Sport

Messi zagra w charytatywnym meczu papieża

Wprawdzie wyższe moce były po stronie Diego Maradony w 1986 roku, ale w 2014 roku Lionel Messi był w tej samej drużynie z papieżem.

Kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi weźmie udział w meczu charytatywnym zorganizowanym przez papieża Franciszka. Oficjalny Watykan potwierdził, że mecz jest zaplanowany na 1 września i odbędzie się na stadionie Stadio Olimpico w Rzymie.

Warto zauważyć, że oprócz Messiego 1 września na boisku pojawią się inne światowe legendy futbolu. Na liście zaproszonych gwiazd znaleźli się włoscy piłkarze Andrea Pirlo i Gianluigi Buffon, a także były członek drużyny Chelsea Samuel Eto'o i Japończyk Yuto Nagatomo. Zinedine Zidane, obecnie trener Realu Madryt, a także Roberto Baggio i niedawno emerytowany Javier Zanetti również wezmą udział w meczu.

Nawiasem mówiąc, to Sanetti był pomysłodawcą imprezy sportowej, która „zgromadziłaby przedstawicieli różnych religii”. Piłkarz wyraził swoją propozycję papieżowi w zeszłym roku podczas spotkania argentyńskiej drużyny narodowej z Franciszkiem, który również pochodzi z tego kraju, a nawet otrzymał paszport argentyński.

„Bardzo się cieszę, że mogę pomóc w organizacji Międzynarodowego Meczu na rzecz Pokoju. W kwietniu 2013 r. Papież Franciszek podzielił się ze mną pomysłem stworzenia przyjaznego momentu między różnymi religiami. Od tego czasu włożyliśmy wiele wysiłku w zorganizowanie niesamowitej nocy doskonałej piłki nożnej i imprezy charytatywnej jednocześnie ”- powiedział Sanetti, który kiedyś kierował klubem piłkarskim Interu.

Obecna głowa Kościoła katolickiego jest zagorzałym kibicem piłki nożnej, który rzadko traci szansę kibicowania drużynie swojego kraju. Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów na taki mecz gwiazdy zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Zostaną one przekazane na rzecz Scholas Occurrentes i PUPI, które specjalizują się w pomaganiu dzieciom z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Organizatorzy tego wydarzenia mają nadzieję, że wiadomość o udziale wspaniałego argentyńskiego piłkarza przyciągnie imponującą liczbę widzów. Watykan również nie zaprzecza możliwości dalszego organizowania takich meczów charytatywnych. Jednak, czy warto wdrożyć te plany, poznamy dopiero po wrześniowej grze.

Nie tak dawno temu, w jednym z wywiadów, Sanetti powiedział dziennikarzom, że zawsze był pewien, że pewnego dnia Messi stanie się jedną z najważniejszych postaci w historii futbolu na świecie. W 2006 roku legendarny piłkarz właśnie zaczął demonstrować swoje umiejętności i talent, ale potem stało się jasne, że Messi był wciąż zbyt młody i brakowało mu doświadczenia. Ale w ciągu ostatnich czterech lat Lionel znacznie się rozwinął zawodowo. Dziś jest kapitanem reprezentacji Argentyny, która w zeszłym miesiącu walczyła z godnością o Puchar Świata, ale przegrała z przeciwnikami - reprezentacją Niemiec. Ale pomimo porażki Argentyny w finale Pucharu Świata, zasługi kapitana drużyny narodowej zostały docenione.

Obejrzyj wideo: One Man Show#74 Skandal w FIFA? Też podnieślibyście łapkę za milion dolarów (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sport, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej