Niemcy

Drezno

Drezno to piękne miasto we wschodnich Niemczech, stolica Saksonii. To tylko 20 km od granicy z Czechami. Rzeka Elba podzieliła miasto na dwie części.

Drezno Pascal POGGI

Drezno jest spokojnym, przytulnym i bardzo zielonym miastem, uderzającym czystością powietrza i gościnnością mieszkańców miasta. Słynie z barokowych zabytków architektury i wspaniałych kolekcji sztuki. W przytulnych hotelach, restauracjach i kawiarniach miasta turyści znajdą ciepłą przystań.

Hotele w Dreźnie, podobnie jak w innych częściach Niemiec, mają bardzo wysoki standard. Zarezerwuj z wyprzedzeniem przed podróżą online. Porównaj oferty rezerwacji, które polecam tutaj.

Drezno jest poetycko określane jako Florencja nad Łabą. Po raz pierwszy historyk sztuki Johann Gottfried Herder nazwał go tak na początku XIX wieku. Nic dziwnego! Bezpośrednie analogie były oczywiste: włoska Florencja i niemieckie Drezno - miasta sztuki, wykwintna architektura, bezcenne zbiory muzealne.

Nowoczesne Drezno to duże centrum przemysłowe, transportowe i kulturalne Niemiec Wschodnich z populacją ponad pół miliona. Gospodarka miasta specjalizuje się w produkcji sprzętu optycznego, medycznego i handlowego; Procesory AMD, instrumenty muzyczne, maszyny i instrumenty. W Dreźnie znajduje się fabryka Volkswagena do indywidualnego montażu drogich samochodów (VW Phaeton), aw pobliskim mieście Freital produkcja słynnej drezdeńskiej porcelany.

Zabytki Drezna

Frauenkirche

Zwinger

Galeria dawnych mistrzów

Taras Bruehl

Zielone sklepienia

Semper Opera

Zamkowa rezydencja

Pilnitz

Hofkirche

Muzeum Historii Wojskowości

Albertinum

Procesja książąt

Most Blue Wonder

Kolekcja chińska

Kreuzkirche

Niemieckie Muzeum Higieny

Duży ogród

Muzeum Transportu

Japoński pałac

Salon Fizyki i Matematyki

Napowietrzna droga

Zbrojownia

Kościół Marcina Lutra

Jenidze

Most Augusta

Sklep mleczarski Pfunda

Nowy Ratusz

Dryckenigskirche

Zamek Ekberg

Stary cmentarz katolicki

Zamek Lingner

Cerkiew

Zamek Albrechtsberg

Absolwent Szkoły Sztuk Pięknych

Zwinger

Zwinger, fot. Rex Harris

Zwinger (Zwinger) - barokowy zespół architektoniczny na Starym Mieście. Prostokątny kompleks pałacowy otacza dziedziniec fontannami. Cztery główne budynki z luksusowym wytłoczonym wystrojem połączone są pawilonami i ażurowymi galeriami.

Informacje o Zwinger →

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine

Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) znajduje się w północno-wschodnim skrzydle Zwinger. Legendarna „Madonna Sykstyńska” Rafaela Santi jest wystawiana w Galerii Drezdeńskiej. Kolekcja sztuki słynie nie tylko z arcydzieła włoskiego malarza. Prezentuje bogatą kolekcję obrazów z XV-XVIII wieku. w stylu romantyzmu, klasycyzmu, baroku.

Więcej o Galerii Starych Mistrzów →

Zbrojownia

Zbrojownia (Rüstkammer), fot. Carlos_seo

Zbrojownia (Rüstkammer) znajduje się w dawnej rezydencji saskich elektorów. Jej kolekcja artystyczna i historyczna zawiera kolekcje wyposażenia turniejowego i zbroi, broni, artefaktów biżuterii, trofeów, portretów.

O zbrojowni →

Kolekcja chińska

Kolekcja Porzellansammlung autorstwa Thomasa Quine'a

Kolekcja porcelany (Porzellansammlung), wystawiona w jednym z pawilonów drezdeńskiego Zwinger, jest uważana za jedną z najbogatszych na świecie. Zawiera ceramiczne figury zwierząt z pałacu Augusta Mocnego, modele starożytnych rzeźb, wazony z dynastii Ming, kolekcję produktów z manufaktury w Miśni.

Zamek w Dreźnie

Zamek w Dreźnie (Dresdner Residenzschloss), fot. Franz Reichard

Dresden Castle Residence (Dresdner Residenzschloss) to historyczny kompleks założony w XII wieku, wielokrotnie przebudowywany, zachowujący cechy architektoniczne różnych epok. Jego najwyższą konstrukcją jest wieża Hausmannsturm z platformą widokową.

Wszystkie szczegóły tutaj →

Grünes Gövölbe

Grünes Gewölbe, fot. Faun070

Grünes Gewölbe to wyjątkowe muzeum biżuterii. Można w nim zobaczyć biżuterię zebraną przez saskich władców od późnego średniowiecza do połowy XVIII wieku: biżuterię, luksusowe naczynia, kielichy, naczynia i miski, artykuły gospodarstwa domowego.

O skarbcu →

Procesja książąt

Panel „Procesja książąt” (Fürstenzug), fot. Kamerarauschen

„Procesja książąt” (Fürstenzug) - tablica z 25 tysiącami płytek Miśni na ścianie dawnych straganów „Stahlhof” - galeria łukowa Langer Gang. Ceramiczny obraz procesji jeździeckiej to kopia sgraffito Williama Waltera, poświęcona 800. rocznicy panowania Wettinów.

Dowiedz się więcej o panelu →

Frauenkirche

Frauenkirche, fot. Herxemer

Frauenkirche - monumentalny kościół Matki Boskiej, przykład religijnego niemieckiego baroku. Katedra luterańska z kamienną kopułą została zbudowana przez George Bern w latach 1726-43. Został zniszczony podczas II wojny światowej, przez długi czas stał w ruinie i został przywrócony do 2005 r.

Hofkirche

Hofkirche, fot. Andreas Grahl

Hofkirche to Katedra Świętej Trójcy, główny drezdeński kościół katolicki. Trójnawowy barokowy budynek z dwiema wieżami został zaprojektowany przez Gaetano Chiaveri w latach 1739-55. Wewnątrz zachował się oryginalny organ dzieła Zilbermanna. Przedstawiciele dynastii Vettinów są pochowani w krypcie.

O katedrze w Dreźnie →

Kreuzkirche

Kreuzkirche, fot. Marcos Cruz

Kreuzkirche to główny kościół gminy ewangelicko-luterańskiej w Dreźnie. Kościół Świętego Krzyża został zbudowany w 1792 roku na miejscu starej późnogotyckiej budowli. Rekonstrukcji w stylu francuskiego baroku dokonał Johann Georg Schmidt.

O Kościele Świętego Krzyża →

Rosyjski Kościół Prawosławny

Kościół św. Symeona Divnogorec (Russisch-Orthodoxe Kirche), fot. Sven Wusch

Rosyjska Cerkiew Prawosławna w Dreźnie została założona w 1872 r. Na miejscu podarowanym przez rosyjskiego kupca Aleksandra Volnera. Kościół św. Symeona Divnogorec (Russisch-Orthodoxe Kirche des Heiligen Simeon vom wunderbaren Berge) został zbudowany kosztem rosyjskiej szlachty i rodziny królewskiej. Pięciogłowy budynek jest urządzony w rosyjsko-bizantyjskim stylu.

Czytaj więcej →

Kościół Marcina Lutra

Kościół Marcina Lutra (Martin-Luther-Kirche), fot. Harald Selke

Kościół Marcina Lutra-Kirche w Zewnętrznym Neustadt został zbudowany w duchu historyzmu z elementami neoromańskimi i neogotyckimi w latach 1883–1887. Świątynia przeznaczona jest dla 1400 parafian. Wysokość dzwonnicy wynosi 81 m. Zegar na wieży wykonano w fabryce Bernharda Zachariä.

Czytaj więcej →

Kościół Trzech Króli

Dreikönigskirche, fot. János Korom Dr.

Kościół Trzech Króli (Dreikönigskirche Evangelical Temple - Dreikönigskirche) znajduje się w Inner Neustadt. W 1739 r. Został całkowicie przebudowany w stylu późnego baroku. W dekoracji zachowały się oryginalne płaskorzeźby: siedmiometrowy ołtarz wykonany z piaskowca i fryz Christophera Waltera I - „Drezdeński taniec śmierci”.

O Dryckenigskirche →

Most Blue Wonder

Most Blue Wonder (Blaues Wunder), fot. Lupino M.

Blaues Wunder Bridge, Blue Wonder, to symbol miasta, zbudowany w 1893 roku. Opiera się na dwóch podporach zainstalowanych na obu brzegach Łaby. Długość ażurowej konstrukcji metalowej wynosi 280 m, długość głównego przęsła wynosi 146 m.

Więcej o moście →

Kamienny most Augusta

Most Augusta (Augustusbrücke), zdjęcie internetowe

Kamienny most Augusta (Augustusbrücke) stoi na miejscu starszych budowli, które naprzemiennie łączyły brzegi Łaby. Pierwszy drewniany most, zbudowany od 1070 r., Został odnowiony w 1287 r., A następnie przebudowany w latach 1727–31. w stylu barokowym. W latach 1907-10 nastąpiła przebudowa, która otworzyła przejście dla statków rzecznych, zwiększając przepustowość dróg. Dziś długość 9-łukowej konstrukcji wynosi 355 m, szerokość 17 m.

Czytaj więcej →

Taras Bruehl

Taras Brühl (Brühlsche Terrasse), fot. Eric Chumachenco

Taras Bruhl (Brühlsche Terrasse) jest częścią promenady w centrum. Dawny mur twierdzy, pod którym rozciągają się średniowieczne kazamaty, jest teraz przebudowany na promenadę. Nazywa się to „balkonem Europy”. Główne schody prowadzą z Placu Zamkowego na taras o wysokości 10 metrów.

O tarasie Brühla →

Semper Opera

Semperoper Opera, fot. Kamerarauschen

Semperoper Opera to jeden z najstarszych, najpiękniejszych, zaawansowanych technicznie niemieckich teatrów. Założony w XVII wieku, przebudowany w 1847 roku w stylu klasycystycznym. Został odtworzony po pożarze w 1869 r., Przywrócony po wojnie dopiero w 1985 r.

Wszystkie szczegóły tutaj →

Pomnik Augusta Mocnego

Złoty jeździec (Goldener Reiter), fot. BeHappyCompany

Złoty Jeździec (Goldener Reiter) - pomnik jeździecki elektora Saksonii, polskiego króla - Augusta Mocnego. Władca jest przedstawiony w przebraniu Cezara i rzymskiej zbroi na potężnym ogierze lipickim. Autorem projektu jest Francuz Jean-Jose Vinas. Pomnik odsłonięto w 1736 r.

O Złotym Jeźdźcu →

Absolwent Szkoły Sztuk Pięknych

Drezdeńska Akademia Sztuk Pięknych, fot. Manu1362

Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych (Hochschule für Bildende Künste Dresden), założona w XVIII wieku, mieści się w trzech budynkach. Główny budynek z wysoką kopułą „Zitronenpresse” został zbudowany w 1894 roku na tarasie Bruhl. Drugi budynek znajduje się w pobliżu, przy Pfotenhauerstrasse; trzeci znajduje się na Guntzstrasse.

O Akademii Sztuk Pięknych →

Nowy Ratusz

Nowy Ratusz (Neues Rathaus), fot. X-Weinzar

Nowy ratusz (Neues Rathaus) wznosi się nad Altmarkt od 1910 roku. Stumetrowa wieża kopuła z pozłacaną postacią Herkulesa dominuje plac. Taras widokowy jest wyposażony na poziomie 70 metrów, a piwnice z winami poniżej. Budynek został zbudowany w stylu secesyjnym.

O Nowym Ratuszu →

Muzeum Historii Wojskowości

Muzeum Historii Wojskowości (Militärhistorisches Museum der Bundeswehr), fot. Nick-D

Muzeum Historii Wojskowości Sił Zbrojnych Niemiec (Militärhistorisches Museum der Bundeswehr) to imponująca kolekcja tematyczna. Ekspozycje obejmujące okres od 1300 r. Pokazują próbki broni i artylerii, sprzętu i zbroi, modele fortyfikacji i statków wojskowych oraz manekiny zwierząt wojennych.

Muzeum Człowieka

Niemieckie Muzeum Higieny (Deutsches Hygiene-Museum), fot. Cornelli2010

Niemieckie Muzeum Higieny (Deutsches Hygiene-Museum) lub Muzeum Człowieka znajduje się na Lingnerplatz. Został założony w 1930 roku w celu edukacji zdrowotnej. Kolekcja muzealna składa się z siedmiu działów, 45 000 przedmiotów, historycznych i medycznych artefaktów, manekinów, interaktywnych eksponatów. Warto tu zajrzeć, aby zajrzeć do siebie. „Przygoda to człowiek” to nazwa głównej ekspozycji. Większość eksponatów można dotknąć i przekręcić.

O Muzeum Higieny →

Muzeum Transportu

Muzeum transportu (Verkehrsmuseum), fot. Chriechers

Muzeum Transportu (Verkehrsmuseum) mieści się w budynku Johanneum, zbudowanym w 1590 roku jako stajnia na Zamku Drezdeńskim. W miejscach wystawowych prezentowana jest ewolucja wszystkich pojazdów - od roweru po lokomotywę i samolot.

O Muzeum Transportu →

Jenidze

Yenidze, fot. Klaus Bostelmann

Jenidze (Jenidze) - dawna fabryka tytoniu i papierosów, oddana po przywróceniu do centrum biznesowego. Secesyjny budynek z elementami architektury mauretańskiej powstał w latach 1907-09. Szklana kopuła i minarety przypominają budynek przemysłowy meczetowi.

O fabryce tytoniu →

Sklep mleczarski Pfunda

Sklep mleczarski Pfunda (Pfunds Molkerei), fot. Alexander Fruman

Sklep mleczarski Pfunda - „Pfunds Molkerei” - uznany za najpiękniejszy sklep mleczarski na świecie (ten fakt jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa). Neorenesansowy budynek (1891) stoi przy Bautzner Straße. Luksusowe wnętrza zdobią płytki metlakh z malowaniem fabuły.

O sklepie mleczarskim Pfunda →

Pilnitz

Zamek Schloss Pillnitz, zdjęcie Henry Mühlpfordt

Zamek Schloss Pillnitz to zespół architektoniczno-krajobrazowy nad brzegiem Łaby, 15 km od miasta. Składa się z trzech pałaców: dwóch późnobarokowych i klasycznych - Neues Palais. Budynki otoczone są winnicami i regularnym parkiem angielskim.

Więcej informacji o zamku Pilnitz →

Zamki nad Łabą

Zamek Exlberg (Schloss Eckberg), fot. Michael

Zamki nad Łabą - romańsko-bizantyjska Albrechtsberg (Schloss Albrechtsberg), klasyczny Lingnerschloss (Lingnerschloss) i neogotycki Exberg (Schloss Eckberg) - stoją nad Łabą w pobliżu mostu Blaues Wunder. Eleganckie budynki z klombami, ogrodami i parkami powstały w 1853, 1854 i 1861 roku.

O zamku Albrechtsberg → O zamku Lingner → O zamku Ekberg →

Zabawa i święta

Rzeka idzie nad Łabą, fot. Pascal POGGI

Sezon spacerów po Łabie rozpoczyna się 1 maja paradą starych statków na kołach. Rzadkie parowce płyną rzeką z tarasu Bruhla: są przykłady zbudowane 100-150 lat temu.

W połowie maja miasto obchodzi Międzynarodowy Tydzień Dixieland. Grupy jazzowe z różnych krajów występują na 50 scenach, przez ulice przechodzi parada orkiestr.

Pod koniec miesiąca rozpoczyna się festiwal muzyki klasycznej. Grupy muzyczne z całego świata grają w salach koncertowych, w zamkach, muzeach, parkach.

Pod koniec czerwca rozpoczyna się festiwal BRN - „Kolorowa Republika Neustadt”. Ulice dzielnicy Neustadt to świąteczne procesje okolicznych mieszkańców. Koncerty i przedstawienia odbywają się na wszystkich otwartych scenach.

Jarmark bożonarodzeniowy w Stritselmarkt zostanie otwarty 24 listopada. Do miasta przyjeżdżają mistrzowie sztuki użytkowej i kupcy. Kolędy i dźwięk muzyki barokowej. W drugą niedzielę Adwentu odbywa się Stollentfest - Święto Bożego Narodzenia.

Drugi weekend sierpnia - Dzień Drezna. Ponad pół miliona ludzi bierze udział w uroczystościach. Otwartych jest siedem sal koncertowych, otwarte są targi. Wakacje kończą się fajerwerkami.

Residencezloss w Dreźnie
Karta Drezno
Akademia Sztuk Pięknych
Galeria dawnych mistrzów
Grünes Gövölbe
Drezno Zbrojownia
Zamek w Dreźnie
Zamek Albrechtsberg
Zamek Lingner
Zamek Pillnitz
Zamek Ekberg nad Łabą
Jak się dostać z lotniska w Dreźnie do centrum miasta
Jak dostać się z Drezna do Berlina
Katedra w Dreźnie
Gang Langer
Międzynarodowy Festiwal Dixieland w Dreźnie
Sklep mleczarski Pfunda
Most Augusta
Most Blue Wonder
Muzeum Higieny
Muzeum Grunes Gövölbe
Muzeum Zdrowia
Muzeum Transportu w Stajni Werker
Nowy ratusz
Semper Opera
Panelowa procesja książąt
Śpiewający dom
Stary cmentarz katolicki
Pomnik Augusta Mocnego
Fabryka tytoniu Jenidze
Taras Bruehl
Zwinger
Kościół Marcina Lutra
Kościół św. Szymona Divnogortseva
Kościół Świętego Krzyża
Kościół Trzech Króli

Przeszłość Drezna

Drezno zostało po raz pierwszy wspomniane w 1206 r. W związku ze sprawą o sporne terytoria między Kościołem Miśnińskim a hrabią von Don. Następnie, 8 wieków temu, była to tylko mała wioska rybacka nad brzegiem Łaby, która rosła i rozwijała się. Już w 1216 r. Drezno było wymieniane jako miasto zajmujące wiodącą rolę wśród ziem niemieckich.

Konflikty zbrojne i polityczne oraz spory przywódcze z Prusami, wiecznym wrogiem Saksonii, były bardzo częste i krwawe. W XV wieku. Drezno staje się siedzibą szlachty saksońskiej, a następnie królów. W XVIII wieku za panowania Augusta Mocnego zamieniło się w miasto o rozwiniętej kulturze i gospodarce, w centrum niemieckiego oświecenia.

Z XIX wieku w Dreźnie przemysł, transport i spedycja wzdłuż Łaby zaczynają się rozwijać. Wynaleziono saską porcelanę i pojawił się system szkolno-gimnazjalny.

Miasto po bombardowaniu

Podczas bombardowania podczas II wojny światowej Drezno poniosło ogromne szkody. Od 13 lutego do 14 lutego 1945 r. Miasto zamieniło się w ruiny, około 75% budynków zostało zniszczonych.

Ruiny historycznych budynków, kościołów, pałaców zostały starannie rozebrane po wojnie, fragmenty zostały opisane i wywiezione z miasta. Ruiny, których nie można było rozebrać, zostały rozebrane. Odbudowa i przebudowa centrum miasta rozciągała się przez prawie 40 lat.

Transport Drezno

Transport publiczny w Dreźnie pomoże turystom zobaczyć miasto - autobusy, tramwaje, pociągi elektryczne działające z niemiecką precyzją. Cena biletu zależy od obszaru zasięgu i czasu trwania. Na przykład pojedynczy bilet na tramwaj lub autobus ważny przez 1 godzinę kosztuje od 2,30 € do 8,20 €.

Promy i małe parowce regularnie kursują wzdłuż Łaby. Za bilet w jedną stronę promem trzeba zapłacić 1,50 €, w obie strony - 2 €.

Radzę przejechać się przyczepą kolejki zaburtowej, która jest najstarszą czynną koleją jednotorową na świecie (podróż w jedną stronę - 4 EUR, podróż w obie strony - 5 EUR). Kolej linowa w Dreźnie jest również uważana za jedną z najstarszych w Europie.

Jeśli jesteś miłośnikiem starożytności i romantyka, jedź wzdłuż Altstadt powozem konnym. Taksówki kursują po mieście przez całą dobę, co szybko zabierze Cię w odpowiednie miejsce. Drezno jest popularne wśród rowerzystów.

Jak dostać się z lotniska w Dreźnie?

Lotnisko w Dreźnie znajduje się w Kloche, dzielnicy Drezna, 9 km od centrum. Pojedź pociągiem miejskim, tramwajem, autobusem lub taksówką, aby pokonać tę odległość.

Jak zdobyć →

Co jest w pobliżu

Miśnia

Miśnia

Miasto Miśnia, 25 km od Drezna, zostało założone w X wieku. Zachowały się tu zamki w Albrechtsburgu i Siebenaiichen, kilka starożytnych kościołów. Światową sławę Meissena stworzyła Państwowa Fabryka Porcelany. Więcej informacji o Miśni ...

Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej

Szwajcaria Saksońska jest częścią Łaby, parku narodowego o powierzchni 386 km². Piękne krajobrazy „Szlaku artystów” przyciągają turystów; wspinacze mogą uzyskać dostęp do ponad 1100 szczytów. Więcej o parku ...

Twierdza Königstein

Na terenie parku znajduje się twierdza wojskowa z XIII wieku - Königstein. Dziś jest to muzeum 50 budynków, z podziemnymi bunkrami i kazamatami, na powierzchni 1,6 km². Przeczytaj więcej o fortecy ...

Zamek Moritzburg

Romantyczny barokowy zamek Moritzburg, zbudowany na wodzie, znajduje się 14 km od Drezna. Turyści mają dostęp do wnętrz, kolekcji myśliwskiej i królewskiej kolekcji porcelany. W miejscowości Moritzburg znajduje się stara stadnina koni. Przeczytaj więcej o zamku ...

Freiberg

Freiberg (Freiberg) - średniowieczny zespół architektoniczny z historycznymi kopalniami. Miasto znajduje się 40 km od Drezna na południowy zachód.

Budziszyn

Budziszyn jest 60 km na północny wschód. Miasto z tysiącletnim historycznym centrum stoi na wysokim płaskowyżu nad Szprewą. Jego główną populacją są Serbowie Łużyccy.

Park dinozaurów

Obok Budziszyna znajduje się Park Dinozaurów. Tam wśród zieleni „żyje” 200 realistycznych betonowych rzeźb starożytnych dinozaurów.

Radebeul

Północno-zachodnie przedmieście Drezna, Radebeul, stoi nad Łabą. To miasto winnic i winiarzy, warsztatów plastycznych, restauracji, luksusowych willi.

Rudawy

Rudawy to obszar między Saksonią a Czechami. 150-kilometrowy wąski pas wzgórz rozciąga się od Drezna do Karlowych Warów. Oto popularna trasa Silver Road.

Zamek Weesenstein

Weesenstein (Schloss Weesenstein) - zamek z parkiem z XIV wieku, 15 kilometrów od stolicy Saksonii. Łączy w sobie cechy architektoniczne od wczesnego gotyku do klasycyzmu. U podnóża wzgórza zamkowego znajduje się park francuski.

Twierdza Stolpen

Stolpen to „czarna forteca” na skale, 20 km na wschód od Drezna. Na jego terytorium - studnia 82-metrowa, wykuta w skale bazaltowej. Przeczytaj więcej o fortecy ...

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Drezno - najpiękniejsze miasto Saksonii. Vlog #1 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej