Regiony Włoch

Catania Airport i jak się dostać do miasta

W całej swojej historii sycylijskie miasto Katania doświadczyło wielu wojen i klęsk żywiołowych z powodu bliskości Etny. Jednak miejsca tutaj są żyzne, klimat jest łagodny, atmosfera jest kolorowa. A najlepszy widok na wulkan, zdaniem turystów, otwiera się podczas startu i lądowania samolotu. Być może dlatego lotnisko Catania Fontanarossa jest piątym we Włoszech pod względem rocznego ruchu pasażerskiego. Kto porzuci spektakl aktywnego wulkanu?

Długość pasa startowego lotniska wynosi 2438 m. Dla wygody i szybkości obsługi pasażerówLotnisko Sycylia Ma 20 bram i 6 terapraps, a rocznie przez terminal przechodzi 10 milionów ludzi.

Treść artykułu
1. Historia lotniska w Katanii: krótki kurs
2. Schemat i tablica wyników lotniska
3. Autobusy z lotniska w Katanii do miasta
4. Autobusy do Taorminy i innych miast
5. Taxi z lotniska
6. Samochody z lotniska
7. Przydatne linki

Historia lotniska w Katanii: krótki kurs

Międzynarodowy port lotniczy w Katanii (kod - CTA) został założony w miejscowości Fontanarossa w 1924 r. Dziś odległość od lotniska wynosi zaledwie 5 km, a nawet wtedy było nieco więcej. Po II wojnie światowej nie był prawie używany nawet do lotów krajowych.

Ale w połowie lat 50. w zeszłym wieku Lotnisko Catania Został uznany za dość obiecujący, przede wszystkim pod względem ruchu turystycznego i podróży służbowych. Jego terminal został nazwany na cześć słynnego geofizyka Philipa Heredii, pochodzącego z tych miejsc.

W 1981 r. Port lotniczy w Katanii po raz pierwszy został całkowicie przebudowany, ponieważ obliczenia ekspertów dotyczące jego zapotrzebowania były w pełni uzasadnione, a stara infrastruktura nie mogła poradzić sobie ze zwiększonym przepływem pasażerów.

Widok aktywnego wulkanu Etna z samolotu

Na początku nowego wieku stało się jasne, że potrzebny jest nowy terminal, który został otwarty 5 maja 2007 r. Otrzymał imię wybitnego włoskiego kompozytora Vincenzo Belliniego, który urodził się w Katanii. Można więc wydrukować bilet i po prostu „Catania Airport”, „Fontanarossa” i „Vincenzo Bellini”.

Lotnisko odbiera i wysyła loty krajowe i międzynarodowe (Europa, WNP i Bliski Wschód). Aby nie powtarzać zmieniającego się harmonogramu, lepiej jest samodzielnie badać aktualne loty, ceny i połączenia za pomocą silnika metasearch Aviasales.

Schemat i tablica wyników lotniska

Duży ruch pasażerski nie jest jeszcze wskaźnikiem tego, że sam terminal jest ogromny. Przeciwnie, turyści mówią o nim jako „kompaktowy” i, co się podoba, kompetentnie zorganizowany.

Mapa lotniska w Katanii a szczegółowy plan okolicy podano poniżej. Na terenie terminalu i wejściach znajduje się również mapa lotniska w języku włoskim i angielskim.

Schemat lotniska w Katanii i okolic

Możesz dowiedzieć się o godzinie przylotu i wylotu lotów, a także o ich statusie za pomocąInternetowa tabela wyników na lotnisku w Katanii:

Zarząd lotniska znajduje się oczywiście na terytorium terminalu. Uwaga: dział pomocy technicznej jest czynny tylko w ciągu dnia i możesz zadzwonić po pomoc, jeśli dobrze znasz język włoski lub angielski.

Autobusy z lotniska w Katanii do miasta

Katania może być punktem końcowym trasy lub punktem wyjazdu do innego miasta lub nawet kraju (na przykład Malta, gdzie regularnie odpływają promy). Cóż, autobusy z lotniska do miasta, a dokładniej do dworca kolejowego, kursują od 5:00 do 24:00 co 20 minut. Trasa nr 457 to ALIBUS.

Bilety autobusowe można kupić w kasie na przystanku znajdującym się przy starym terminalu, około 150 metrów od nowego.

Autobusy z lotniska na dworzec miejski kursują co 20 minut

Cena biletu przez 90 minut wynosi 4 € (2019), czas podróży do miasta to tylko 20 minut, a jeśli musisz dokonać transferu na dworcu kolejowym lub na przystankach pośrednich, nadal będzie ważny.

Ponadto AMT zawarło umowę z pracownikami kolei pod auspicjami gminy Katania. Po użyciu Alibus na tym samym bilecie do końca 90 minut możesz wsiąść do pociągu do wybranego hotelu w mieście.

Autobusy do Taorminy i innych miast

Przez Lotnisko Catania są autobusy do Taorminy. Opłata za przejazd wynosi 8 € (2019).

Podróż autobusem z lotniska do Taorminy trwa około półtorej godziny, ale liczba codziennych lotów jest w dużym stopniu zależna od sezonu. Możesz sprawdzić aktualny harmonogram i ceny dat podróży, a także kupić bilety online na stronie Omio.ru dawnego GoEuro.

Możesz wyjechać do Taorminy bezpośrednio z lotniska

Inne autobusy międzymiastowe (firmy ETNA i SAIS) z / do Palermo, Agrigento, Mesyny, a nawet Rzymu zatrzymują się na Piazza Giovanni XXIII, gdzie znajduje się dworzec kolejowy.

Autobusy Interbus odjeżdżają z Piazza Armerina. Kierunek - Taormina i Syrakuzy. Z ulicy Luigi Sturzo, 220 (przez Luigi Sturzo, 220) kursują autobusy A.S.T. do Ragusa, a ponadto specjalizują się w wycieczkach (na przykład do Modicy i Villa Palagonia) i dostarczania turystów na molo promowe w Porstsallo.

Taxi na lotnisko

Parking taksówka z lotniska w Katanii do miasta Znajdują się one na lewo od wyjścia z terminala i na starym terminalu: jeśli chcesz, możesz wziąć samochód tutaj.

Jednak podróżni, którzy nie mają co najmniej podstawowej znajomości języka włoskiego, powinni mieć świadomość, że włoskie władze od wielu lat zmagają się z taksówkarzami próbującymi „rozgrzać się” na nowo przybyłych turystach - wszystko jest jak nasze.

Oczywiście nie wszędzie się to znajduje, ale trzeba przyznać, że podróżowanie w kółko, nawijanie blatu nie jest przyjemnością. Ponadto kierowca może zawsze odnosić się do braku znajomości języka angielskiego (co jest bardzo częste).

Można obejść to zjawisko, zamawiając taksówkę z lotniska w Katanii do żądanego miejsca online. Taka usługa pojawiła się wraz z rozprzestrzenianiem się Internetu i jest bardzo popularna na Sycylii.

Przy zamawianiu samochodu online kierowca spotyka pasażerów przy wyjściu ze strefy odbioru bagażu, trzymając znak z nazwiskiem klienta.

Główną zaletą zamawiania taksówki przez Internet jest to, że pasażerowie wstępnie obliczają opłatę (nawet przed zamówieniem usługi), dlatego kierowca nie ma powodu, aby je nosić w kółko.

Wszystkie szczegóły dotyczące zbliżającej się podróży są wysyłane na adres e-mail pasażera natychmiast po złożeniu zamówienia.

Możesz znaleźć szczegóły, obliczyć opłatę za przejazd i zamówić taksówkę z lotniska w Katanii online na oficjalnej stronie serwisu.

Samochód z lotniska

Wynajem samochodu na lotnisku w Katanii na wycieczkę na Sycylię nie jest trudna. Na terenie terminalu znajdują się przedstawicielstwa prawie wszystkich wiodących międzynarodowych dystrybutorów - Hertz, Sixt, Avis, Europcar itp.

Ale wynajem samochodu na miejscu będzie kosztować więcej, a wybór odpowiedniej opcji, szczególnie w sezonie, może być nierealny.

Rezerwacja transferu lub przejazd samochodem z lotniska w Katanii jest łatwa

Odwiedzanie biur wszystkich firm pod presją czasu lub ograniczonym budżetem to także przyjemność amatorska. Co więcej, niektóre niuanse (na przykład funkcje ubezpieczeniowe, ograniczony przebieg itp.) „Pojawiają się” nawet podczas rejestracji samochodu i po szybkim zapoznaniu się z ofertami dystrybutorów nie są wykrywane.

Aby nie zepsuć komórek nerwowych na miejscu, lepiej wcześniej wyszukać i porównać oferty różnych firm. Ponadto w Europie od dawna praktykowane są usługi porównywania cen i warunków, które pozwalają „odfiltrować” najlepszą ofertę w ciągu kilku minut.

Jedna z tych usług (o nazwie Rentalcars) została opracowana przez twórców popularnego portalu hotelowego Booking.com.

System Rentalcars pozwala na filtrowanie najlepszych ofert wynajmu samochodów w dowolnym miejscu na świecie w ciągu kilku minut i natychmiastową rezerwację aż do zmiany kosztów. Jest to szczególnie korzystne i wygodne w przeddzień sezonu na Sycylii, kiedy ceny zmieniają się prawie co godzinę.

Przydatne linki:

  • Lotnisko Catania
  • Inspirujące hotele na Sycylii: TOP 5 BlogoItaliano
  • Autobusy z lotniska w Katanii do miasta
  • Autobusy międzymiastowe z Katanii (portal dla kilku firm)

Zdjęcia: potoole3, Kathleen Hubbard, Matthias Luft, Boris Behncke.

Obejrzyj wideo: Katania wł. Catania miasto i port we Włoszech, 12 lipiec 2017 r. (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej