Kultura

Oryginalny posąg Julii w Weronie zostanie zastąpiony kopią

Tradycja wcierania brązowej figury Julii w Weronie całkiem „poklepała” pomnik, co spowodowało pilną potrzebę zastąpienia go kopią.

Dotknięcie trójwymiarowego obrazu jednej z głównych postaci dramatu Szekspira szuka wszystkich, którzy nie łączą się w romantyczny związek. Jednak z biegiem lat, po tym jak dziesiątki tysięcy turystów dotknęły posągu Kapuletu, straciło swój dawny wygląd i zostało usunięte z dziedzińca domu Julii (Casa di Giulietta) w Weronie. Lokalne władze postanowiły wysłać oryginał do muzeum i zastąpić go wysokiej jakości kopią, której wyprodukowanie zajmie około 20 tysięcy euro z budżetu miasta.

„Statua wykazuje oznaki zużycia i uszkodzeń. A ta „zasługa” to nie tylko ogromna liczba turystów, ale także warunki pogodowe - powiedziała Erica Righetti, członek rady miasta. „Około tygodnia zajmie odlanie konturów posągu, po czym eksperci będą mogli odtworzyć jego kopię, która posłuży jako zamiennik”.

Mówiąc o oczywistym zużyciu, Erica oznacza pęknięcie w prawej klatce Julii, prawdopodobnie wynikające z dotyku romantyków, a także kolejne uszkodzenie prawej ręki posągu, którego większość turystów trzyma, pozując do zdjęć.

„Ludzie wspinają się na pomnik i trzymają się go” - powiedział Giulio Tamassia, prezes klubu Juliet, stowarzyszenia związanego z tym miejscem turystycznym.

Flavio Tosi, burmistrz Werony, powiedział: „To niezwykłe zjawisko dla naszego miasta, biorąc pod uwagę, że posąg Julii, podobnie jak Koloseum, jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Werony na całym świecie”. Dom Julii odwiedzany jest z roku na rok. tłumy turystów, dlatego jest to główne źródło dochodów miasta. Tylko w zeszłym roku to miejsce zostało odwiedzone około 250 tysięcy turystówpomimo faktu, że Juliet i jej kochanek byli postaciami fikcyjnymi. I to nie pierwszy raz, kiedy władze są zmuszone interweniować w pracę „Domu Julii” z powodu niebezpiecznego napływu odwiedzających.

W 2012 r. Kilku turystów zapłaciło ogromne grzywny za zbezczeszczenie tego miejsca kultury, w którym próbowali zostawić notatki na ścianach dziedzińca.

Tradycja zostawiania wiadomości miłosnych w domu Julii Capulet, kochanki Romeo, została niedawno przekazana w hollywoodzkim filmie Listy do Julii, w którym wystąpili Amanda Seyfried, Gael Garcia Bernal i inni utalentowani aktorzy.

Obejrzyj zwiastun wideo:

Zgodnie z fabułą obrazu młody Amerykanin, który zostawia listy bohaterce Szekspira, przypadkowo odkrywa kolejną wiadomość za potężnym kamieniem. Później udaje jej się dowiedzieć, że wiersze te zostały napisane ponad pół wieku temu i są poświęcone Włochom, od których ukochana uciekła do Anglii. Młoda dziewczyna szuka autora listu i razem szukają jej długoletniej miłości.

Każdego roku do domu Kapuletu przychodzą tysiące listów, w których romantycy, uwikłani w związki miłosne, proszą o radę dziewczynę Szekspira.

Pracownicy specjalnie utworzonej usługi, której główne biuro znajduje się na najwyższym piętrze domu, w którym mieszkała bohaterka poruszającej historii, odpowiadają na wiadomości.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach
Włochy

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach

Dzisiaj jest interesująca droga na szczyt Boé. Należy do masywu Sella w Dolomitach. Nie będziemy wspinać się na wysokość 3152 metrów, ale 2,5 km jest łatwe. Każdego ranka cieszymy się widokiem Dolomitów z balkonu naszego hotelu Monte Cherz. Tylko od niego i rozpocznij dzisiejszy spacer po górach.
Czytaj Więcej
Włoskie salami
Włochy

Włoskie salami

Tym razem ponownie porozmawiamy o włoskim produkcie, który jest mocno zakorzeniony w krajowych stołach.Salami (Salame) - rodzaj twardej kiełbasy z boczkiem, ceniony na całym świecie. Będąc we Włoszech, podobały się temu tylko uprzywilejowane klasy ludności. Dziś prawie wszyscy mogą sobie pozwolić na salami przynajmniej na wakacje.
Czytaj Więcej
Park rozrywki Rainbow MagicLand
Włochy

Park rozrywki Rainbow MagicLand

Rainbow Magicland to duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone. Jego nazwa dosłownie oznacza: „Rainbow - Fairyland”. Magia, magia, bajki - to główne tematy projektowania parku, niekończące się źródła fabuły dla wszystkich jego rozrywek. Park Rainbow MagicLand - magiczna kraina rozrywki, fot. Filippo Tenore Rainbow Magicland - duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone (60 km od Rzymu).
Czytaj Więcej
Perugia
Włochy

Perugia

Nie mając dostępu do morza, Perugia nadal nie jest pozbawiona uwagi turystów. To kolejne Włochy - surowe, brutalne, stąd rozpoczął się ruch wici. Całe miasto - jedna platforma widokowa z widokiem na pałace, domy, kościoły, otchłań i przeciwległy stok. Ale jednocześnie jest to słodka stolica, „miasto pocałunków”, produkowane są tutaj cukierki Baci (pocałunek), to miasto studenckie i centrum turystyczne, miasto sztuki, mistycyzmu i romansu.
Czytaj Więcej