Miasta Włoch

5 najlepszych plaż w Genui i okolicach

Wspaniała Genua, położona na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, jest popularnym centrum turystycznym z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Jedyne, czego miasto nie może się pochwalić, to dobre plaże, ponieważ większość wybrzeża zajmuje port morski. W mieście znajduje się kilka niewielkich płatnych plaż nadających się do pływania i wyposażonych we wszystkie niezbędne rzeczy, ale plaże znajdujące się w pobliskich kurortach są uważane za najwygodniejsze i zadbane.

Jeśli poruszasz się w kierunku wschodnim - są to plaże Sestri Levante i Camogli, na zachodzie - Alassio, Savona i Finale Ligure. Ale przede wszystkim ...

Plaże Sestri Levante

Miasto Sestri Levante słynie z piaszczystych plaż położonych nad brzegiem dwóch zatok - Tales of Skazok i Bay of Silence. Na długiej linii brzegowej znajdują się plaże hoteli i płatne plaże oraz bezpłatne miejsca do pływania. W rzeczywistości piasek i morze są wszędzie takie same, różnice występują tylko w obecności lub braku wyposażenia plażowego - leżaków i parasoli, a także liczby zajęć wodnych i atrakcji. Plaże Sestri Levante są idealne dla rodzin z dziećmi - piasek jest bardzo miękki i delikatny, wejście do morza jest dość delikatne.

Plaże Sestri Levante są idealne dla rodzin z dziećmi.

Od Genui do plaż Sestri Levante około 50 kilometrów, do tej odległości można łatwo dojechać pociągiem, autobusem lub wynajętym samochodem, taka podróż zajmie nie więcej niż 40 minut.

Plaże Camogli

Żwirowe plaże Camoli, małej wioski rybackiej, rozciągają się wzdłuż wybrzeża zatoki Paradiso. Małe, ale bardzo przytulne i malownicze plaże te, niczym magnes, przyciągają turystów - na wakacje z dziećmi, romantycznych kochanków, firm młodzieżowych. Wąskie uliczki prowadzą do morza, gdzie znajduje się wiele tawern, pizzerii i kawiarni oferujących wszelkiego rodzaju dania tradycyjnej kuchni włoskiej, przysmaki z ryb i owoców morza.

Plaże Camogli są małe, ale bardzo przytulne i malownicze.

Miejscowość Camogli znajduje się 25 kilometrów na wschód od Genui, do której można dojechać pociągiem, taksówką lub wynajętym samochodem.

Finale Ligure

Około 70 kilometrów od Genui znajdują się wspaniałe plaże Finale Ligure - piękne, zadbane, dobrze wyposażone. W zależności od osobistych preferencji możesz wybrać piaszczystą lub piaszczysto-żwirową plażę, a także zajęcia wodne na każdy gust - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Centralna plaża w Finale Ligure jest wyróżniona Europejską Niebieską Flagą

Centralna plaża kurortu otrzymała główną nagrodę plażową - Europejską Niebieską Flagę, która oznacza tylko najczystsze i najwygodniejsze kąpieliska. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się cudowna promenada typowa dla śródziemnomorskich kurortów - długa promenada, luksusowe palmy, sklepy z pamiątkami, tawerny, kawiarnie.

Na plaże w Genui można dotrzeć pociągiem - regularnym lub szybkim, bilety na które można łatwo kupić na Trenitalia.com.

Plaże Alassio

Plaże w kurorcie Alassio są uważane za najczystsze i najwygodniejsze w zachodniej części Riwiery Włoskiej. Długość piaszczystego pasa przybrzeżnego wynosi około 4 kilometrów, większość plaż należy do hoteli, które pobierają opłatę, ale dla wszystkich jest też kilka bezpłatnych obszarów plażowych. Morze w pobliżu wybrzeża jest czyste i płytkie, co jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi; sezon pływania trwa od połowy kwietnia do października-listopada.

Morze w Alassio jest czyste i płytkie

Genua i Alassio dzieli odległość około 100 kilometrów, miasto jest połączone koleją.

Savona

Piaszczyste plaże Savona są również bardzo popularne wśród turystów. Pomimo bliskości portu wyróżniają się czystością morza i wybrzeża, dlatego zostały wyróżnione Błękitną Flagą Europejską.

Rozciągające się na kilka kilometrów plaże Savona oferują wszystkie możliwe atrakcje wodne, a także tradycyjne parasole i leżaki. Tutaj wczasowicze w każdym wieku czują się komfortowo - wejście do morza jest łagodne, a głębokość zaczyna się w pewnej odległości od wybrzeża. Wzdłuż plaż znajduje się wiele różnych sklepów, sklepów z pamiątkami, barów, tawern, kawiarni.

Piaszczyste plaże Savona są wygodne dla wczasowiczów w każdym wieku.

Na plaże z Genui, oddalonej o 50 km, można dostać się pociągiem lub samochodem, podróż trwa od 30 do 50 minut.

Inne przydatne artykuły o Genui

  • Lotnisko w Genui i jak dojechać do miasta
  • Co warto zobaczyć w Genui: 8 najciekawszych miejsc
  • Zabytki Genui: jak zapisać i odwiedzić wszystko

Zdjęcia: Rodrigo Soldon, Cristina Simone, Matteo Steccolini, PRORodrigo Soldon, WIPPart, Luca Serazzi.

Obejrzyj wideo: JAK JEST w Genui? Focaccia, statki, pałace i najlepsze pesto. Vlog z Ligurii (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej