Miasta Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek z Rimini

W kwietniu 2015 roku BlogoItaliano odbył specjalną wycieczkę do Rimini, aby dowiedzieć się więcej o słynnym kurorcie, tak popularnym wśród Rosjan w miesiącach letnich. Miałem szczęście zapoznać się z przewodnikiem Victoria, któremu poświęciłem osobny artykuł na stronach witryny. Następnie Vika obiecała wysłać opisy wycieczek, które cieszą się największym zainteresowaniem „naszych” turystów. Dotrzymała obietnicy i właśnie to otrzymaliśmy.

Zwiedzanie Rimini
Tradycyjna wycieczka po mieście zapozna Cię z historycznymi zabytkami Rimini od starożytności po współczesność. Będzie to interesujące dla pierwszej znajomości miejscowości wypoczynkowej.
Dowiedz się więcej

Wycieczka do Rawenny
Rawenna jest niesamowitym miastem, które śpiewał w swoich dziełach Byron, Blok i wielki Dante. Na jego terytorium znajduje się 8 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wycieczki będziemy spacerować ulicami i podziwiać główne atrakcje tego przytulnego włoskiego miasta
Dowiedz się więcej


Wycieczka do San Marino
Możesz podziwiać wspaniałą panoramę Adriatyku z góry Titan, robić wspaniałe zdjęcia na tle widoków jednego z najmniejszych stanów świata w ramach wycieczki do San Marino.
Dowiedz się więcej


Wycieczka do Urbino z Rimini
Możesz cieszyć się spacerem średniowiecznymi ulicami, piękną architekturą miasta i imponującym pałacem, który z wdziękiem wtapia się w otaczający krajobraz w ramach wycieczki do miasta Urbino - miejsca narodzin słynnego Rafaela.
Dowiedz się więcej


Wycieczka do Bolonii z Rimini
Bolonia to duże miasto pełne zabytków. Jaki jego uniwersytet jest uznawany za najstarszy na świecie? A kuchnia ... Kulinarne przysmaki Bolognese są znane daleko poza Włochami. W ramach wycieczki pełnej wrażeń zobaczymy i wypróbujemy wszystkie najsmaczniejsze i najciekawsze.
Dowiedz się więcej

Zwiedzanie Rimini

Czas trwania wycieczki: 2-3 godziny

Jaka jest wycieczka do Włoch bez zwiedzania miejsca pobytu? A Rimini pod tym względem nie jest wyjątkiem. Według Victorii jest to najpopularniejsza trasa, do której się zwracają. I to jest ten sam spacer, po którym napisałem o tym recenzję.

Ta wycieczka po Rimini obejmuje wszystkie główne atrakcje miasta od czasów starożytnych do współczesności. Od czasów starożytnych można odwiedzić Forum Romanum - nowoczesną okolicę Trzech Męczenników, Most Tyberiusza, Łuk Augusta, a także niedawno odkryty kompleks archeologiczny Dom Chirurga.

Wycieczka po Rimini obejmuje wszystkie główne atrakcje miasta

Zabytki starożytności zostały zastąpione przez średniowiecze: Plac Cavour z jego pałacami i targiem rybnym, Zamek Malatesta, a wreszcie perła renesansu - katedra malatestyjska. Zaprojektowany przez florenckiego architekta Leona Battistę Albertiego, mieści słynny Krucyfiks Giotto, fresk Piero della Francesca i dekoracje architektoniczne Agostino di Duccio. Wewnątrz katedry znajdują się pochówki samego Zygmunta Pandolfa Malatesty i jego trzeciej i ukochanej żony Isotty degli Atti, na cześć której faktycznie wzniesiono budynek.

W zależności od życzeń turystów pod koniec wycieczki można wybrać się na spacer po dzielnicy San Giuliano w Rimini poświęconej Federico Fellini lub delektować się morskim powietrzem i kawą z lodami w Nowym Porcie.

Wycieczka do Rawenny

Jeśli chodzi o stosunkowo niewielki rozmiar, Rawenna jest niesamowitym miastem. Świadczy o tym już fakt, że na jego terytorium znajduje się 8 zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rawenna jest często znana naszym podróżnikom jako miasto mozaik, ale nie jest to jedyna jej cecha. O tym, co wciąż jest niezwykłe, dowiadujemy się podczas tej podróży.

Piękno Rawenny śpiewali Blok, Byron i, oczywiście, wielki Dante, który żył w ostatnich latach. To tutaj zakończył Boską Komedię - wiele miejsc w regionie opisano w jego obrzeżach.

Piękno Rawenny śpiewała Blok, Byron i wielkiego Dantego

W ramach tej podróży podróżni odwiedzają kościoły zbudowane na cześć patrona Rawenny - St. Apollinaris, mauzoleum Galla Placidia, San Vitale, 2 baptysterium - Neon i Arian oraz oczywiście mauzoleum Dantego.

Trasa jest bogata i odpowiednia nawet dla tych, którzy naprawdę nie lubią długich podróży: od Rimini do Rawenny nieco ponad 60 km.

San marino

Wewnątrz wycieczki z Rimini w San Marino można nie tylko zapoznać się z zabytkami jednego z najmniejszych krajów na świecie, ale także rozkoszować się kolorowymi zakupami lokalnymi.

Kto by pomyślał, że mała wspólnota chrześcijańska, kiedyś założona przez murarza Marino z wyspy Arbe w Dalmacji, będzie istnieć po jego śmierci, stając się najpierw niezależną gminą, a później niezależnym państwem.

Centralna historyczna część San Marino znajduje się na Górze Titan

Centralna historyczna część San Marino znajduje się na Górze Titan - oferuje wspaniałe widoki na wybrzeże Adriatyku i pagórki włoskiego regionu Marche. Podczas wycieczki zatrzymujemy się w najbardziej obiecujących miejscach do zrobienia zdjęć i odwiedzamy główne atrakcje stanu krasnoludów. Oczywiście nie zaniedbamy sklepów i pamiątek - nie brakuje ich w San Marino.

Z Rimini do Urbino

Jeśli chodzi o rozmiary karłów - na stałe mieszka tu około 15 tysięcy mieszkańców - miasto ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim Urbino jest znane jako miejsce narodzin wielkiego Rafaela i drugie po Florencji najważniejsze miasto renesansu.

Nawet Urbino jest często nazywane miastem pałacowym. Taka sława przyszła mu po budowie pałacu książęcego za panowania Federico da Montefeltro - imponujący projekt idealnie pasujący do otaczającego krajobrazu. Poczucie tej niesamowitej harmonii potęgują kolorowe średniowieczne ulice i sielankowe krajobrazy.

Urbino jest często nazywane miastem pałacowym

Inną cechą Urbino jest uniwersytet: ze względu na studentów w ciągu roku szkolnego populacja miasta wzrasta dokładnie dwukrotnie.

Wycieczka do Bolonii z Rimini

Bolonia to duże miasto i jest coś do zobaczenia. Dlatego ta wycieczka z Rimini jest uważana za jedną z najciekawszych. Czerwony, tłusty, sprytny - tak sami Bolończycy opisują miasto.

Czerwony - ze względu na kolor dachów i szerokie poparcie partii komunistycznej w mieście. Tłusta kuchnia bolońska jest znana nie tylko we Włoszech, ale także daleko poza jej granicami: mortadela, gulasz po bolońsku, tagliatelle i tortellini - listę lokalnych potraw można kontynuować w nieskończoność.

Cóż, sprytne dzięki najstarszemu uniwersytetowi na świecie, założonemu w 1088 roku. Studiowali w nim Kopernik, Guglielmo Marconi, Francesco Petrarch, Pierre Paolo Pasolini, Luigi Galvani, Giorgio Armani i wiele innych wybitnych osób.

Wycieczka z Rimini do Bolonii jest uważana za jedną z najciekawszych

Podczas tej wycieczki odwiedzimy Piazza Grande z Bazyliką Świętego Piotra (wewnątrz słynnego fresku Giovanniego da Modeny, przedstawiającego proroka Mahometa w nieestetycznym widoku), pałac miejski, plac Neptuna z fontanną o tej samej nazwie i pałac króla Enza. Indywidualnie zatrzymamy się w Archimuseum z muzeum anatomicznym, kompleksem 7 kościołów Santo Stefano i odwiedzimy słynne wieże Garisenda i Asinelli - symbol Bolonii.

Zakupy w Rimini

Chciałbym również powiedzieć, że Rimini to prawdziwy raj dla miłośników zakupów. W licznych butikach i punktach sprzedaży, w hurtowniach i fabrykach rozrzuconych po całym mieście i poza nim można znaleźć niesamowite włoskie towary wysokiej jakości po śmiesznych cenach. Eleganckie futra, ubrania i buty szyte według wszystkich europejskich standardów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, luksusowa pościel - to tylko kilka, które można kupić w Rimini. Aby nie zagłębić się we wszystkie przedstawione opcje, zawsze możesz skorzystać z usług przewodnika. Pokaże najlepsze miejsca na zakupy i pomoże ustalić ceny.

Zakupy w Rimini - Naprawdę bolesna przyjemność, którą przynajmniej raz w życiu zdecydowanie warto spróbować.

Jak skontaktować się z przewodnikiem w Rimini

Rimini jest jednym z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Adriatyku, a podczas sezonu wakacyjnego nie ma miejsca na jabłko. Dlatego planując wakacje i przyglądając się wycieczkom, lepiej wcześniej uzgodnić z przewodnikiem. Niektóre dni wycieczek - szczególnie w lipcu i sierpniu - są rezerwowane zimą, ale ponieważ im wcześniej napiszesz, tym bardziej prawdopodobne jest uzgodnienie najbardziej dogodnych dat i tras wycieczki.

Cena każdej wycieczki z Rimini obejmuje:

  • podróżować komfortowymi pojazdami z klimatyzacją;
  • akompaniament rosyjskojęzycznego przewodnika na całej trasie iw miejscu pobytu.

Chcę zauważyć, że oprócz podróży wymienionych w artykule Vika oferuje również inne trasy - wszystkie szczegóły można wyjaśnić bezpośrednio od niej.

Możesz skontaktować się z Victoria za pośrednictwem poczty elektronicznej lub za pomocą formularza zwrotnego poniżej. Vika stara się odpowiadać z dnia na dzień.

Mail do Victoria:

Miłej podróży!

* Klikając przycisk „Wyślij wiadomość”, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wyrażam zgodę na politykę prywatności

Do początku

Zdjęcia: David Nicholls, zioWoody, J. Mario Franco, gengish skan, Vlad Ivanov

Obejrzyj wideo: Włochy last minute wczasy autokarem Lido di Jesolo hotel Garden Nember (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej