Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji na własną rękę za 3 godziny, 1, 2, 3 i 4 dni

We Florencji mieszka tylko około 400 tysięcy ludzi, ale jest tu tak wiele atrakcji, że nic dziwnego, że jest ich zamieszanie. W końcu w samej Florencji jest ponad 70 muzeów, a niektóre z nich znajdują się w grupie najczęściej odwiedzanych we Włoszech. Abyś mógł maksymalnie wykorzystać podróż do stolicy Toskanii, BlogoItaliano przygotował zestaw pomysłów na to, co zobaczyć we Florencji w ciągu kilku godzin, 1, 2, 3 lub 4 dni.

Co zobaczyć we Florencji za kilka godzin

Od razu zastrzegaj, że oglądanie Florencji za kilka godzin jest katastrofalnie małe. Wskazane jest przeznaczenie co najmniej 1 dnia na miasto, a najlepiej 2, a nawet 3.

Jeśli przylatujesz samolotem do Florencji lub Pizy, warto wziąć pod uwagę, że musisz opuścić co najmniej godzinę drogi z lotniska do miasta.

Baptysterium San Giovanni - jeden z pierwszych budynków w mieście

Bez względu na to, jak jeździsz, wszystkie środki transportu we Florencji są powiązane z głównym dworcem kolejowym - Santa Maria Novella, z którego można łatwo dotrzeć do wszystkich głównych atrakcji.

We wszystkich szczegółach dotyczących dojazdu z lotnisk BlogoItaliano napisał już osobne szczegółowe artykuły dotyczące terminali we Florencji i Pizie, więc teraz nie będziemy tego powtarzać.

Jeśli przyjedziesz do Florencji pociągiem z innych miast we Włoszech, jest to jeszcze łatwiejsze - w 90% przypadków dotrzesz tylko do Santa Maria Novella.

Ponte Vecchio - najstarszy i najsłynniejszy most miasta

Gdy tylko opuścisz budynek dworca, natychmiast znajdziesz się przed pierwszym widokiem Florencji - jednego z najstarszych kościołów, od którego imienia pochodzi nazwa głównego węzła kolejowego miasta. Kościół Santa Maria Novella Wzniesiono go na przełomie XIV i XV wieku.

To, co zobaczysz, zależy od tego, ile masz czasu. Spacer po najważniejszych miejscach w historycznym centrum miasta zajmie 2-3 godziny. To prawda, że ​​inspekcja będzie bardzo pobieżna i powierzchowna.

Pozostały czas, jeśli w ogóle, można poświęcić na zwiedzanie jednej z dwóch głównych galerii Florence Uffizi lub Akademii. Aby nie tracić czasu na liniach, na których można stać kilka godzin, lepiej kupić bilety wstępu z wyprzedzeniem - przez Internet. Możesz to zrobić, korzystając z poniższych łączy.

Ale nie wyprzedzajmy się. Po podziwianiu kościoła Santa Maria Novella zalecamy zejście Via Panzani do Via del Giglio, skręcić w lewo i dojść do bazyliki San Lorenzo.

Bazylika jest godna uwagi, ponieważ pochowano tu szczątki prawie wszystkich przedstawicieli rodziny Medici, a nagrobki dla rodzinnej krypty zostały wykonane przez samego Michała Anioła.

Wokół bazyliki San Lorenzo zobaczysz rzeźbę Giovanniego delle Bande Nere, a za nią po drugiej stronie ulicy - Palazzo Medici Ricardo z małym ogrodem. Pałac ten był pierwszą świecką budowlą w mieście, wykonaną w stylu wczesnego renesansu.

Następnie idź wzdłuż Via de Gori wzdłuż pałacu i skręć w prawo w Via de Martelli, która doprowadzi Cię do najważniejszej atrakcji Florencji - katedry Santa Maria del Fiore.

Tutaj możesz wejść do samej katedry, wspiąć się na 42-metrową kopułę lub 85-metrową dzwonnicę Giotto, odwiedzić pobliskie Muzeum Opera del Duomo, w którym dziś znajdują się prawie wszystkie oryginalne dzieła Michała Anioła i dzieła Donatello, które kiedyś ozdobiły katedrę, a także spojrzenie na Baptysterium San Giovanni, zbudowane w V wieku.

Rzeźby przy wejściu do Palazzo Vecchio

Via de Martelli, która płynnie przechodzi w Via de Calzaiuoli, wkrótce zaprowadzi nas do placu Signoria, zwanego „skansenem”. Przed Palazzo Vecchio zobaczysz całą galerię rzeźb Michała Anioła i Donatello, a także Fontannę Neptuna.

Przechodząc z placu Signoria przez dziedziniec Galerii Uffizi, dojdziesz do brzegu rzeki Arno w pobliżu jednego z najsłynniejszych mostów we Włoszech - Ponte Vecchio, który zachował swój wygląd od XIV wieku. Podobnie jak 7 wieków temu, istnieje ożywiony handel, z tym wyjątkiem, że ruch ten nie jest teraz mięsem, lecz biżuterią.

Po przejściu przez most Ponte Vecchio należy udać się Via de Guicciardini do pałacu Pitti, którego budowy przedsiębiorczy bankier Louis Pitti nigdy nie był w stanie ukończyć.

Ale żona księcia Kosima I Medyceusza, Eleonory z Toledo, która otrzymała pałac po śmierci bankiera, zaaranżowała nie tylko sam budynek, ale także otaczające go ziemie. Tak oto pojawiły się słynne Ogrody Boboli z fontannami, ścieżkami i widokami Florencji ze wzgórza.

Spacer po Ogrodach Boboli prowadzi do Porta Romana, Bramy Rzymskiej, niegdyś najbardziej wysuniętego na południe punktu średniowiecznej Florencji.

Stąd, wzdłuż Via de Sirragli, wracamy do rzeki Arno, zwracając uwagę na drogę do bazyliki Santo Spirito, gdzie można zobaczyć dzieła Filippino Lippi i Michała Anioła, oraz w Muzeum Romano po lewej stronie świątyni „Ostatnia wieczerza” Andrei Orkany zainspirowała Leonarda da Vinci stworzyć jedno z jego najbardziej znanych dzieł.

Przekraczamy rzekę Arno mostem Ponte alla Caraia i z placu Piazza Caria Goldoni wychodzimy na Via dei Fossi, która zaprowadzi nas z powrotem do placu Santa Maria Novella i stacji o tej samej nazwie - punkt wyjścia do krótkiego spaceru po Florencji za kilka godzin.

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień

BlogoItaliano miał już szczegółowy artykuł na temat tego, co zobaczyć we Florencji w ciągu 1 dnia, więc można go użyć jako gotowego przewodnika po akcji.

W ciągu całego dnia będziesz mógł zrobić znacznie więcej i nie tylko móc „biegać” po mieście, ale także odwiedzić galerię Uffizi, Bargello i della Academy (lub nawet jedną z nich!), Aby zobaczyć na własne oczy dzieła wielkich artystów włoskich.

Galeria Uffizi znajduje się obok Palazzo Vecchio i przechowuje obrazy Rafaela, Leonarda da Vinci, Botticelli i Caravaggio. To muzeum słynie nie tylko ze swojej kolekcji, ale także z kolejek, dlatego lepiej kupować bilety z wyprzedzeniem przez Internet.

Niedaleko Piazza della Signoria, Via del Proconsolo jest także domem dla Muzeum Narodowego Bargello z cenną kolekcją rzeźb, w tym rzeźb Donatello i Cellini.

Fontanna Neptuna na placu Signoria

Via Ricasoli prowadzi do Galerii Akademii, gdzie znajduje się oryginalny posąg Michała Anioła Dawida. Stąd rzut kamieniem do Palazzo Medici Riccardi.

Na szczególną uwagę zasługuje bazylika Santa Croce, w której pochowani są wielcy florenccy. Tylko jeden grób jest tutaj pusty - jest to grób Dantego, wygnany z Florencji i pochowany w Rawennie, skąd ciało poety nigdy nie wróciło do swojej ojczyzny.

Na przeciwległym brzegu rzeki Arno - prawie naprzeciwko bazyliki Santa Croce - od Piazzale Michelangelo oferuje piękny widok na całe miasto. Zalecamy przyjechać tu późnym wieczorem, aby cieszyć się Florencją w promieniach zachodzącego słońca. Nawet jeśli masz tylko 1 dzień we Florencji, to Piazzale Michelangelo jest warte odwiedzenia.

Co zobaczyć we Florencji za 2 dni

2 dni we Florencji to świetna okazja, aby odwiedzić nie jedną, ale kilka galerii sztuki bez pośpiechu i zamieszania. Lub zajrzyj do tych muzeów, które zwykle nie mają wystarczająco dużo czasu na pogoń za głównymi atrakcjami.

Oto tylko kilka pomysłów do zobaczenia we Florencji w ciągu 2 dni, które możesz wziąć pod uwagę:

  • Muzeum Galileo Galilei na Piazza dei Giudici to prawdziwa wycieczka do historii nauki z ogromną liczbą eksponatów, w ten czy inny sposób związanych z działalnością naukowców minionych stuleci.
  • W Muzeum Leonarda da Vinci Via dei Servi, 66 / 68R przedstawia rysunki swoich wynalazków i ich prawdziwą realizację. Filmy pokazują działania mechanizmów, z których wiele wyprzedza swój czas.
  • Muzeum Dante House na Via Santa Margherita wygląda bardzo starożytnie, ale został zbudowany dopiero w XX wieku - to prawda, właśnie w tym miejscu, w którym według historyków i archeologów znajdował się „oryginał”.

Bazylika Santa Croce nazywa się „Panteonem Florencji”

Co zobaczyć we Florencji za 3 dni

Jeśli Twój pobyt we Florencji nie jest krótki, powinieneś rozważyć zakup biletu na autobus turystyczny.

Taka „karta podróżna” pozwoli ci wysiąść z autobusu i wsiąść do niego nieograniczoną liczbę razy w ciągu 1, 2 lub 3 dni, w zależności od wybranej trasy.

Jednocześnie w salonie piętrowego autobusu audioprzewodnik w języku rosyjskim i 7 kolejnych językach opowie Ci o wszystkich głównych atrakcjach Florencji, a zawsze włączone wi-fi pozwoli ci natychmiast udostępnić zdjęcia znajomym z góry.

Most Świętej Trójcy (Santa Trinita) nad rzeką Arno

To zdecydowanie warte czasu degustacja w regionie winiarskim Chianti, gdzie znajdziesz wycieczkę do piwnicy z winami i poznanie wyśmienitych smaków lokalnych win i przekąsek.

Program takiej wycieczki często obejmuje wizytę w niektórych miastach w pobliżu Florencji, na przykład w fortecy Monterigione, śpiewanej w Boskiej komedii Dantego.

Co zobaczyć we Florencji za 4 dni

4 dni we Florencji to doskonała okazja do odkrywania nie tylko samego miasta, ale także całego regionu Toskanii. Wymienimy tylko trzy najpopularniejsze kierunki na wycieczkę krajową z Florencji, ale w rzeczywistości jest o wiele więcej opcji.

Po pierwsze - To oczywiście Piza ze słynną Krzywą Wieżą, katedrą Duomo di Santa Maria Assunta i starożytnym cmentarzem Camposante Monumental.

Dęby rosną na szczycie wieży Guinigi w Lukce

Są wycieczki, w których można zobaczyć nie tylko Pizę, ale także nie mniej interesujące miasto Lucca z niezliczonymi wieżami, na jednej z których rosną stuletnie dęby - jest to słynna wieża Guinigi. Zachowała się tutaj katedra z VI wieku i obszar amfiteatru, w którym kiedyś toczyły się walki gladiatorów.

Po drugie - miasta Siena i San Gimignano, które starannie zachowują ducha przeszłości. San Gimignano jest uwielbiany za wieże i mury obronne, a Siena - za gotyckie iglice i łuki. Mówią, że w Sienie nie ma ani jednego nowoczesnego budynku - tylko starożytne budynki, katedry i place, które przetrwały więcej niż jedno pokolenie Sieny.

Miasto San Gimignano zachowało swój średniowieczny wygląd do dziś.

Wreszcie trzeci - To Cinque Terre - obszar chroniony wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To nie jest jedno, ale pięć całych miast położonych bezpośrednio na skalistych klifach Morza Liguryjskiego. Spektakl jest naprawdę wyjątkowy i wart uwagi.

Więcej informacji na temat każdej wycieczki można znaleźć w naszym artykule 5 najpopularniejszych wycieczek z Florencji na 1 dzień.

Przydatne wskazówki dla Florencji

We Florencji dość drogie hotele i wynajem mieszkań, nawet jak na standardy drogich Włoch. Ale jednocześnie wiele hoteli, które nie miały czasu z wyprzedzeniem sprzedawać pokoi, regularnie prowadzi sprzedaż. Przy takiej sprzedaży możesz zaoszczędzić do 60-70% zwykłego kosztu mieszkania. Rzeczywiste „gorące” oferty hoteli we Florencji można znaleźć w poniższym formularzu.

Bez względu na to, ile dni przyjedziesz do Florencji, zabierzesz znacznie więcej od miasta, jeśli pójdziesz wzdłuż niego z przewodnikiem. Informacje zwrotne i kontakty przewodnika, który pokazał nam miasto podczas naszej pierwszej wizyty, można znaleźć w tym artykule.

Kolejnym gotowym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu we Florencji, jest gotowa trasa miejska z BlogoItaliano. Jest przeznaczony na 1 dzień, ale możesz go dobrze ścisnąć do kilku godzin lub rozciągnąć na 2, a nawet 3 dni.

Wraz z trasą są gotowe etykiety dla aplikacji maps.me. Umożliwiają one przesłanie mapy pieszej ze wszystkimi głównymi atrakcjami do smartfona w ciągu kilku minut i łatwe poruszanie się po mieście, nawet bez Internetu.

Więcej informacji na temat tras BlogoItaliano do najciekawszych miast we Włoszech można znaleźć na tej stronie.

Obejrzyj wideo: Jak zwiedzać RZYM. Travel vlog (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej