Włochy dla wszystkich

Dzielnica Borgo w Rzymie

Dzielnica Borgo rozpoczęła swoją historię w odległej przeszłości. Kiedyś znajdował się poza murami miasta, obok cmentarza, na którym pochowany został Apostoł Piotr. Z biegiem czasu liczba pielgrzymów przybywających z różnych krajów do grobu Piotra stale rosła. Zaczęli tworzyć społeczności zwane Szkolami. W szkołach zbudowano szpital i kościół.

Jedna z pierwszych takich szkół została zbudowana w VIII wieku dla pielgrzymów z Saksonii. Niemieccy pielgrzymi zaczęli nazywać dzielnicę „Burg”, która następnie przekształciła się we włoskie słowo „Borgo”.

Przez ponad sto lat dzielnica doświadczała ciągłej ruiny od Saracenów i pod rządami papieża Leona IV postanowiono otoczyć ją murem miejskim. Mówią, że sam papież w towarzystwie pielgrzymów boso szedł wzdłuż przyszłych murów.

Pojawił się ufortyfikowany obszar, rozciągający się od Tybru do bazyliki św. Piotra, którą ludzie zaczęli nazywać „Miastem Lwa”.

Część tych historycznych murów przetrwała na północ od ulicy Pojednania. Wzdłuż ciągnie się ufortyfikowany korytarz - Passetto - wzdłuż którego każdy papież w razie niebezpieczeństwa może swobodnie ewakuować się z Watykanu do bardziej niezawodnego zamku Świętego Anioła.

Obejrzyj wideo: Borgio - Il taglio naturale (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach
Włochy

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach

Dzisiaj jest interesująca droga na szczyt Boé. Należy do masywu Sella w Dolomitach. Nie będziemy wspinać się na wysokość 3152 metrów, ale 2,5 km jest łatwe. Każdego ranka cieszymy się widokiem Dolomitów z balkonu naszego hotelu Monte Cherz. Tylko od niego i rozpocznij dzisiejszy spacer po górach.
Czytaj Więcej
Włoskie salami
Włochy

Włoskie salami

Tym razem ponownie porozmawiamy o włoskim produkcie, który jest mocno zakorzeniony w krajowych stołach.Salami (Salame) - rodzaj twardej kiełbasy z boczkiem, ceniony na całym świecie. Będąc we Włoszech, podobały się temu tylko uprzywilejowane klasy ludności. Dziś prawie wszyscy mogą sobie pozwolić na salami przynajmniej na wakacje.
Czytaj Więcej
Park rozrywki Rainbow MagicLand
Włochy

Park rozrywki Rainbow MagicLand

Rainbow Magicland to duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone. Jego nazwa dosłownie oznacza: „Rainbow - Fairyland”. Magia, magia, bajki - to główne tematy projektowania parku, niekończące się źródła fabuły dla wszystkich jego rozrywek. Park Rainbow MagicLand - magiczna kraina rozrywki, fot. Filippo Tenore Rainbow Magicland - duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone (60 km od Rzymu).
Czytaj Więcej
Perugia
Włochy

Perugia

Nie mając dostępu do morza, Perugia nadal nie jest pozbawiona uwagi turystów. To kolejne Włochy - surowe, brutalne, stąd rozpoczął się ruch wici. Całe miasto - jedna platforma widokowa z widokiem na pałace, domy, kościoły, otchłań i przeciwległy stok. Ale jednocześnie jest to słodka stolica, „miasto pocałunków”, produkowane są tutaj cukierki Baci (pocałunek), to miasto studenckie i centrum turystyczne, miasto sztuki, mistycyzmu i romansu.
Czytaj Więcej