Planowanie podróży

Ceny we Włoszech: ile pieniędzy przywieźć do Włoch

W porównaniu z Wielką Brytanią i Europą Północną ceny we Włoszech są niższe, chociaż w porównaniu z sąsiadami w południowej części kontynentu są znacznie wyższe. Koszt podróży można jednak bardzo wyraźnie obniżyć, na przykład wybierając poza sezonem wycieczkę lub „bawiąc się” regionami planowanego pobytu. Jadąc na północ lub do dużego turystycznego miasta we Włoszech, musisz być przygotowany na to, że życie tutaj jest droższe niż na południu lub na wsi.

Ceny benzyny we Włoszech

Odpowiedz na pytanie Ile pieniędzy przywieźć do Włoch bardzo zależy od tego, czy zamierzasz wynająć samochód i samodzielnie odkryć słynne włoskie autostrady. I to nie tylko koszt samej dzierżawy, ale także koszty z tym związane.

Na przykład w 2017 roku ceny gazu we Włoszech zauważalnie „dorosły”. Średnia cena 95. benzyny we Włoszech we wrześniu 2017 r. wyniosła 1,65 euro / litr, a olej napędowy - 1,54 euro / litr.

Ceny gazu we Włoszech są znacznie wyższe niż nasze.

Dlatego zawsze warto z góry ocenić przebieg proponowanej trasy, porównać ją z żarłocznością ekonomicznego samochodu i zadać pytanie: „Czy nie lepiej jest kupić bilet na pociąg?”

Ceny żywności we Włoszech

Istnieją dwa sposoby oszczędzania na jedzeniu we Włoszech: ugotuj go samodzielnie lub odwiedź niedrogie placówki, takie jak TRATTORIA lub OSTERIA.

W pierwszym przypadku możesz kupić w dużych supermarketach, gdzie promocje są powszechne, lub na targach, gdzie ten sam produkt, który nie jest gorszej jakości, można kupić nawet taniej. Na przykład parmezan (parmigiano reggiano) w wieku 12–48 miesięcy w supermarkecie kosztuje 11–30 euro za kilogram, a na targach można go kupić za jedyne 7 euro. Koszt szynki parmeńskiej we włoskim supermarkecie może sięgać 22 euro; na targach podobny produkt będzie kosztował około 15.

Ceny w restauracjach we Włoszech

Jeśli sam go ugotujesz - nie dla ciebie, zawsze możesz znaleźć kawiarnie lub małe restauracje z dobrą kuchnią i przystępnymi cenami. Analogię naszych złożonych obiadów można znaleźć w restauracjach, których wejście zdobi znak - MENU TURISTICO (menu turystyczne).

We Włoszech zawsze można znaleźć małe restauracje z dobrym jedzeniem i rozsądnymi cenami.

Koszt obiadu składającego się z kilku dań z winem i deserem w takiej instytucji wyniesie około 15-20 euro. Z reguły cena standardowego obiadu jest wskazana na samym talerzu lub obok niego. Taki sam przedział cenowy w instytucjach o nazwach TRATTORIA i OSTERIA, gdzie pełny obiad lub kolacja kosztuje również około 20 euro.

Ale w małych restauracjach z domową kuchnią - ROSTICERIA, które zwykle znajdują się z dala od centralnych i tętniących życiem miejsc turystycznych, obfity obiad lub kolacja kosztuje tylko 5-7 euro. Dlatego sami Włosi z przyjemnością odwiedzają „Rosticherias”. Zawsze możesz dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa ROSTICERIA, u administratora hotelu, w którym nocujesz.

Ta wielkanocna kolacja z winem i deserem kosztowała swoich klientów w Turynie - 25 euro

Nawiasem mówiąc, BlogoItaliano już opisał szczegółową wycieczkę po włoskim menu, ceny i ciekawe niuanse w jednym z poprzednich postów. Gorąco polecam.

Ceny wody i alkoholu we Włoszech

Włosi z łatwością używają wody bezpośrednio z kranu, ponieważ kraj ten słynie z jakości uzdatniania. Jeśli takie eksperymenty nie są dla Ciebie, możesz kupić pół- lub dwulitrową butelkę wody mineralnej San Benedetto, Levissima lub San Bernardo w cenie 0,25-0,70 euro.

Butelka piwa we włoskim supermarkecie kosztuje 1-3 euro, w zależności od tego, czy napój jest lokalny, czy importowany. Butelkę niedrogiego lokalnego wina można kupić za 3,5 - 6 euro. Cena wódki i innych mocnych napojów, takich jak MONTENEGRO, AVERNA, GRAPPA lub LIMONCELLO, zaczyna się od 7 euro za butelkę. Tutaj już pisaliśmy więcej o włoskim alkoholu.

Za nakrycie stołu włoskie restauracje uwzględniają w rachunku - COPERTO

W barach i restauracjach koszt kieliszka lokalnego wina zaczyna się od 1,5 euro, piwa - od 2,5 euro, koktajlu - od 5 euro, espresso - 1-3 euro, herbaty - od 1,3 euro.

Ceny za komunikację mobilną we Włoszech

Jeśli musisz podróżować komunikacja mobilna we Włoszech, znacznie bardziej opłacalne jest zakupienie karty SIM lokalnego operatora Cena telefonu komórkowego we Włoszech zaczyna się od 10 euro. Prawie wszyscy operatorzy komórkowi z WNP zawarli umowy roamingowe ze swoimi włoskimi odpowiednikami, oferując bardzo korzystne stawki za połączenia krajowe i międzynarodowe. Po aktywacji karta SIM jest ważna przez 11 miesięcy, ale poza krajem działa tylko w przypadku połączeń przychodzących.

Ceny taksówek we Włoszech

Way złap taksówkę na ulicy we Włoszech Jest szeroko praktykowany tylko w dużych miastach, takich jak Rzym, Mediolan czy Florencja. W kurortach lub w małych miejscowościach sensowniej jest zamówić taksówkę przez telefon.

Zawsze lepiej jest korzystać z licencjonowanych taksówek wyposażonych w liczniki, płonący znak taksówki na dachu i napis - servizio pubblico. Opłata za przejazd taksówką we Włoszech za 1 km podróż trwa od 1 euro, ale w tym samym czasie naliczane będą kolejne 8 euro za lądowanie. Ceny taksówek we Włoszech w nocy święta i weekendy są zwykle wyższe. Często będziesz musiał zapłacić osobno za każdą dodatkową sztukę bagażu.

Zamiast epilogu

Oczywiście w pełni odpowiedz na pytanie Ile pieniędzy przywieźć do Włoch - niemożliwe. Koncepcja jakości usług, udogodnień i odpowiednich cen jest indywidualna. Ale nasze zadanie było inne - nakreślić możliwe zakresy ceny we Włoszech i zrozumienie „dolnego paska”. Jeśli chodzi o szczyt, to jest to zupełnie inna historia ...

Zdjęcia: piermario, ph_en, fcstpauligab, CharlesFred, roboppy.

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej