Przepisy na włoskie desery

Przepis na ciasto kruche na włoskie ciasto

Z makaronu z ciasta kruchego frolla można ugotować włoskie ciasto crostata, tartaletki lub ciasteczka. Zobaczmy, jakich składników potrzebujemy:
  • 500 gramów mąki;
  • 4 jajka
  • 200 gramów sproszkowanego cukru;
  • 250 gramów masła;
  • Skórka z cytryny;
  • Szczypta soli.
Najpierw wlej mąkę do robota kuchennego. Dodaj olej, powinno być zimno. Mieszaj, aż pasta będzie wyglądać jak piasek. Przetrzyj skórkę całej cytryny. Wlej mąkę na stół ze zjeżdżalnią, dodaj cukier, cytrynę. Zrób małe zagłębienie na wzgórzu z mąki i ubij jajka. Potrzebujemy tylko żółtek. Dodaj sól i zagnieść ciasto. Owinąć gotowe ciasto folią, włożyć do lodówki na 2 godziny. Teraz możesz go używać do ciastek, tartalek, ciast i tak dalej.

Obejrzyj wideo: Włoskie kruche ciasto z dżemem morelowym crostata (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Przepisy na włoskie desery, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej