Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody.

Pociągiem

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na dostanie się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.

Znajdziesz przydatne artykuły:

Jeśli nie chcesz zmieniać, kilka razy dziennie kursuje bezpośredni pociąg z Trenitalii z Pizy do głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale).

Bilety kosztują od 33 do 37 euro, czas podróży około 4 godzin.

Radzę porównywać ceny i rezerwować bilety kolejowe we Włoszech tylko za pośrednictwem strony internetowej Omio.ru, więc Trenitalia jest ciągle niespokojna i stwarza problemy dla podróżników.

Samochodem

Samochodem z Mediolanu do Pizy możesz kontynuować trzy różne trasy:

  1. Via Genoa, na A7, La Spezia, Viareggio
  2. Jedź do Parmy drogą ekspresową E35, a następnie skręć w La Spezia
  3. Via Parma, Bolonia, Florencja

Polecam pierwszą opcję, jeśli nie chcesz dzwonić w Parmie i Bolonii. Droga jest spokojniejsza. Koszt przejazdów we wszystkich przypadkach będzie wynosił około 28 euro.

Autobusem

Z Mediolanu do Pizy w nieco ponad 5 godzin i 15-20 euro można dostać bezpośredni autobus Flixbus.

Autobus kursuje trzy razy dziennie, odjeżdża z dworca autobusowego Lampugnano, do którego można dojechać metrem. W Pizie autobus przyjeżdża na parking Pietrasantina, skąd do centrum miasta można dojechać w 20 minut tramwajem (czerwona linia, LAM rossa) lub autobusem nr 80.

Jeśli potrzebujesz porady, odpowiem tylko na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Włochy IX 2015 Bolonia Florencja Piza Mediolan (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej