Włochy dla wszystkich

Daty karnawałów we Włoszech 2010-2020

Karnawał, znany również jako Mardi Gras, obchodzony jest we Włoszech i wielu innych krajach na całym świecie 40 dni przed Wielkanocą. Ponieważ są to często największe święta w regionie, uroczystości mogą rozpocząć się 2 lub nawet 3 tygodnie przed faktycznym dniem karnawału.

Kulminacja obchodów w wielu włoskich miastach przypada jeszcze częściej w ostatni weekend przed karnawałem niż bezpośrednio na samym karnawale (obchodzonym we wtorek). Zanotuj to przed zaplanowaniem podróży i sprawdź program wydarzeń bezpośrednio w twoim kierunku. Naszym celem w tym materiale jest zapewnienie Ci możliwości zorientowania się z wyprzedzeniem, zamiast odpowiadania na wszystkie pytania 10 lat wcześniej :)

Ponieważ daty Wielkanocy zmieniają się z roku na rok, daty karnawału odpowiednio się zmieniają. Dlatego pamiętając, że Włochy słyną z karnawałów, staraliśmy się znaleźć wszystkie daty z 10-letnim wyprzedzeniem, aby wygodniej było zaplanować podróż. I jeszcze jedna chwila, jeśli planujesz odwiedzić karnawał we Włoszech w tak popularnych miejscach jak Wenecja czy Viareggio zalecamy wcześniejszą rezerwację hotelu i biletów. Niektórzy turyści, którzy mieli złe doświadczenia z rezerwacją w ostatniej chwili, odtąd starają się zarezerwować hotel na karnawał na rok przed jego faktycznymi terminami.

I na koniec, nawet jeśli zamierzasz odwiedzić Karnawał nie we Włoszech, ale w innym miejscu, te daty będą miały również znaczenie dla większości świata.

Więc Karnawałowe daty we Włoszech:
2011 - 8 marca
2012 - 21 lutego
2013 - 12 lutego
2014 - 4 marca
2015 - 17 lutego
2016 - 9 lutego
2017 - 28 lutego
2018 - 13 lutego
2019 - 5 marca
2020 - 25 lutego

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej