Niemcy

Jak dostać się z Drezna do Berlina

Z Berlina do Drezna około 190 km i można je pokonać autobusem, pociągiem lub samochodem.

Dworzec Centralny w Dreźnie

Autobusem za 7 €

flixbus odjazd Miasto = 355 przyjazd Miasto = 88

Najczęściej, aby dostać się z Drezna do Berlina, podróżni wybierają autobus. Jest szybki i ekonomiczny. Każdego dnia, począwszy od 04:00, mniej więcej co godzinę, autobusy między Berlin Linien Bus, Eurolinse, FlixBus zaczynają kursować między miastami.

Flixbus

Punkt odjazdu autobusu w Dreźnie - Dworzec Centralny (Hbf). Istnieje kilka punktów przyjazdu do Berlina - główny dworzec autobusowy ZOB am Funkturm; Port lotniczy Berlin-Schönefeld (Schönefeld); Bahnhof Südkreuz; Port lotniczy Berlin-Tegel. Do Berlina można dojechać z lotniska w Dreźnie (Flughafen Dresden).

Opłata będzie wynosić od 12 €, za promocję - 6 €. Czas podróży to nieco ponad dwie godziny.

Polecam zobaczyć bilety na stronie flixbus.

Pociągiem

Pociąg RE na stacji kolejowej w Dreźnie

Podróż pociągiem jest wygodniejsza i szybsza, ale droższa. Pociągi odjeżdżają z głównego dworca kolejowego w Dreźnie (Drezno Hbf) i przyjeżdżają głównie na dworzec główny w Berlinie (Berlin Hbf), a niektóre z nich na Berlin Ostbahnhof. Między miastami kursują pociągi. Pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 04:15, odstęp wynosi około 2 godzin.

Czas podróży wynosi około 2 godzin Wszystko zależy od rodzaju pociągu: pociąg ekspresowy ICE, szybki pociąg IC lub regionalny pociąg RE. Pociąg jedzie 3 godziny.

Ceny biletów kolejowych - od 29 €. Kupowanie pociągów i biletów kolejowych jest tańsze online niż w kasie.

Aktualny rozkład jazdy pociągów i ceny biletów można znaleźć na stronie internetowej kolei.

Samochodem

Podróż samochodem z Drezna do Berlina zajmuje około 2 godziny. Jedź autostradą A 13. Droga jest dobra i przyjemna w języku niemieckim.

Zarezerwuj transfer tutaj.

Zobacz wynajem samochodu tutaj.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: BERLIN przewodnik. Co ZWIEDZIĆ. Co KUPIĆ. Jak DOJECHAĆ. Stylololo (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej