Wakacje we Włoszech

Jak uzyskać zwolnienie z podatku na lotnisku w Rzymie

Jeśli nie jesteś obywatelem jednego z krajów strefy Schengen, podczas zakupów w rzymskich punktach sprzedaży lub centrach handlowych możesz zaoszczędzić na zwrocie podatku od wartości dodanej (VAT). Zgadzam się, że miło jest uzyskać rabat na zakupione towary w wysokości około 10-12%.
Aby zwrócić bezpłatne opłaty po zakupach w Rzymie, musisz spełnić kilka warunków:

 • Dokonaj zakupu w jednym sklepie za ponad 100 euro;
 • Do wystawienia w momencie zakupu zwrotu podatku wolnego w formie specjalnego formularza;
 • Poświęć około 10–15 minut na rejestrację na lotnisku Fiumicino;
 • Poczekaj tydzień na zwrot pieniędzy na kartę lub odbierz nieco mniejszą kwotę na miejscu.

W rezultacie, aby zakończyć wszystkie procedury, musisz opuścić hotel około godzinę wcześniej. Zalecamy zamówienie przelewu w Rzymie od znajomego naszego redakcji, Sergio, z ru.rome4.us

Ta instrukcja pozwoli ci lepiej zrozumieć proces rejestracji jamników i, mam nadzieję, zaoszczędzić czas.

Procedura uzyskania plomby celnej

Bagaż

 • Odpraw się na lot bez odprawy bagażu;
 • Urząd celny znajduje się w bramie wyjściowej terminala, naprzeciwko wyjścia H02 (po kontroli paszportowej): przedstaw swoje zakupy i umieść pieczęć celną na formularzach bezcłowych;
 • Odprawa na stanowisku bagażowym 330 obok urzędu celnego;
 • Przejdź do biura Global Blue, znajdującego się obok licznika 326, aby otrzymać zwrot podatku VAT na twoją kartę kredytową.

Bagaż podręczny

 • Odprawa na lot;
 • Przejdź do punktu celnego w Terminalu 3 (obszar rejestracji), przedstaw swoje zakupy i umieść pieczęć celną na formularzach Wolne od podatku;
 • Postępuj zgodnie ze znakami „ZWROT VAT” na terminalu H, który znajduje się obok terminala G, skąd większość lotów odbywa się do Rosji, USA i Izraela.
 • Skorzystaj z usługi „Fast Lane” w Global Blue Refund Office, naprzeciwko wyjścia H01, aby przyspieszyć zwrot podatku VAT na karcie kredytowej. Pieniądze zostaną przelane w ciągu 5 dni roboczych.
 • Aktualne informacje o godzinach otwarcia urzędu wolnocłowego na lotnisku Fiumicino można zawsze sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej:
  www.globalblue.ru/customer-services/tax-free-shopping/refund-points/italy/rome-fiumicino-airport-terminal-3/ - zazwyczaj biura są otwarte od 7 rano do 10 wieczorem
 • Możesz zwrócić swój zarejestrowany zwolniony z podatku po przyjeździe do domu. Adresy biura: www.globalblue.ru/customer-services/tax-free-shopping/refund-points/

Jeśli lecisz na przykład z terminala G do Rosji, zajmie ci to około 10-15 minut, aby dostać się z urzędu wolnocłowego w terminalu H. Pociąg kursuje między terminalami H i G w odstępie kilku minut.

Przydatne artykuły dla niezależnych podróżników:

 • Jak dostać się z lotniska Fiumicino do Rzymu;
 • Jak kupić bilety do Koloseum bez kolejki;
 • Wskazówki dotyczące wyboru hotelu w Rzymie do 100 euro;
 • Jak kupić bilety do galerii Borghese bez pośredników;
 • Jak dostać się do Tivoli z Rzymu za 3 euro.

Obejrzyj wideo: Głos Ulicy - wygrana 6 - milionów (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej