Regiony Włoch

Najlepsze plaże w okolicy Neapolu: gdzie pływać i jak się dostać

Planując podróż do Neapolu po raz pierwszy, podróżni często zastanawiają się, czy są tu przyzwoite plaże. W końcu jest to miasto portowe. Neapolitański port Beverello, znany od czasów kolonizacji Grecji (VIII wpne), jest dziś jednym z największych portów w basenie Morza Śródziemnego.

Port jest naprawdę ogromny, a to nie może wpłynąć na czystość plaż miejskich. Ale w pobliżu Neapolu nie brakuje dobrych i zadbanych plaż. Lokalne wybrzeże, a także pobliskie wyspy, są znane wśród miłośników relaksujących wakacji na plaży, a więc wśród nurków i surferów.

Przydatna rada: Zanim przejdziemy do przeglądu plaży, zalecamy zainstalowanie mobilnego przewodnika audio w centrum Neapolu na iPhone'a. Jest to gotowa przeglądowa wycieczka audio po mieście, obejmująca ponad 50 obiektów w ramach jednej przemyślanej trasy.

Wszystkie punkty audioprzewodnika są narysowane na wygodnej wbudowanej mapie, aplikacja działa nawet bez Internetu, a wbudowany GPS pomoże Ci łatwo nawigować między labiryntem ulic miasta. Pierwszych 5 obiektów można odsłuchać za darmo w wersji testowej, a pełne zwiedzanie 55 punktów kosztuje tylko 5 euro. Jest to o wiele tańsze niż nawet najbardziej budżetowe wycieczki w Neapolu. Na tej stronie możesz zainstalować aplikację w telefonie iPhone.

Neapolitański Beverello - jeden z największych portów w basenie Morza Śródziemnego

Plaże Capri

Capri - jedna z najbardziej znanych włoskich wysp kurortowych - znajduje się bardzo blisko Neapolu. Na wybrzeżu jest napięcie z piaszczystymi plażami - całe wybrzeże pokryte jest kamykami i rafami. Ale dla wygodnego zejścia do morza prawie wszystkie plaże były wyposażone w specjalne schody. Ponadto tutaj znajduje się Błękitna Grota - jaskinia znana z niesamowitego koloru wody morskiej.

Bardziej szczegółowo na temat Capri i tego, co można tam zrobić, oprócz wakacji na plaży, BlogoItaliano napisał w osobnym artykule.

Jak dostać się do Capri z Neapolu

Odległość między wyspą a Neapolem wynosi 43 kilometry i można do niej dotrzeć zwykłymi promami (Traghetto) i łodziami. Bilety promowe można kupić na miejscu (w Neapolu, w pobliżu portu Beverello) lub zarezerwować z wyprzedzeniem przez Internet.

Plaża na Capri

Cena biletu zależy od firmy promowej. Na przykład w przypadku CAREMAR bilet kosztuje 18 euro, a łódź (SNAV) - 20,50 euro.

Harmonogram: Od 7:00 do 20:00 Traghetto odjeżdża co godzinę.

Plaże Ischia

Wyspa Ischia znajduje się również w pobliżu Neapolu i słynie nie tylko z różnorodnych plaż (od złotej piaszczystej po żwirową z zatokami i jaskiniami), ale także z leczniczych uzdrowisk termalnych.

Jak dostać się na wyspę Ischia z Neapolu

Wyspa Ischia znajduje się 55,4 km od Neapolu. Na wyspę można dostać się z portu w Neapolu Beveretto: promem (w 90 minut) lub łodzią (w zaledwie 40 minut).

W zależności od firmy transportowej i przewoźnika (SNAV, CAREMAR, ALILAURO) cena biletu w jedną stronę wynosi od 17,60 do 19 euro.

Negombo Beach na wyspie Ischia

Harmonogram pracy Prom ALILAURO: od 6:30 do 19:10 Harmonogram może się różnić w zależności od sezonowości, dlatego lepiej dokładnie sprawdzić jego aktualną wersję na stronach internetowych firm w przeddzień wyjazdu.

Wyspa Procida

Wulkaniczna wyspa Procida jest mniej znana podróżnikom niż Capri lub Ischia i jest doskonałą alternatywą dla drogich kurortów. Istnieje kilka przyzwoitych piaszczystych plaż i mniej turystów.

Wulkaniczna wyspa Procida

Jak dostać się na wyspę Procida z Neapolu

Odległość z Neapolu do Procidy wynosi 38 kilometrów, a sama wyspa znajduje się na drodze między stolicą Kampanii a Ischią. Istnieją dwa sposoby dotarcia do Procida: promami codziennie z Neapolu w odstępie 30 minut (w sezonie) lub łodzią motorową. Regularne trasy obsługiwane są przez Caremar, Medmar, SNAV i Alilauro.

Cena biletów na regularne trasy do Procida wynosi około 10-15 euro na podróż w jedną stronę.

Rozkład promów: od 6:15 do 21:55

Plaże w pobliżu Neapolu

Lucrino - uważany za najczystszą plażę w pobliżu Neapolu. Znajduje się w dzielnicy Bagnoli-Pozzuoli, 23 km od miasta. Na plażę można dostać się w 30 minut pociągiem, który odjeżdża co pół godziny. Wejście na plażę Lucrino jest bezpłatne i nie ma tu wielu ludzi.

Bagno Elena Beach jest bardzo popularny w miejscowości Posillipo. Jest wyposażony we wszystko, co niezbędne do udanego pobytu: garderoby, leżaki, bary i drewniane molo. Na tej plaży jest tylko jedna poważna wada: słońce opuszcza wybrzeże bardzo wcześnie - około 16: 00-17: 00 godzin.

Bagno Elena Beach w kurorcie Posillipo

Na plażę można dostać się w około godzinę: wyjazd ze stacji metra Garibaldi, wysiąść na stacji Mergellina. Po 7 minutach pieszo należy wsiąść do autobusu linii 140 na przystanku Margolin del Leone i wysiąść na przystanku Posillipo.

Marina di Licola- ta plaża w pobliżu Neapolu spodoba się surferom, ponieważ często występują wysokie fale. Jednak na klasyczne wakacje na plaży nie powinieneś się tutaj udawać, ponieważ woda na plaży jest mniej czysta niż w innych miejscach.

Sorrento - Popularny włoski kurort, znany z wielu filmów. Wybrzeże Sorrento słynie z wielu dobrych miejsc do pływania: Meta, Sant'Agnello, Piano di Sorrento.

Sorrento to popularny kurort znany z wielu filmów.

Najłatwiej dostać się do Sorrento statkami, które regularnie odpływają z portu Beverello. Podróż morska zajmie około 45 minut.

Wybrzeże Amalfi - Jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Europie i słynie z obfitości ekologicznie czystych plaż, które są bardzo blisko Neapolu. Oprócz miasta Amalfi, które nadało nazwę tego obszaru, wybrzeże obejmuje także miejscowości wypoczynkowe Ravello, Praiano, Furore i inne. W zależności od tego, który sam wybierzesz jako cel podróży, opcje transportu z Neapolu również będą się różnić. Ale BlogoItaliano opowie o tym bardziej szczegółowo w kolejnym artykule.

Obejrzyj wideo: Sorrento, Pompeje, Herkulanum i okolice Neapolu (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej