Jak się tam dostać

Jak dostać się z Werony do Wenecji

Odległość między Weroną (Werona) a Wenecją (Venezia) wynosi 120 kilometrów. Podróż pociągiem jest tańsza, szybsza i wygodniejsza, ale możesz przedłużyć podróż i skorzystać z autobusu lub wynajętego samochodu. Rozważ szczegółowo koszt każdej metody.

Pociągiem

Z dworca centralnego w Weronie Porta Nuova do Wenecji szybkie pociągi kursują po Italotreno i Trenitalii. Czas podróży to 1 godzina 10 minut, pociągi przyjeżdżają na stację Santa Lucia (Venezia Santa Lucia) - jest to ostatnie miejsce na lądzie w Wenecji, do którego można dojechać środkami transportu publicznego. Do historycznego centrum, Piazza San Marco, musisz wziąć vaporetto, taksówkę wodną lub spacer.

Zazwyczaj bilet na pociąg kosztuje 20 euro w drugiej klasie i 30 euro w pierwszej (Prima).

Jeśli planujesz z wyprzedzeniem i kupujesz bilety na kilka miesięcy, możesz znaleźć pierwszą klasę dla oferty za 18,90 euro, a drugą za 9,90 lub 12,90.

Podróżując do Wenecji na jeden dzień, polecam opuścić Weronę porannym pociągiem o 07:50.

Aby spędzić dzień w Wenecji tak efektywnie i informacyjnie, jak to możliwe, radzę zarezerwować indywidualne wycieczki w języku rosyjskim z przewodnikiem dla mnie po Włoszech

Możesz wrócić z Wenecji do Werony pociągiem o 15:01, 17:01 lub 20:01. Sprawdziłbym się o 17:01, aby mieć czas na powrót do kolacji, która tradycyjnie zaczyna się we wszystkich restauracjach we Włoszech około 19:00.

  • Przydatna będzie instrukcja: jak dojechać z lotniska do centrum Werony

Samochodem

Samochodem z Werony można dotrzeć do Wenecji drogą płatną A4 w około 2 godziny. Koszt drogi to 8,10 euro w jedną stronę plus paliwo i parking. Parking znajdujący się najbliżej centrum Wenecji nazywa się Garaż San Marco Venezia, przygotuj 32 euro dziennie i zarezerwuj go z wyprzedzeniem, ponieważ jest tam pełny dom. Po drodze możesz zawołać do Vicenzy (Vicenza) i Padwy (Padova) - bardzo pięknych miast.

Autobusem

Bilet na autobus Flixbus z Werony do Wenecji kosztuje średnio około 10 euro, a nawet można go kupić za 5 euro z góry. Autobus odjeżdża z dworca autobusowego Porta Nuova i przyjeżdża po 1 godzinie i 25 minutach na wyspę Tronchetto w pobliżu głównego dworca kolejowego w Wenecji.

Tym samym autobusem można dostać się do dzielnicy Mestre, gdzie znajduje się więcej niedrogich hoteli.

Mam nadzieję, że instrukcja się przydała. Jeśli potrzebujesz porady lub masz pytania dotyczące planowania trasy, chętnie odpowiem w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Wenecja 2015 Włochy - kilka porad : (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej