Planowanie podróży

Włochy w czerwcu

Czerwiec we Włoszech jest już szczytem sezonu turystycznego, kiedy zarówno liczba turystów, jak i poziom cen osiągają najwyższe punkty. I chociaż szczyty temperatur z reguły przyjeżdżają tu później, jednak w czerwcu jest już dość gorąco w całym kraju.

Pogoda w czerwcu

Chociaż w ostatnich latach pogoda we Włoszech w maju jest bardzo podobna do lata, wysoki sezon letni technicznie zaczyna się dopiero w czerwcu. A słowo „wysoki” odnosi się również do wskaźników temperatury.

Bez względu na czas przybycia do Apeninów pogoda na południu Włoch zawsze będzie cieplejsza niż na północy. Oznacza to, że jeśli czerwiec w północnej części kraju okaże się gorący, to na południu Apeninów będzie jeszcze cieplej.

Czerwiec nie jest czasem, kiedy Włosi masowo wyjeżdżają z miast, aby odpocząć od upałów gdzieś w górach lub na wybrzeżu, ale ich duch jest całkiem na wyjazd na weekend z dala od kamiennej dżungli.

Jeśli maj wydaje się nadal fajny na otwarcie sezonu pływackiego, szanse, że nie będzie otwarty w czerwcu, są praktycznie zerowe. Na obu wybrzeżach Włoch, podobnie jak na wyspach, czerwiec to czas, w którym liczba wczasowiczów rośnie wykładniczo każdego dnia.

Pogoda we Włoszech w czerwcu jest również wysoka wilgotność. I powinieneś pomyśleć o tym z wyprzedzeniem, jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Co najmniej upewnij się, że wybrane pokoje są klimatyzowane.

Temperatura we Włoszech w czerwcu różni się w zależności od tego, do której części kraju podróżujesz, z reguły jednak obejmuje następujące zakresy:

Temperatura w Rzymie w czerwcu: + 17-28С

Temperatura w Wenecji i Mediolanie w czerwcu: + 15-27С

Temperatura w Palermo w czerwcu: + 22-30 ° C

Wakacje w czerwcu

Główne święto czerwca we Włoszech to Dzień Republiki lub, jak nazywają to Włosi, Festa della Repubblica, która obchodzona jest 2.

Włosi świętują Dzień Republiki paradami i fajerwerkami

Dzień Republiki jest we Włoszech świętem narodowym, dlatego we wszystkich większych miastach odbywają się parady i kolorowe fajerwerki. Ale wiele instytucji, w tym sklepy i niektóre atrakcje turystyczne, jest zamkniętych tego dnia w całym kraju.

Ponadto czerwiec to odkrycie słynnego Festiwal Operowy w Weronie w równie znanym rzymskim amfiteatrze miasta. Wydarzenia festiwalowe z reguły trwają całe lato i zdecydowanie warto je odwiedzić, nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem śpiewu operowego.

Czerwiec we Włoszech, początek Festiwalu Operowego w Weronie

Pierwszy miesiąc lata ma również znaczenie dla innych świąt i festiwali, które odbywają się w dużej liczbie w całym kraju. Dlatego bez względu na to, dokąd we Włoszech podróżujesz, zawsze warto dowiedzieć się więcej o lokalnych wydarzeniach na Twojej trasie. Jest to szczególnie prawdziwe w dniach świętych patronów tych regionów, wzdłuż których przebiega wasza ścieżka. Z reguły są to bardzo ważne wydarzenia lokalne i mogą dać wiele pozytywnych wrażeń.

Włochy w czerwcu. Podsumowanie

Tłumy turystów, które zapełniają najpopularniejsze miasta we Włoszech w czerwcu, wystarczą, aby wielu turystów trzymać z dala od Półwyspu Apenińskiego, co jest dość logiczne.

Wpływ gwałtownego skoku ruchu we Włoszech to wyższe ceny podróży lotniczych, hoteli, wycieczek itp. Nawet te hotele, które są uważane za tanie, często nie są takie z nadejściem lata. Jednak nie tylko ceny sprawiają, że turyści w Apeninach zgrzytają ziarnistymi zębami, ale także długie kolejki w najbardziej znanych atrakcjach, takich jak na przykład Muzea Watykańskie lub Uffizi.

Jednocześnie czerwiec to bardzo wygodny miesiąc na podróż. Pogoda jest często wspaniała i przyczynia się do najlepszych wrażeń, niezależnie od tego, którą część kraju podróżujesz. A plaże Włoch w tym okresie, bardziej niż kiedykolwiek, zachęcają do kąpieli w słońcu po długiej zimie lub zanurzenia się w ciepłej turkusowej wodzie.

Czerwiec we Włoszech zdecydowanie nie jest czasem na niedrogą wycieczkę. Jeśli jednak to pytanie ci nie przeszkadza, to z tej podróży przyniesiesz do domu ogromny bagaż pozytywnych wrażeń.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej