi miastami Włoch, z powodu problemów z parkowaniem i ograniczeń w dostępie do historycznego centrum, polecam podróżować tylko pociągami dużych prędkości. Koniecznie sprawdź wskazówki i kary parkingowe we Florencji w Rzymie.

Jak wynająć samochód z zyskiem i bez problemów, czytaj na auto.italy4.me.

Z Florencji do Werony samochodem możesz zrobić cotygodniową trasę przez Bolonię, Modenę, Parmę, a opcjonalnie nawet zrobić mały objazd przez Piacenza i Brescia. Następnie przejedź wzdłuż jeziora Garda, zatrzymaj się tam na dzień lub dwa i zakończ podróż do Werony.

Obejrzyj wideo: Wenecja 2015 Włochy - kilka porad : (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej