Kultura

Rzym dla dzieci: co zobaczyć i gdzie wybrać się w lutym?

W szalonym nurcie współczesnego życia wielu rodziców daje swoim dzieciom tylko okruchy czasu. I dlatego dzieci współczesnych megalopoli doceniają każdą minutę spędzoną z mamą i tatą.

Na szczęście dla mieszkańców Rzymu mają oni wiele sposobów i możliwości, aby nie tylko spędzić produktywny wolny czas z dziećmi, ale także stworzyć wyjątkowe wspomnienia, które cała rodzina zachowa na długo i starannie. Gdzie więc wybrać się z dziećmi w stolicy Włoch?

Rzym: raj dla najmłodszych

W rzeczywistości Rzym oferuje wiele rozrywek swoim młodym mieszkańcom i gościom, które z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Na przykład Teatr San Carlino zaprasza wszystkich na premierę nowej sztuki „Alice in Wonderland” („Alice nel paese delle meraviglie”).

Według przedstawicieli teatru długo oczekiwany spektakl pomoże wszystkim widzom wejść do niesamowitego świata z bohaterką ich ulubionej historii, a także cieszyć się pierwszorzędną grą aktorów. Spektakl odbędzie się w teatrze od 1 do 23 lutego. Możesz dowiedzieć się więcej o wydajności, cenach biletów i rozkładach jazdy tutaj: www.sancarlino.it

Theatre Centrale Prenestre

Teatr Centrale Prenestre zaprasza młodych miłośników musicali i przedstawień do swoich gości, których aktorzy są już gotowi opowiedzieć bajkę „Baby Mia” („Mia bambina”) na podstawie słynnej książki „Peter Pen”.

Organizatorzy pokazu przekonują, że wszystkim dzieciom w wieku od 2 do 8 lat, a także ich rodzicom, spodoba się to.

Cena biletu jest również bardzo atrakcyjna: tylko pięć euro. Premiera „Baby Mia” zaplanowana jest na niedzielę, 9 lutego. Możesz dowiedzieć się więcej o wydajności tutaj: centraleprenesteteatro.blogspot.com/2014/02/bambina-mia.html

Centrum Kultury Ludowej Tufello

Nie martw się, jeśli twoja rodzina nie dostanie się do teatru Centrale w tę niedzielę: od 9 lutego do 6 kwietnia 2014 r. W Centro di Cultura Popolare del Trufello co weekend odbywają się przedstawienia teatralne dla dzieci i ich rodziców. Repertuar przedstawień będzie się ciągle zmieniał, ale cena pozostanie taka sama: 5 euro dla dzieci i 7 euro dla rodziców. Możesz dowiedzieć się więcej o wydajności, cenach biletów i rozkładach jazdy tutaj: ccptufello.org

Wystawy dla dzieci

W Rzymie regularnie odbywają się wystawy, w których najmniejsi biorą udział w ten czy inny sposób. Na przykład do końca lutego masz okazję odwiedzić wystawę „Świat dzieciństwa oczami Nikolausa Heidelbacha” („Il mondo dell'infanzia visto da Nikolaus Heidelbach”), Która odbędzie się w bibliotece Vakkeria Nardi (Biblioteca vaccheria nardi) Niemiecki autor podziela swoją wizję chwil życia każdego dziecka i jego marzeń. Więcej informacji o wystawie, jej godzinach pracy i cenach biletów można znaleźć tutaj: bibliotechediroma.it

Jazda konna

Jeśli twoje dziecko jest zwolennikiem zajęć na świeżym powietrzu, dotrzymuj mu towarzystwa na przejażdżce konnej. W samym centrum Montesacro znajduje się kojec, w którym Twoje dziecko może lepiej poznać te niesamowite zwierzęta, a nawet jeździć na nich. Arena jest otwarta przez cały tydzień z wyjątkiem poniedziałku. W weekendy pracuje cały dzień. Możesz dowiedzieć się więcej o koszcie jazdy konnej i trybie jazdy tutaj: www.rubenranch.it

Iluzjoniści

Bez wątpienia wszystkie małe dzieci i dzieci w wieku poniżej 16 lat chętnie zgodzą się na występ Supermagic, zespołu iluzjonistów, którzy ponownie wrócili zaskoczeni.

Liczne niesamowite sztuczki i konkursy najlepszych magików świata zachwycą nie tylko Twoje dziecko, ale także Ciebie!

Pospiesz się: zostało ci kilka dni na udział w programie. Możesz dokonać rezerwacji, a także wyjaśnić szczegóły programu i jego koszt tutaj: www.supermagic.it

Obejrzyj wideo: SEKRETNY PARYŻ. Anna, come home! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej