Włochy dla wszystkich

Dzielnica Borgo w Rzymie

Dzielnica Borgo rozpoczęła swoją historię w odległej przeszłości. Kiedyś znajdował się poza murami miasta, obok cmentarza, na którym pochowany został Apostoł Piotr. Z biegiem czasu liczba pielgrzymów przybywających z różnych krajów do grobu Piotra stale rosła. Zaczęli tworzyć społeczności zwane Szkolami. W szkołach zbudowano szpital i kościół.

Jedna z pierwszych takich szkół została zbudowana w VIII wieku dla pielgrzymów z Saksonii. Niemieccy pielgrzymi zaczęli nazywać dzielnicę „Burg”, która następnie przekształciła się we włoskie słowo „Borgo”.

Przez ponad sto lat dzielnica doświadczała ciągłej ruiny od Saracenów i pod rządami papieża Leona IV postanowiono otoczyć ją murem miejskim. Mówią, że sam papież w towarzystwie pielgrzymów boso szedł wzdłuż przyszłych murów.

Pojawił się ufortyfikowany obszar, rozciągający się od Tybru do bazyliki św. Piotra, którą ludzie zaczęli nazywać „Miastem Lwa”.

Część tych historycznych murów przetrwała na północ od ulicy Pojednania. Wzdłuż ciągnie się ufortyfikowany korytarz - Passetto - wzdłuż którego każdy papież w razie niebezpieczeństwa może swobodnie ewakuować się z Watykanu do bardziej niezawodnego zamku Świętego Anioła.

Obejrzyj wideo: Borgio - Il taglio naturale (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej