Milan

Pchli targ w Navigli

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca w mediolańskiej dzielnicy Navigli odbywa się tradycyjny pchli targ, będący analogiem do rzymskiego Porte Portez. Miłośnicy śmieci i antyków, a także kolekcjonerzy znajdą tu setki przydatnych i niezbyt rzeczy, które od dawna nie były potrzebne większości współczesnych ludzi.

Ciekawie będzie odwiedzić rynek z dziećmi, choćby po to, aby pokazać im, jak wyglądał telefon z dyskiem lub urządzenie do otwierania kopert. Rynek w Navigli jest zanurzeniem w historii, a także okazją do znalezienia wyjątkowej pamiątki na pamiątkę wizyty w Mediolanie.

Namioty są rozstawiane w każdą niedzielę od 08:00 do 18:00 na Ripa di Porta Ticinese i Alzaia Naviglio Grande wzdłuż kanału.

Wieczorem otwierają się tutaj dziesiątki barów i restauracji, gołym okiem na mapie widać, że ich koncentracja tutaj jest poza skalą. Najbliższa stacja metra, Porta Genova, znajduje się około 15 minut od Duomo di Milano, a spacer zajmuje około pół godziny.

W ciągu godziny obeszliśmy około jednej trzeciej namiotów. Mam nadzieję, że mój raport ze zdjęciami pomoże ci zrozumieć ten klimatyczny klimat. Zacznijmy wirtualne zakupy.

Podziel się przemyśleniami w komentarzach do artykułu - czy potrzebujesz takich rzeczy, co byś z nimi zrobił, jak i gdzie złożyć wniosek?

Torebki vintage Gucci z kolekcji sprzed około 10-20 lat mieszczą się w przedziale 350-500 euro, a Louis Vuitton od 650 do 900 euro.

Kolekcjonerzy odznak będą mogli uzupełnić kolekcję. Nawiasem mówiąc, cytowane są również radzieckie odznaki z Leninem i Komsomolem.

Są naboje wojskowe, pasy, zamówienia - w zasadzie wszystkie niemieckie lub amerykańskie.

Kontynuując temat militarny, przechodzimy do wyboru noży.

Narzędzia dla fryzjerów i fryzjerów - w końcu nawet zwykłe nożyczki były wcześniej projektowane.

Obrazy i reprodukcje sprzed pół wieku.

Ale tylko te same telefony z dyskiem. Zastanawiam się, czy pokolenie XXI wieku zgadnie, jeśli to konieczne, jak wybrać numer na takim agregacie?
Takie telefony są często kupowane przez właścicieli barów i restauracji jako element wnętrza.

Nawet gdy nie są używane, radia z ubiegłego wieku wyglądają super stylowo.

Przejdźmy do potencjalnych elementów zagracenia i dekoracji mieszkań. Jak wykorzystałbyś pozłacane usta krokodyla?

Taki palec, tylko sto razy większy, jest zainstalowany w paryskiej dzielnicy La Defense. I tak wyglądałby fajnie w salonie manicure.

Ceramiczne figury, nawet nie wiem co z nimi zrobić?

Po prostu kupiłbym fajkę, ponieważ jest piękna.

Już myślę o zdobyciu takiego goryla. Połóż go przed domem, spowoduje uśmiech wśród gości.

Podobał mi się również strój rycerza, ale jak dotąd nie ma pomysłu, gdzie go umieścić.

Jeśli jest przyjaciel bankiera, możesz mu dać wuja Scrooge - prezent jest bardzo oryginalny, nie odmówi.

Coraz częściej w Europie spotykam wyspecjalizowane sklepy z zabawkami dla kolekcjonerów. Okazuje się, że dość dorośli mężczyźni, a czasem dziewczyny, lubią to hobby. Samochody, pistolety, żołnierze - to ogromny wybór na pchlim targu.

Bardzo modne stało się stosowanie niestandardowych lamp we wnętrzu, zwłaszcza, że ​​wybór nowoczesnych lamp pozwala pokonać każdy pomysł. Oficjalna strona internetowa www.musellioggettistica.com prezentuje modele w stylu od lat 1910 do lat 80.
Możesz również spojrzeć na ich @muselliofficineluce instagram w poszukiwaniu inspiracji.

Przechodzimy do namiotów z dekoracjami. Niezwykłe łańcuszki i pierścionki na każdy gust - wszystko kosztuje od 5 do 25 euro.

Zastosowanie tych bibelotów jest trudne do wymyślenia, po prostu piękne i oryginalne rzeczy.

Srebrne naczynia i różne przybory kuchenne.

Biżuteria wykonana ze srebra.

Fotografowie i projektanci mają okazję znaleźć rzadkie albumy i książki o rzemiośle.

Możesz nawet kupić wypchanego kraba!

Mediolan jest światową stolicą mody. Dla uczniów i projektantów historii mody na rynku projekty ubrań mogą być interesujące. Co więcej, trendy się powtarzają.

Nawiasem mówiąc, krzesła kinowe są bardzo wygodne.

Alchemików i perfumiarzy można kupić z niezbędnym opakowaniem.

Domenica del Corriere (niedzielny kurier) była włoską cotygodniową gazetą, która trwała od 1899 do 1989 r., Która była dystrybuowana bezpłatnie wśród subskrybentów Corriere della Sera (kurier wieczorowy) i sprzedawana 10 centymów. Nie uważała się za publikację informacyjną, aby nie być duplikatem codziennego życia. Uważano ją za „cotygodniowych Włochów”. Musiała świętować jak kalendarz, ich szczęśliwe dni, tragedie, małe i duże fakty. Pierwsza i ostatnia okładka zawsze była rysowana.

Teraz Domenica del Corriere jest interesująca dla kolekcjonerów i jest sprzedawana po 10 euro za pokój. Istnieją problemy nawet ponad 100 lat temu.

Koneserzy winylu mogą znaleźć albumy prawie wszystkich znanych artystów z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Koszt płyty w dobrym stanie w przedziale od 15 do 20 euro.

Czy lubisz spacer? Czy byłeś na pchlim targu? Co tam zazwyczaj kupujesz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Flohmarkt - Fabryka Marzeń, najlepszy sernik w Europie i koncerty. BERLIN. Szeryfowie Pizzy (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Milan, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej